Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447938 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.06.2014. u 21:37 - pre 119 meseci
...eh ..pa sve sam mislio još ovo da sredim....još ovo da odradim i imam pravi auto..ali to ovo pa ono se baš učestalo i nikako da stane.Sad me lepo zakopa i oslabi mi finansije da i nemogu da udjem u prodaju jer veliki servis,set kvačila i sad registracija će me izaći oko 400 e.....ostalo neću ni da pominjem ni da računam oljuštila me kao krompir.Sad baš nadje i taj semering da procuri a sve bilo suvo kao barut...tu će mi za ruke uzeti najmanje 2500,mora verovatno i nosač motora da skida,ispusta ulje i to moram da dokupim.Ti znaš svoj auto,razmisli dobro koliko ćeš uložiti i zadržati je ili menjati.Kako god godine uzimaju danak a njeno održavanje varira od prosečnog do skupog...samo kad krene.Nema semering u Lav autu mora u japanske prodavnice da tražim...samo da nebude problem naći.Posle svih ovih intervencija trebalo bi da bude sposoban auto..nebude li ..ovo će mi biti prvi i poslednji japanac u životu.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.06.2014. u 22:05 - pre 119 meseci

Imas privatnu poruku
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.07.2014. u 16:11 - pre 119 meseci
Rasturam glavu motora najverovatnije za vikend ako sve bude po planu. Doslepan je auto kod brata u garazu, na prvi pogled i njemu je cudno i nije iskljucio pucanje kajle na remenici. Kaze kais izgleda normalno.
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.07.2014. u 21:10 - pre 119 meseci
Semerinzi za menjač nešto više od 300 din po komadu..nije strašno samo kad ima da se nadje,za vikend se nadam da to odradim.Kajla je opterećena na smicanje a ti mašinski delovi kada se dimenzionišu od zavisnosti od jačine obrtnog momenta koji prenose računaju se tako da zadovolje stepen sigurnosti preko 2 ili čak 3 i više....misli se na stepen sigurnosti od loma uzimajući u obzir i materijal kajle tako da to bi bilo baš retkost...ovde se niko nije javio da mu se to ikada desilo.Ima mogućnost da se desi usled "zamora"materijala,mašinci znaju o čemu pričam i to se vidi na strukturi kristalne rešetke pod mikroskopom...ali ta pojava je izražena pri dinamičkim opterećenjima bilo da su jednosmernog ili dvosmernog tipa.Sve u svemu to bi bila retkost isto kao i da obrije odjednom par zuba i da prokliza kaiš.....moj stav bi bio da pre skidanja glave ipak uzubiš to i vidiš da li je kajla ili kaiš i probaš lagano da vrtiš desni točak dok ti je ubačen u 4 brzinu.Ako odradi sve taktove bez nekih nenormalnih pojava pokušaj na kratko da zaverglaš pa vrati ključ ako se i tada ništa nedesi probaj da upališ.Mislim da se i Cezar slaže sa mojim predlogom imajući u vidu da se već nebrojano puta dokazao kao vrstan poznavalac mehanike.
Auto kada napravi havariju čuje se jak zvuk,udara klipa u ventil,tu su velike kinetičke brzine i tako nešto je nemoguće da prođe bešumno,nije ventil ekser pa da se tek tako pokrivi bez ikakvog zvuka,radi se o tvrdom materijalu,drugaru je prezubio Golf II,uleteo neki šraf u razvod što je majstor zaboravio i prezubio,to je puklo kao bomba....onda je radio glavu i redom sve kako mora...lako ćeš skidati glavu ako treba ja još uvek verujem da nije kod tebe došlo do havarije.

[Ovu poruku je menjao ing.danguba dana 02.07.2014. u 22:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.07.2014. u 22:11 - pre 119 meseci
http://youtu.be/FR8T5rw5HBU EVO LINK PA POGLEDAJTE CEO SNIMAK NA YOU TJUBU...NEZNAM SAMO DA LI JE INTERFERENTAN MOTOR U PITANJU I KOJE JE AUTO...
http://youtu.be/KQze-yYlarU

[Ovu poruku je menjao ing.danguba dana 02.07.2014. u 23:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema03.07.2014. u 08:21 - pre 119 meseci
Meni su svi rekli da nema teoretske sanse da se cuje udarac ventila o klip. Eventualno se cuje tup udar kad pukne klipnjaca.
 
