Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Excel naredba vlookup i linearna interpolacija-pitanje?

[es] :: Office :: Excel :: Excel naredba vlookup i linearna interpolacija-pitanje?

[ Pregleda: 4290 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sinisa1982
sinisa matic
student
beograd

Član broj: 246562
Poruke: 23
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+1 Profil

icon Excel naredba vlookup i linearna interpolacija-pitanje?10.09.2011. u 12:44 - pre 153 meseci
Pitanje :

Postavio sam naredbu za trazenje datog podatka

=VLOOKUP(I6,$D$11:$E$236,2)

kako da nateram exel da automatski interpolira (linearna interpolacija) vrednosti
ukoliko mi se trazena vrednosta nalazi izmedju nekih vrednosti.

znam da ova naredba nadje prvu vecu,,,ali sta ako ja bas hocu interpoliranu vrednost tj recimo imam podatak u tabeli 5 i 6 trazim 5.5 izmedju, a da mi povuce iz istih redova za tu vrednost,,,znaci kombinacija naredbe vlookup i mozda neke naredbe za linearnu interpolaciju izmedju vrednosti ako ima ???? Ja se nisam snasao...
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Excel naredba vlookup i linearna interpolacija-pitanje?10.09.2011. u 13:19 - pre 153 meseci
Citat:
sinisa1982: Postavio sam naredbu za trazenje datog podatka

=VLOOKUP(I6,$D$11:$E$236,2)


Ako je I6 traženi podatak, prvo proveri da li postoji u tabeli, npr sa =COUNTIF($D$11:$D$236,I6)=0
pa ako je TRUE onda upotrebi formulu za interpolaciju a inače traži kako i dosad.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: Excel naredba vlookup i linearna interpolacija-pitanje?

[ Pregleda: 4290 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.