Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronska rezolucija joystika - retko komentarisan problem

[es] :: Ostali hardver :: Elektronska rezolucija joystika - retko komentarisan problem

[ Pregleda: 1050 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aeroplan
Zoran Nikolic
student
Nis, Srbija

Član broj: 269274
Poruke: 7
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Elektronska rezolucija joystika - retko komentarisan problem25.09.2010. u 23:58 - pre 165 meseci

Cast mi je da se po prvi put nalazim na ovako sveobuhvatnom, slobodnom a kvalitetnom forumu. Malo je ovakvih mesta na world wide webu, to je ocigledna i nepobitna stvar, toliko ljudi sa ogromnim znanjima i prakticnim iskustvima, spremnih da komentarisu i dele svoje ideje i pomognu onima kojima pomoc treba, jednostavno briljantno mesto. SVAKA CAST !

Veliki sam obozavalac Microsoft Flight Simulatora 2004. Da bi na najrealniji nacin doziveo ovu letacku simulaciju, pokusavam da pronadjem kvalitetan dzojstik, i imam velikih nedoumica.

Naime, primetio sam da svaki dzojstik pored svojih cisto mehanickih ogranicenja, koja se ticu prenosenja Vasega pokreta preko palice do potenciometra unutar samoga dzojstika, poseduje i ogranicenja elektronske prirode. Najmanji otklon ruke pri komandovanju palicom dzojstika koji isti moze i registrovati i preneti do racunara a kasnije i aplikacije kojom komanduje razlicit je kod razlicitih "marki" dzojstika. Znaci, pored mehanicke rezolucije dzojstika, postoji i fundamentalno elektronsko ogranicenje rezolucije. Ono je, kako ja shvatam, povezano sa kvalitetom kontrolera tj elektronike, samoga dzojstika.

Analogno digitalna konverzija signala sa potenciometara dzojstika razlicite je "finoce" kod razlicitih dzojstika. Negde je kvalitet one konverzije cini se 7 bitni , negde 8 bitni, a ponegde boga mi i 10 bitni.

Bilo bi mi od ogromne pomoci da neko od strucnih ljudi dobre volje ovde na forumu prokomentarise moja razmisljanja i eventualne greske u zakljucivanju koje sam verovatno napravio na ovu temu. Unapred zahvalan Zoki iz Nisa, veliki pozdrav!

 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Elektronska rezolucija joystika - retko komentarisan problem

[ Pregleda: 1050 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.