Odgovor na temu

ing.danguba
IKONIĆ IVAN
Mašinski inžinjer
tehnički pregled vozila,BEOGRAD
Beograd

Član broj: 313192
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema04.07.2014. u 21:36 - pre 119 meseci
...zamenjen semering poluosovine na menjaču,nije bio veliki posao za majstora....inače danas izdade i akomulator i to skroz..ali to su usputne stvarčice koje kad krenu krenu...e sad registrcija ...a onda nastavi li Toya sa svojim nemirlukom i udarcima na moj budžet ostaje samo njivu da prodam........
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema05.07.2014. u 20:31 - pre 119 meseci
Evo ovako:

Pukle 4 klackalice
Usisni deluju ok, ali mora da se skine kad ide glava na obradu pa ce se videti, vizuelno su unutra i ok su, te je moguce da su samo klackalice pukle kad su stigli klipovi.
Dva izduvna, 3. i 4. cilindar su malo nagoreli od kilometraze, pozeljno zameniti sva 4. Odnosno videlo se vece pregrevanje na izduvnom na 3. cilindru dok 4. izduvni ima vise garezi, kod izduvne grane, sto znaci da bi za nekih 10-15.000km po proceni taj ventil otisao i izgubio kompresiju.
Bregasta odlicna, ko nova, sve cisto nema naslaga
Klipovi - samo da se ociste
Hilzne ko nove
Karike deluju OK, ali preporuka je da se zamene. Zamenicu i letece kad vec sve ide.

Kais - dole oblajznuo 2-3 zuba.

Kajla u redu, sve ostalo ok.

Znaci menja se 4 klackalice, necu da menjam samo 2 vec sva 4 izduvna za svaki slucaj, usisni da se provere. Menjamo i karike i letece i to je sve.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 08:46 - pre 119 meseci
Znaci, ne krivi ventile, nego lomi klackalice.
I to one na manjem usisnom ventilu, jer samo njega dohvata klip, a stoji ravno, pa se ne iskrivi.

U najjeftinijoj varijanti, mogao bi da zamenis samo klackalice i kais. A moze da ide i bez tih klackalica, da si ne daj Boze negde na putu, pa da stignes kuci. Nasa sluzbena otisla u rashod sa 11 ventila. Samo pokupis polomljene delove klackalica i vozi.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 09:30 - pre 119 meseci
Dobro, moram i bar ova dva izduvna da zamenim, jer su pri kraju.

Ono sto je zacudjujuce je koliko je motor u dobrom stanju nakon 300.000. Nema ama bas nikakvih naslaga, niti na klipovima niti ovako, a sve je cisto i bez trunke ogrebotina.

Masniji je samo deo na glavi kod 3. cilindra i to nesto malo jer je mozda tu otisla ta gumica ventila (imao sam tu neku potrosnju ulja od litar na oko 5000km). Ali kaze brat, sve je to apsolutno normalno za tu kilometrazu, kaze da je vidjao motore sa 150.000km koji su bili u 10 puta gorem stanju.

Kaze greota sto je puko zupcasti, al ajd sad...

Dihtung glave je takodje ok...

Brat je sve ocistio sad i slozio u kutije po oznakama, sad treba da nadjem polovne klackalice i uzmem izduvne ventile pa ide glava na obradu. A onda da vidimo sta s karikama... njemu izgledaju ok... al kad smo skinuli sve... videcemo.

I da dodam da ipak mineralno ulje kad se redovno menja i kupuje originalno nema sanse da osteti OVAJ motor. Ja sam sipao 10W40 i 15W40 (mnogo vise nego polusintetiku) i trunke naslaga i vrucih tacaka nema. Sve cisto u glavi i ostalo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 10:09 - pre 119 meseci
Zato sto je "hladan" motor, rasterecen, i ne maltretiran.
Prakticno je mineralno ulje bilo u normalnom rezimu, bez forsiranja. I menjano redovno bez oversuta.

