Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!

[es] :: Vodič za posao :: Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!

[ Pregleda: 3368 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tigot32
preduzetnik
Beograd

Član broj: 278381
Poruke: 8
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!29.01.2011. u 12:04 - pre 161 meseci
Cao svima,

Prijavio sam se kao preduzetnik. Planiram da radim iz stana. Dobio sam od APR-a resenje o registraciji sa PIB-om u petak. Proslo je lako i nje bilo nikakvih problema. Ima i obavestenje da moram da idem da se prijvim kod fondu PIO - dobro, idem tamo u ponedeljak. Ali posle toga, sta moram da radim? Ja sam stranac i stvarno nemam pojma sta sledi i kojim redosledom. Zbunjem sam i malo pod stresom!

Znam da moram da otvorim racun i napravim pecat. Procitao sam nesto o 'ovlasceni potpis' kod opstine ili nesto kao to. I naravno, moram da idem kod poreske uprave. Hteo bih da budem pausalac.

Da li neki moze da mi, kao stranac koji ne zna dobro kako sve funkcionise u Srbiji, objasni sta da radim i kojim redosled? Hvala unapred ljudi i izvinite ako sam napravio gramaticke greske. Dobro razumem srpski ali jos mi je malo tesko da se izrazavam! :)



 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!29.01.2011. u 12:56 - pre 161 meseci
Mogu samo da ti kažem
Našo si gde da dođeš da otvoriš firmu.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!29.01.2011. u 19:52 - pre 161 meseci
Pa nista, prvo radis pecat. Onda ides u poresku upravu da podneses zahtev za pausalno oporezivanje. Slobodno tamo gde te pitaju koliko prihod ocekujes upisi manje, jer ako bude bolje lako ces doplatiti razliku, a ako bude losije nego sto si napisao niko nece da ti vrati novac koji si platio vise nego sto je trebalo. Onda u banku da otvoris racun. Ne znam zasto te salju u PIO, mozda zato sto si stranac pa je to nesto drugacije, mislim da nasi preduzetnici ne idu u PIO. Posle toga samo radi, za 1-2 meseca ce ti stici papir na kom pise koliki su ti porezi i doprinosi i na koje racune se uplacuju. Dalje, trebalo bi da se informises da li ti treba fiskalna kasa, da li treba da napravis akt o proceni rizika, da li si obavezan da nabavis vatrogasni aparat... Moras da vodis evidenciju izdatih racuna, racuni moraju biti sa datumom na dan placanja ili pre toga. Za prvi broj racuna mozes uzeti bilo koji, ali posle toga moras ici redom, bez preskakanja brojeva. Rast brojeva mora biti hronoloski, ne moze jedan racun biti od danas, a racun sa sledecim brojem od juce i slicno.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

miloshzorica

Član broj: 230048
Poruke: 408
*.iplannetworks.net.



+109 Profil

icon Re: Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!03.02.2011. u 16:53 - pre 161 meseci
odlicno si savladao srpski! odakle si?

savetujem ti da konsultujes dobrog knjigovodju. pctel ti je najbolje sazeto odgovorio
 
Odgovor na temu

-Libris-
Dijana Manojlović
Knjigovodja, Knjigovodstvena agencija
Libris
Novi Sad

Član broj: 253413
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.knjigovodstvenaagenci..


Profil

icon Re: Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!06.02.2011. u 01:04 - pre 160 meseci
tigot32
Po dobijanju resenja treba da izradis pecat,zatim otvoris poslovni racun u banci ( za banku ti je potreban OP obrazac overen u opstini,kopija resenja i PIB-a, pecat i fotokopija licne karte).
Zatim ides u socijalno sa ODP obrazcom ( podaci o obvezniku placanja doprinosa),kopijom PIB-a,resenja,i kopjom ugovora koji si predhodno sklopio sa bankom i ponesi kopiju kartona deponovanih potpisa.
u socijalnom treba da se prijavis i M obrazac ( to ti je obazac za sosijalno osiguranje).Kada to sve odradis sledi poreka uprava.
Za poresku upravu ti je potrebno:
1.Kopija resenja
2.Kopija PIB-a
3.Brojevi z-racuna sa kartonima deponovanih potpisa kod svih banaka
4.Ako imas zaposlene,spisak istih
5.Zahtev za pausalno oporezivanje
6.PPDG-1 obrazac
7.Kopija M obrazca

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Prijavo sam se kao preduzetnik. Stranac sam, treba mi pomoc molim vas!

[ Pregleda: 3368 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.