Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko kupovine aku busilice

elitemadzone.org :: TechZone :: Pomoc oko kupovine aku busilice

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29106 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uskok

Član broj: 102824
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice18.03.2012. u 16:25 - pre 147 meseci
Kako ne bih otvarao novu temu, probacu da postavim pitanje ovde, pa se nadam da ce neko i procitati :)

Interesuje me da li bih i gde u Srbiji mogao da kupim dodatak za aku busilicu u vidu rotacione cetke za cetkanje i sapunjanje mebla ili slicno? Nesto poput ove na slici dole:


Narvno, ako neko ima bolje resenje, a da ne kosta nenormalno skupo, slobodno neka predlozi.
Hvala svima
 
Odgovor na temu

zeljkoprotic
Željko Protić
Analitičar
Zrenjanin

Član broj: 196654
Poruke: 70
91.208.89.*



+30 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice01.06.2012. u 08:10 - pre 144 meseci
Pošto tema nije mrtva, da i ja nešto pitam. Nabavio sam Bosch GSB 14.4V V2 proff... i radi ok samo imam jedno možda glupo pitanje: da li ona ima mogućnost
laganog ubrzavanja zbog šrafljenja, pošto ova ima na prekidaču prazan hod do pola a onda počne da okreće punom brzinom?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice01.06.2012. u 08:23 - pre 144 meseci
Ne znam za konkretan model, ali znam da SVE accu alatke koje sam u životu uzeo u ruke (bilo pri radu ili u robnoj kući) imaju potenciometar na prekidaču. Bio bih potpuno iznenađen da taj Bosch nema potenciometar. Usudio bih se da tvrdim da ipak sa tim tasterom nešto nije u redu.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

zeljkoprotic
Željko Protić
Analitičar
Zrenjanin

Član broj: 196654
Poruke: 70
91.208.89.*



+30 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice01.06.2012. u 12:56 - pre 144 meseci
Pošto i ja mislim da je do prekidača, da li neko zna kojim putem da krenem, da skidam prekidač pa da ga dam nekom boljem sa znanjem elektronike ili da probam
u servisu, i kojem servisu preporučujete...?
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice17.10.2014. u 15:13 - pre 115 meseci
U cemu je razlika izmedju baterija 12, 14,4 i 18v? Da li su ove od 18v uvek jace, npr. Womax 18v vs Skill ili Bosch 12v?
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice17.10.2014. u 16:03 - pre 115 meseci
Snaga busilice zavisi od motora.
Visi napon resava neke probleme DC motora, manja struja starta i manja srednja struja za istu snagu

Problem su i tasteri i prekidaci za velike struje pri jednosmernom naponu.

Zato se podize napon baterija, zbog strujnih ogranicenja ostalog pribora.

Kvalitet same busilice zavisi od materijala, izrade i koncepcije, a komercijalno se uvek bolja izrada vezuje za vise napone i vece snage.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice17.10.2014. u 16:45 - pre 115 meseci
E sad mi nista nije jasno :D

Koliko je bitan maksimalni obrtni momenat?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice17.10.2014. u 18:41 - pre 115 meseci
Citat:
U cemu je razlika izmedju baterija 12, 14,4 i 18v?

Verovatno u snazi busilice,mada mali bosch (plavi) sa manjom barerijom ima vecu snagu od velike.Mozda planetarni zupcanici(ako je to prenos)
nadohnadjuju tu snagu.Nikako da se odlucim za ponovnu kupovinu kvalitetne busilice zbog zanemarivanja punjenja.Koristim povremeno,izgleda nedovoljno
da bi baterija duzetrajala.Imam kineza koji ako zapne u 4 srafa,to je to do novog punjenja.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice17.10.2014. u 20:12 - pre 115 meseci
Maksimalni obrtni momenat i moze i ne mora da bude bitan.

Prakticno, ako baterijska busilica "klizi" namenom ka odvijacu, onda se povecava obrtni momenat. A ako ima "zelju" da bude busilica, onda se pravi kompromis maksimalne brzine o obrtnog momenta.

Zato je pri izboru vazno da korisnik odabere alat koji ce mu najcesce biti od koristi, a sto manje da bude "multipraktik".

Ako ce da busi rupe, bolje je da ima veci broj obrtaja, ako ce da srafi velike kolicine srafova, recimo pri radu sa stolarijom(busenje mekog materijala), bolje da gleda veci OM.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice17.10.2014. u 20:41 - pre 115 meseci
Meni prvenstveno treba za GKP ploce, eventualno da izbusim neku rupu, a da ne moram da razvlacim produzni kabl i za slicne sitnice. Za ozbiljnije busenje je tu teska artiljerija, udarna busilica i cekic busilica, pa po potrebi

Ovu klasu koju ja gledam oko 4-5 hiljada dinara, mahom cine busilice sa brzinom od 0-550, a ima ih raznih AGM, Einhell, Skil, Womax .... Prilicno tezak izbor, mada mislim da je sve jedno.


Eventualno da uzmem neku sa duzom garancijom.
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice18.10.2014. u 07:48 - pre 115 meseci
Otprilike tako, dobro razmisljanje.

Prema potrebi, sa sto duzom garancijom, i po prihvatljivoj ceni.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice18.10.2014. u 19:49 - pre 115 meseci
Prvenstveno vidi da uzmeš neku sa Li-ion baterijom. Nikako sa Ni-Cd, a Ni-MH baterija će ti efikasno trajati do oko dve godine. Inače baterija je oko 70%-80% cene, pa kad ti rikne baterija, nećeš imati računicu da kupuješ novu.