Da se propustalo redovno menjanje, i produzavao interval, da je motor dozivljavao 30% vremena "do daske", da se pregrevao, slika bi bila potpuno drugacija.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 11:11 - pre 119 meseci
Ne vidim svrhu menjanja karika i letecih lezajeva, ali to je tvoj novcanik. Pogotovo ako mislis kupovati drugo.

To malo trosenja ulja na 300.000 je zanemarljivo. Preci ce jos 100.000 da ne treba dirati karike. A onda ce limarija da bude .............

Da je moje, ja bi samo kompletno sredio glavu, zamenio 4 klackalice i novi zupcasti.

Ali, kao sto rekoh, necu da ulazim u tvoj novcanik.


 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 11:27 - pre 119 meseci
Zasad cu da uradim bas to - sredjivanje glave motora i zamena semeringa (i da kupim kais i spaner). Za to imam sredstava.

A za karike cu da odlucim pre nego sto krenemo u sklapanje.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 12:34 - pre 119 meseci
Nije to samo da bocnes nove karike.
Mora provera cilindara, mozda malo honovanje, provera "suknjice" klipova... radilica na obradu(i poliranje), novi lezajevi..osim ako neces bas dzibersku zamenu, nove karike i vrati sve STARO...

Lepo ti kaze Cezar, samo uradi dobro glavu i vrati sve na mesto, "javice" se karike blagovremeno..za koju godinu...ako se uopste jave...u tvom vlasnistvu auta..
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 17:44 - pre 119 meseci

I ja bih se zadrzao samo na glavi. Jes da je novo uvek bolje od starog, ali na duze staze sumljam da je ovo novo bolje od sadasnjeg starog. Lepo sam napisao na pocetku problema da je problem u losem kvalitetu rezervnih delova...Plasim se da i nove karike ne bi bile nista bolje...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 20:03 - pre 119 meseci
Citat:
vladd:
Nije to samo da bocnes nove karike.
Mora provera cilindara, mozda malo honovanje, provera "suknjice" klipova... radilica na obradu(i poliranje), novi lezajevi..osim ako neces bas dzibersku zamenu, nove karike i vrati sve STARO...


Nema potrebe za tim, rekoh da moze da se zamene samo karike i leteci. Delove kvalitetne nije problem da nadjem. Imamo specijalca za ovu makinu, nema dzaba burazer kolege - a i majstor po preporuci mi je rekao isto, cak i da je greota ostaviti stare karike i letece... i da ne treba nista od ovih obrada - takav je motor, izdrzljiv i da se retko to radi.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema06.07.2014. u 21:13 - pre 119 meseci
Ne zna se da li je obrada potrebna ili ne, dok se ne uzme mikrometar...

Ako ce da majstor radi na "sac" i na opsti utisak..jbga...
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema07.07.2014. u 07:21 - pre 119 meseci
Vec je sve pogledano, premereno, zapisano, slozeno po kutijama :)

Sad prvo glava na obradu.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.07.2014. u 12:15 - pre 119 meseci
Nasao polovne klackalice 5e komad, izduvni ventili (novi) su 500 din komad, znaci oko 4200-4300 din ventili (4kom) i klackalice (4kom).

Dihtung glave i gumice - 2400 din
Kaisevi, spaneri - oko 4500 din
Leteci, karike - 6000 din
Semerinzi, dihutnzi tu oko 2000-2500 din
Obrada glave 50e

I da castim burazerovog ortaka 50 evrica, sve ukupno 30.000 din recimo.

U sustini nije to strasno ulaganje, a dobijam prakticno motor koji ce biti upotrebljiv preko 150.000km sigurno, ima da nadzivi karoseriju sigurno.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema08.07.2014. u 15:17 - pre 119 meseci
Kaisevi i spaneri 4500
Karike i leteci 6000

Bolje nemoj ni menjati karike i letece, za te pare. Za tu cifru bi mogao dobiti smece od karika i letecih, pa ces uskoro opet skidati glavu i cupati klipove. Siguran sam da su u motoru kvalitetnije trenutno karike, nego ove koje ces kupiti.

I ovaj motor ce verovatno nadziveti karoseriju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1447938 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.