Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Literatura na srpskom

[es] :: Pretraživači i SEO :: Literatura na srpskom
(TOP topic, by Vukan Karadžić)

[ Pregleda: 7317 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bobito
Slobodan Gajevic
Nis

Član broj: 126042
*.sc.ni.ac.rs.

icon Literatura na srpskom08.09.2010. u 12:30 - pre 88 meseci
Pozdrav svima, potrebna mi je literatura u elektronskoj formi u vezi sa optimizacijom sajtova na srpskom jeziku. Da li bi neko mogao da mi pomogne i sta bi mi preporucio? Apsolutni sam pocetnik.
Excessive gambling can destroy family or frienship!!!

Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
*.dlp199.bih.net.ba.

icon Re: Literatura na srpskom09.09.2010. u 02:06 - pre 88 meseci
Nema TA knjiga. Nema uopće literature za kupiti. Dobar početak je www.seo.hr/blog/ , a kreni čitati sa kraja. Dakle, sa www.seo.hr/blog/1/

Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

Član broj: 16670
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: wwwyu.com

icon Re: Literatura na srpskom09.09.2010. u 15:22 - pre 88 meseci
Literatura ti i ne treba, osim ako nećeš u profesionalce (a nećeš jer bez engleskog ne vredi ), nego treba da otkriješ onih nekoliko presudnih stvari zbog kojih je neki sajt prvi, a neki drugi sajt - stoti.
Suština optimizacije staje na pola kucane stranice. Ostalo su finese.

. . . . . . . Optimizacija za pretraživače

(Projekat: Smederevska Palanka - sad 1 novi: Novi Sad .cc)

Odgovor na temu

Istok Pavlovic
Worldwide
Beograd

Član broj: 194410
95.180.57.*

icon Re: Literatura na srpskom05.10.2010. u 14:08 - pre 87 meseci
Pozdrav,

Najkompletniji početni SEO vodič na srpskom jeziku objavio sam pre desetak dana na blogu:

http://www.istokpavlovic.com/b...iskoci-kad-neko-na-guglu-kuca/

Uživajte!

Odgovor na temu

m2webs

Član broj: 254789
*.dynamic.isp.telekom.rs.

icon Re: Literatura na srpskom05.10.2010. u 21:57 - pre 87 meseci
video sam vec taj tvoj vodic pa da ga pohvalim i ovde... lepo napisan za one koji pocinju da se bave ili ih zanima SEO!

Odgovor na temu

UpoznajSrbiju
project manager

Član broj: 270423
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.upoznajsrbiju.co.rs

icon Re: Literatura na srpskom13.10.2010. u 09:33 - pre 87 meseci
@Istok
koji si car... IZUZETNO!!! danima se vec peglam po raznoraznim forumima i blogovima, i uvek ima jos nesto zanimljivo, ali ovaj tekst je jedinstven!!!
Upoznajte Srbiju kroz manifestacije! Upoznajte tradiciju i kulturu svoje zemlje. Zavirite u svaki kutak. www.upoznajsrbiju.co.rs

Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
*.p58.bvcom.net.

icon Re: Literatura na srpskom31.10.2010. u 23:42 - pre 86 meseci
Istoče (tako se valjda kaže), pa ruke ti se pozlatile!

Dva dana googlam po skoro puno radno vreme. Skidam torente desetak .pdf fajlova raznih "AdWords" knjiga i ništa da me razveseli. Onda slučajno kliknem ovde na ES i sve ostalo će biti istorija ako se zaista moj sajt probije blizu vrha. Jel problem je što nas "konkurenata" ima tridesetak, a za sve rezultate se koriste samo 2-3 iste ključne reči. Neće moći baš svi da budu "prvi" ;-) Petnaestak sajtova se već "i za džep uhvatilo" pa plaća "AdWords"... Videćemo rezultate. Kako je samo ukusno, dopadljivo i didaktički osmišljen i urađen ovaj tutorijal. Svaka čast!

Odgovor na temu

InFlames20
Online marketing
Rijeka, Hrvatska

Član broj: 208206
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.internetzarada.org

icon Re: Literatura na srpskom21.11.2010. u 19:48 - pre 86 meseci
Istok je zbilja napisao kvalitetan i detaljan vodič, sve pohvale, samo bi još nadodao da koga zanima može da pročita službeni Google-ov vodič na srpskom/hrvatskom jeziku iz 2008.:
http://googlewebmastercentral....guide-now-available-in-40.html

Ili najnoviju verziju iz 2010. ali za sada samo na engleskom jeziku:
http://googlewebmastercentral....seo-starter-guide-updated.html

Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478

icon Re: Literatura na srpskom02.01.2011. u 02:26 - pre 84 meseci
Citat:
bobito: Pozdrav svima, potrebna mi je literatura u elektronskoj formi u vezi sa optimizacijom sajtova na srpskom jeziku. Da li bi neko mogao da mi pomogne i sta bi mi preporucio? Apsolutni sam pocetnik.