Pošto ti treba za GKP, pretpostavljam da ti treba profesionalno. Isplatiće, se garant.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice18.10.2014. u 20:14 - pre 115 meseci
Hobi varijanta, za kucu. Digao sam ruke od majstora, posto ocekujem nekakav kvalitet rada, kad im vec placam, a oni mi odgovaraju da sam ja previse zahtevan. Ako si majstor, onda ocekujem da posao uradis majstorski, bolje nego da sam ja radio, a ne fuserski. Ako ces da uradis isto kako bih ja uradio, ili cak losije, onda necu ni da te platim.

Imam sasvim dovoljno slobodnog vremena, pa polako, koliko kad stignem da zavrsim, nije mi hitno.

Imam taman toliko posla da mi se busilica ovog cenovnog ranga isplati i zaradi, pa nek se pokvari i odmah po zavrsenom poslu. Ja sam svakako ustedeo.

Hvala na savetima.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
212.178.234.*



+288 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice18.10.2014. u 21:42 - pre 115 meseci
Mogu da preporucim Ryobi baterijske busilice.

Profesionalni alat. U kompletu ide busilica,2 baterije kofer i punjac.
Baterije i punjaci odgovaraju na 20ak vrsta alata koji se mogu pojedinacno kupovati.

Uporedjivali smo sa plavim Bosch-om iste voltaze i nema nekih bitnih razlika, osim sto se cini da baterije duze traju kod Ryobi a vreme punjenja je krace kod Boscha.

Retko kome se isplati da kupuje novu bateriju, uglavnom se uradi reparacija starih tj baterija se rasklopi, izvadi se stari akumulator i stavi nov.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice22.10.2014. u 15:36 - pre 115 meseci
Uzeo sam Skil 2395 AC 12v, 1,2 ah, NI CD baterija. Znam da sam dobio savete da ne uzimam sa tom baterijom, ali jednostavno u toj cenovnoj klasi nema drugog tipa baterije.

Inace, max obrtni momenat je 26NM, dok je kod ostalih oko 10 NM. Probao sam da srafim i za tu namenu je odlicna. Garancija godinu dana, na bateriju 6 meseci.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10255 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice22.10.2014. u 17:36 - pre 115 meseci
Veliki obrtni moment je zato što Ni Cd baterije mogu da isporuče veoma veliku struju. Tj. unutrašnji otpor baterije je jako mali.

Pazi: Ni Cd baterije imaju onaj "memorijski efekat". Bateriju uvek isprazni do kraja, i uvek napuni do kraja. Pa kol'ko traje - traje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice22.10.2014. u 18:05 - pre 115 meseci
Znam za jadac :) Mada u uputstvu pise da se prvo punjenje sprovede odmah.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice22.10.2014. u 20:47 - pre 115 meseci
Citat:
botr: Uzeo sam Skil 2395 AC 12v, 1,2 ah, NI CD baterija. Znam da sam dobio savete da ne uzimam sa tom baterijom, ali jednostavno u toj cenovnoj klasi nema drugog tipa baterije.

Inace, max obrtni momenat je 26NM, dok je kod ostalih oko 10 NM. Probao sam da srafim i za tu namenu je odlicna. Garancija godinu dana, na bateriju 6 meseci.

Dobre si savete dobio... sta je tu zapravo problem?

Kupio si accu srafilicu sa baterijom koja je podlozna samopraznjenju.
ako nisi profesionalac koji svakodnevno koristi ovaj alat u 99% slucajeva kada budes hteo da srafis ona ce biti prazna, prakticno moras planirati kada ces srafiti da bi je napunio dan pre toga jer za punjenje treba desetak sati.
I sto je najgore prilikom rada brzo se isprazni.
Vremenom takav nacin rada ce potpuno da unisti baterije, a nova kosta vise nego cela masina.

Poucen takvim iskustvom ja sam sebi ovog puta kupio elektricnu
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Moderator
Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.128.*



+5251 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice22.10.2014. u 21:47 - pre 115 meseci
JA to ne bih uzimao ni pod kojom opcijom "cenovnog ranga". Zabave i nerviranja koja slede su nevredne tog novca, ne samo ustede.

Bolje se zaduziti, ili uzeti na rate nesto pouzdano sa stabilnom baterijom, ako je vec neophodna alatka.

Zapostavljanje punjenja, odnosno stanja baterija(cak je i za mobilne NiMh preporucljivo da se napune i stave u frizider, ako se nece duze koristiti), praznjenje i gubljenje kapaciteta su ozbiljen neprijatnosti koje obesmisljavaju "imanje" alata.

NiCd imaju i memory efekat i sklone su gomilanju materijala i internom spajanju polova(kratak spoj), sto se ponekad moze probiti uz pomoc konda napunjenog za dosta energije, ali svakako stajanje, gubitak kapaciteta, brza ispraznjenost, ograniceno ciklusiranje(1000 punjenja) nisu ni konforna ni jeftina zbivanja.

Za alat ne postoji "cenovni rang", ili treba ili ne treba. Moze se varirati kvalitet, ili izgled, ali osnovni kriterijum je pouzdanost i upotrebljivost...ma koliko visoka bila "najniza" cena u doticnoj margini kvaliteta.
Biti u "pripravnosti", prostim posedovanjem nekvalitetnog alata za "zlu ne trebalo", ne garantuje i upotrebljivost takvog alata u prilici.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Pomoc oko kupovine aku busilice23.10.2014. u 07:59 - pre 115 meseci
Rekoh vam, meni treba za jedan jedini posao, pa i ako se posle toga pokvari, ako je, odradila je svoje. Za punjenje treba 3 sata, tako da nije puno, a svakako imam obicaj da proverim i pripremim alat bar dan pre nego sto krenem nesto da radim.

U krajnjem slucaju, prepakovacu baterije i zavrsiti posao. Ni to nije jeftino, ali radi posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pomoc oko kupovine aku busilice

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 29106 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.