Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali

elitemadzone.org :: AutoZone :: zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali

[ Pregleda: 5757 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

digitalbiro
robert palatinus
digital biro
beograd

Član broj: 272023
Poruke: 1
92.244.154.*



Profil

icon zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali02.11.2010. u 00:30 - pre 164 meseci
imam zastavu 101 skala55 2005god. koja mi od pre nedelju dana na otvorenom putu dize temperaturu (ventilator ne ukljucuje a donje crevo na hladnjaku hladno) i pritom gubim grejanje u kabini a po najvecoj guzvi u grdu radi sasvim normalno (pali ventilator i crevo je vruce) i imam grejanje,zamenio sam i termostat i termodavac ali se nista nije popravilo,majstori kod kojih sam isao ne znaju u cemu je problem,molim za pomoc!!!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali03.11.2010. u 10:32 - pre 164 meseci
Pumpa za vodu.

Poz
 
Odgovor na temu

wilco
Dimitrovgrad

Član broj: 214002
Poruke: 37



+1 Profil

icon Re: zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali09.11.2010. u 19:37 - pre 163 meseci
Citat:
digitalbiro: imam zastavu 101 skala55 2005god. koja mi od pre nedelju dana na otvorenom putu dize temperaturu (ventilator ne ukljucuje a donje crevo na hladnjaku hladno) i pritom gubim grejanje u kabini a po najvecoj guzvi u grdu radi sasvim normalno (pali ventilator i crevo je vruce) i imam grejanje,zamenio sam i termostat i termodavac ali se nista nije popravilo,majstori kod kojih sam isao ne znaju u cemu je problem,molim za pomoc!!!


Nisam siguran da li si dobro objasnio, ne uklapa se bas ... proveri opet ...
Ako se auto pregrejava na pravom putu a donje crevo hladno- onda ne valja termostat tj. ne otvara protok.
U slucaju da je i donje crevo vruce onda je termostat ok ali ne valja termoprekidac tj. ne pali ventilator.
Postoji i slucaj kad je termostat ispravan, termoprekidac ispravan a auto se pregrejava na pravom putu ... nego ti vidi prvo pa napisi tacno sta se desava.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali10.11.2010. u 12:34 - pre 163 meseci
Verovatno nije ta prica.

Desava se da pri malim obrtajima(gradska voznja) pumpa radi, i u maloj, dovoljnoj meri hladi motor, a na vecim obrtajima proklizava osovina na propeleru i protok je neodgovarajuci kolicini toplote.

Tada posmatranje creva samo zbunjuje, ne otkriva nista, a vadjenje termostata(najcesca prva reakcija) ne popravlja situaciju.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: zastava 101 skala55 dize temperaturu na otvorenom a u gradskoj voznji je u normali

[ Pregleda: 5757 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.