SEO ti je zanat. Na primer pitas bilo kog molera kako se gletuju zidovi a on ti kaze "uzmes gletelicu i spaklom na nju stavis glet masu i navlacs sto tanje na zid". Ti ga poslusas kupis gletelicu, spaklu, glet masu i krenes da radis. Posle mnogo mucenja i mnooooooooogo vremena ogletujes ali na kraju ipak se vide razne brazde, rupe itd itd. Znaci ipak svako moze videti da je molerisao amater i pocetnik. Dakle treba da uvezbas ruku za gletovanje a to se postize vremenom kad odradis hiljade kvadrata pa ti pokreti ruku pri gletovanju predju u rutinu i u potsvest.

Tako ti je i sa SEO zanatom. Evo i ovde postoje neki linkovi koje neki pohvaljuju (obrati paznju da ti koji hvale su amateri kao i ti) ali ti linkovi ti samo govore da ti "treba gletelica, spakla i glet masa" da bi "gletovao". Nigde se ne govori sustina da bi brzo i efikasno dobro odradio SEO za bilo koji sajt.

Sustina ti je kako brzo i efikasno da izgradis Backlinks (linkove na drugim sajtovima). E u tome je zanatstvo da za kratko vreme, za bilo koju frazu odradis kvalitetne Backlinks i samim tim da se za dva ili tri meseca nadjes na prvom mestu za kljucne reci kao sto su VESTI, MP3, CECA, SMS, ......

Price tipa TITLE, H1, H2, H3, meta tagovi, unutrasnje linkovanje, Backlinks uz pomoc kvalitetnog sadrzaja, Backlinks i "ZDRAVKO COLIC" .... imas svuda po netu ali gotovo svi SEO majstori cuvaju u tajnosti svoju tehniku gradnje Backlinks.

Ja ne kazem da nece upaliti kvlitetan sadrzaj da se probijes na prvo mesto ali obicno to traje duuugo, cak i po godinu dana i vise. Ili da imas bas, bas ekskluzivan i veoooma kvalitetan sadrzaj pa da napravis bum u toj oblasti ali danas je sve teze i teze napraviti bum tako da je to jako zastarela prica i recept. A prica tipa "zdravko colic" isto je davno ispricana i da bi danas upalila treba ti brdo para. Jaki sajtovi tako lako ne stavljaju linkove prema pocetnickim ajtovima pa makar oni imali i nevidjeno dobar sadrzaj, osim naravno ukoliko ne platis po nekad i cetvorocifrenu sumu evra. Sve u svemu ipak SEO cake koje donose brze i opipljive rezultate se uglavnom drzi u tajnosti.

Naravno za neke kljucne reci koje su jako neprofitabilne ili iz oblasti gde je konkurencija jako slaba ili cak i ne postoji onda i dva, tri Backlink-a i on-Page optimizacija je dovoljna.

Evo da te malo postaknem da sam istrazujes i da sam gradis svoju SEO tehniku recicu ti sledece. Na primer kad juris neku jaku kljucnu rec ukucaj je na pretrazivac i analiziraj na koji nacin su vodeci sajtovi gradili Backlinks. Kada izanaliziras samo i kopiraj ali redom sve , znaci sto vise to bolje, i videces kako ces za mesec dva dana se probiti u samom vrhu.

[Ovu poruku je menjao iizuzetan dana 02.01.2011. u 03:41 GMT+1]

Odgovor na temu

marko_radovic
Marko Radovic
Customer Support Engineer, NIL Data
Communications
Beograd

Član broj: 280164

Sajt: www.prvinagoogle.rs

icon Re: Literatura na srpskom28.02.2011. u 22:25 - pre 82 meseci
Od jednog svog saradnika sam čuo sjajnu izjavu: "Koliko ja shvatam, Google je matematika, gde je matematika tu je i sistem. Treba samo naći sistem." I mislim da se slažem sa time. Sve više i brže, Google se približava realnom ocenjivanju sajtova, odnosno sve više usložnjava svoje algoritme.

Ja ne želim da se usudim i da kažem da "sve što ti je potrebno može da se stavi na pola strane", kako tehnički tako i taktički. Koliko vidim iz svoje prakse u raznim vrstama telekomunikacione sfere, od projektovanja HFC mreža, pa do Internet sajtova, priča je sve manje tehnička, a sve više biznis. Deluje mi da se sve svodi na pitanja: "Kome treba moja usluga? Da li postoje ti ljudi? Da li mogu da ih pronađem? Da li će oni kupiti moju uslugu?"

