Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnjin
Marko Milovanovic
PHP programer
Ljubovija

Član broj: 272984
Poruke: 45
*.inffo.net.



Profil

icon ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms15.11.2010. u 11:45 - pre 162 meseci
Pozdrav svima

Uzeo sam diplomski da radim u WPF. WindowsForms sam shvatio prilicno dobro i mislio sam da ce mi i WPF ici dobro , medjutim ... Postoji mnogo stvari koje su mi tamo banalne a u WPF-u ne mogu da ih resim.

Moj konkretan problem:

Pravim aplikaciju za nekakav raspored ispita. Unosenje u bazu i slicno. Koristim MS Access.
U comboBox sam dodao kao Item-e stringove koji pretstavljaju imena i prezimena profesora, Zanaci Itemi su mi npr. Petar Petrovic ,pa Marko Markovic itd. Sada zelim da kada kliknem na dugme za unos (u bazu) , iz tog comboBox-a pokupim ID profesora a ne ime ili prezime.
Ne znam da li ste shvatili ali zelim da izvedem nesto koa u WindowsForms sto su DisplayMember i ValueMember svojstva comboBox-a i listBox-a ... znaci da comboBox prikazuje "Petar Petrovic" a da u pozadini , skriveno ima "valueMember" koji mogu da dohvatim.

U bazi tabela "Profesori" u koju upisujem podatke izgleda ovako po kolonama ID,Ime,Prezime,Kancelarija,e-mail,tel ...

Nadam se da ste me razumeli ...Ocekujem odgovore
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms15.11.2010. u 11:58 - pre 162 meseci
Pogledaj u WPF dokumentaciji (bilo koja pocetnicka knjiga) odeljak "Binding" posle toga ce ti stosta biti jasnije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms15.11.2010. u 12:18 - pre 162 meseci
Evo primera za ComboBox cboLokacija (misli se na maloprodajne lokacije, ali nije bitno)

Binding b = new Binding() { Source = dtOrgJed };
this.cboLokacija.SetBinding(ComboBox.ItemsSourceProperty, b);
this.cboLokacija.DisplayMemberPath = "Naziv";
this.cboLokacija.SelectedValuePath = "Id";

Source je DataTabela dtOrgJed a može da bude i dtOrgJed.DefaultView pa da se u run-time-u menja
sortiranje i filtriranje izvora podataka.
Suština je da se ComboBox bind-uje za neki izvor podataka (u ovom slučaju DataTabela), i podese
polja za prikazivanje (display) i davanje vrednosti (IdIzabraneLokacije = cboLokacija.SelectedValue;).
Za tvoj primer je najbolje da kreiraš DataTabelu i da je popuniš podacima o profesorima (Id, ImeIPrezime).
 
Odgovor na temu

crnjin
Marko Milovanovic
PHP programer
Ljubovija

Član broj: 272984
Poruke: 45
*.inffo.net.



Profil

icon Re: ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms15.11.2010. u 12:32 - pre 162 meseci
Hvala Dusane ! Resen problem !
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: WPF Programiranje :: ListBox i ComboBox u WPF ? Razlike u odnosu na WindowsForms

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.