Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika

[es] :: Access :: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15484 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika01.11.2010. u 17:24 - pre 164 meseci
Uradio sam za formu Ulaz_Master ,isto to odradi i za izlaz.Napomena :pogledaj prvo tabelu tblUlazi i kljuceve pa ce ti onda sve biti jasnije.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika01.11.2010. u 20:45 - pre 164 meseci
Moram priznati da mi nije jasnije. Vidio sam da ste izmjenili i definisali kljuceve za tblStavkeUlaza, medjutim ja kada pokusam izmjeniti na tblStavkeIzlaz dobijam poruku o greski, i ne dozvoljava mi da indeksiram UlazID, i ProizvodID.
Mozda sam malo bezobrazan ali mogu li dobiti pojasnjenje? Pokusao sam i da raskinem Relation pa da probam ali opet dobijam tu poruku???

Jasno je da ja ovaj kod koji ste napravili zadugo necu umjeti uraditi! Velika Vam HVALA na pomoci!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika01.11.2010. u 21:59 - pre 164 meseci
Takodje sam ustanovio da je promjenjen redosled u indeksiranju tabele Ulaz. Znam da je bitan i raspored polja u indeksu, ali kada pokusam da izmjenim u tabelama Izlaz i IzlazStavke javlja mi gresku:

The changes you requested to the table ware not succesful because they would create duplicate values in the index, primary key or relatinship. Change the data in the field or fields that contain duplicate data, remove the index or redefine the index to permit duplicate entries and try again.

U prozoru Help mi daje sledece objasnjenje:

This error can appear if you have exceeded the maximum number of columns allowed in a table or the maximum number of locks for a single file.
If a table exceeded the maximum number of columns, close the database, select Compact and Repair from the Tools - Database Utilities menu option. This will remove column references from a table definition that were marked as deleted (deletions do not actually occur until the database is compacted and therefore they contribute to the column count).
If the maximum number of locks per file was exceeded, you can increase the number by editing a registry entry for the local computer. However, this is not a recommended option.
Find the MaxLocksPerFile registry value using the Windows registry editor (regedit.exe) and increase the value.
The MaxLocksPerFile value is stored as part of the following key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Jet\4.0\Engines\Jet 4.0
If you edit a value in the Windows registry, there is no guarantee that the change will not corrupt the registry and render Windows unusable. Edit the registry at your own risk. If you do, it is highly recommended you make a backup of the registry before performing any edits.

Zasto mi se ovo desava???
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+41 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika02.11.2010. u 06:11 - pre 164 meseci
Pa dobijas poruku da vec imas duplirane unose u tabeli izlaz.Znaci isprazni tabelu izlaz pa pokusaj ponovo.Pozdrav.
Jednog dana...
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.224.*



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika02.11.2010. u 08:11 - pre 164 meseci
He,he.... Pa da! Hvala!!!

Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.224.*



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika02.11.2010. u 09:11 - pre 164 meseci
I eto ga, jos malo doradjeno!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
94.102.224.*



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika03.11.2010. u 14:02 - pre 164 meseci
Program je priveden kraju. Izvinjavam se Zoranu Eremiji! Sad razumijem sta mi je htio reci u nacrtu koji je u prethodnom postu prikazao kao "Kako je" i "Kako treba". Zahvaljujem se Zidaru jer bez njegove aplikacije "Magacin" i objasnjenja u temama Magacin,Maloprodaja,Kafe ne bi bilo ni ove aplikacije. Hvala SLOJ-u i ostalima na svesrdnoj pomoći! U prilogu kacim aplikaciju koja je 99% privedena kraju. Obecao sam da cu uraditi fizicki model aplikacije (koliko budem umio) pa cu i to uskoro zakaciti.
Ukoliko sam u mojim odgovorima nekoga uvrjedio i iznervirao, IZVINJAVAM SE!
Poruka za sve pocetnike, ne treba da odustanu na prvi problem, naci ce se resenje!

Volio bih da cujem vase komentare, pa .... samo izvolite!

VELIKI POZDRAV!!!
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 13:48 - pre 148 meseci
Zamolio bih "SLOJ.1973" ili "nenadmarkoni" da mi pojasni kako je uklonio celi meni iz accessa a da mu ostane samo njegov?
Ubio sam se tražeći na forumu sličnu temu.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 14:08 - pre 148 meseci
Probaj ovo:
http://www.elitesecurity.org/t158645-0

 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 16:58 - pre 148 meseci
Tools > Customize >Toolbars > New > Odredis ime toolbar-a > Properteis > za Type - Menu Bar > (Trebalo bi da se novi meni pojavi na traci) > Onda iz kartice Coomands prevlačiš one komande koje ti trebaju na taj meni! Na kraju omogućis samo taj menu bar, a ostale odcekiras i ostane samo on sve dok ne otvoriš bazu sa Shift-om.

Da li je to to?
I ja sam amater pa bi trebalo da ti neko iskusniji objasni, ali nadam se da će ti pomoći

ps. Podmenije pravis tako sto prevlacis jedan meni u drugi.

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 17.02.2012. u 18:15 GMT+1]
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 17:36 - pre 148 meseci
Ima i to na forumu: (Izrada glavnog menija) http://www.elitesecurity.org/t394786-0#2550542
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 18:34 - pre 148 meseci
Hvala svima bili ste brzi.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 20:12 - pre 148 meseci
Ne mogu da dečekiram onaj meni sa: File, Edit, View, Tools ...
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
Tools > Startup ... tamo podesis sta ces da ti se pojavljuje pri otvaranju baze, odnosno postavi da ti se otvara samo tvoj meni. Posle toga mozes da otvoris sa Shift+open da bi mijenjao.

Opet amaterski odgovor.


Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

srdrazic

Član broj: 187994
Poruke: 509



+13 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 21:44 - pre 148 meseci
To sam uradio ali ne može se taj meni dečekirati, jednostavno je zakovan, svi ostali mogu.
Hvala na trudu, pokušaću ponovo možda negde grešim.
Teško je biti direktor a još teže ne biti!?
 
Odgovor na temu

nenadmarkoni
zaposlen
Pljevlja,Crna Gora

Član broj: 268419
Poruke: 705
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika17.02.2012. u 22:14 - pre 148 meseci
Ne moze da se decekira , ali se nece pojavljivati kada otvoris bazu. Pojavice se jedino u slucaju da pritisnes shift pri otvaranju baze. Upravo to odredis na startup u opciji menu bar > postavis da ti se pojavljuje tvoj meni, i decekiras opciju Allow full menus.
Sve sam fino smislio...
Još samo da propadne. :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Praćenje plasmana i prodaje robe u lancu butika

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15484 | Odgovora: 55 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.