Mi možemo proučavati SEO do u nedogled, ali da li iza toga stoji realan biznis koji će neke ljude zainteresovati. Ako nikoga ne interesuje, šta ćemo uopšte na prvom mestu?
Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo
srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube.

Duško Radović

Moj omiljeni projekat: Prvi na Google, www.prvinagoogle.com.

Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

*.adsl-a-11.sezampro.rs.

icon Re: Literatura na srpskom01.03.2011. u 07:19 - pre 82 meseci
Bez matematike ne ide: povraćaj uloženog, u optimizaciju, novca ili vremena, pokazuje da li vredi.

Odgovor na temu

gagadijete
Blue point SEO

Član broj: 281649

Sajt: www.dijetadijete.com

icon Re: Literatura na srpskom16.03.2011. u 17:01 - pre 82 meseci
Mislim da je član "Izuzetan" dao izuzetan odgovor na pitanje sa primerom molera.Možeš da pretražiš hiljade foruma i blogova i pročitaš hiljade tekstova ali teorija bez prakse ništa ne vredi.SEO je jako dinamična oblast i Googleov algoritam se stalno menja pa moraš biti u toku ,ono što je važilo pre godinu dana više nema tako veliki značaj danas.Pre svega moras da shvatis da je u pitanju ozbiljan biznis i da kao i u svakom biznisu najveće delove kolača uzimaju oni koji ulažu najviše novca a malim igračima ostaju samo mrvice ove mrvice su posebno male kad je u pitanju domaće tržište jer ako radiš neko oglašavanje cena klika je višestruko niža nego na engleskom.Drugi veliki problem je što nema dovoljno relevantnih oglasa i oglašivača pa je procenat klikova prema broju posetilaca jako mali .Savet iz mog iskustva(na grškama se uči) najbolje je početi sa sajtom na engleskom makar i za ključne reči koje imaju 300 pretraga mesečno i lagano se razvijati i učiti kroz rad.
Who dare wins!

Odgovor na temu

darkoj82
bar

Član broj: 228059
*.crnagora.net.

icon Re: Literatura na srpskom26.05.2011. u 08:04 - pre 79 meseci
-IIzuzetni- druze,
napisi ti o backlinkovima i upola koliko znas i bice dobro. Istok se na svom blogu fino potrudio da objasni i mojoj babi od 80 ljeta i stvarno zasluzuje pohvale. Sta vise cijeli blog mu je prepun korisnih i interesantnih tekstova.
bez uvrede, pozdrav
kad bih znao SVE, bio bih LUD!

Odgovor na temu

vestak
Beograd

Član broj: 291326
*.adsl-3.sezampro.rs.

icon Re: Literatura na srpskom24.11.2011. u 22:08 - pre 73 meseci
SVAKA ČAST za ISTOKA PAVLOVIČA i veliko HVALA

Odgovor na temu

lazar bulatovic
Laxar bulatcivo
www.winordie.me.....www.web-master.me.cc
Niksic

Član broj: 296747
*.crnagora.net.

Jabber: www.winordie.me
Sajt: www.winordie.me

icon Re: Literatura na srpskom07.01.2012. u 13:54 - pre 72 meseci
Mozete li mi reci sta je SEO detaljnije...

Odgovor na temu

old
Tomislav Vujević
freelance
SR

*.adsl-a-5.sezampro.rs.

icon Re: Literatura na srpskom07.01.2012. u 14:25 - pre 72 meseci
Pogledah pa priznajem da ovde ima i ponešto nejasno:
Wikipedia link na srpskom.
Ali je detaljno.

Odgovor na temu

zlatko78
tehnicar
beograd

Član broj: 205656
87.250.57.*

Sajt: vasstomatolog.com

icon Re: Literatura na srpskom18.01.2014. u 21:03 - pre 47 meseci
Citat:
Istok Pavlovic:
Pozdrav,

Najkompletniji početni SEO vodič na srpskom jeziku objavio sam pre desetak dana na blogu:

Uživajte!

Procitao tvoj blog 10 puta i stvarno je extra ali nikako da primenim sve na svom sajtu
vas stomatolog

Odgovor na temu

OnlineFilmovii

Član broj: 322741
46.240.229.*

Sajt: onlinefilmovii.com

icon Re: Literatura na srpskom21.04.2014. u 16:55 - pre 44 meseci
Citat:
Istok Pavlovic:
Pozdrav,

Uživajte!

Moj glas za ovaj tekst

Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Literatura na srpskom
(TOP topic, by Vukan Karadžić)

[ Pregleda: 7317 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.