Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)

[es] :: Windows mreže :: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)

[ Pregleda: 2189 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)06.09.2010. u 17:07 - pre 166 meseci
Mrezu "emitujem" sa Digitus Wireless LAN AP-om, "primam" je sa PCI Wifi karticom MSI PC11B2, razdaljina je oko 5m, na putu signala su dva standardna (standardnih dimenzija 25cm valjda) zida od cigala (opeka), antene su male na uredjajima.
Do pre nekih mesec dana mreza je radila sasvim OK, u trajanju od nesto preko godinu dana. Signal je bio oko 70%.
E sad, od nedavno poceli su da se gube paketi izmedju tog racunara i AP-a, da bi sada konekcija bila skroz nemoguca. Racunar vidi mrezu ali kada podje da se konektuje signal se izgubi i dobijem poruku od softvera da se ta mreza vise ne nalazi u etru. Pomislio sam da nije virus, pa sam sve proskenirao i reinstalirao drajvere ali nije pomoglo. Onda sam doneo AP u istu prostoriju. Posle mnogo pokusaja jednom se ostvarila konekcija ali bez protoka paketa, cak ni IP adresa se nije mogla manuelno setovati a na AP-u je DHCP iskljucen.
OS je WinXP Pro SP2. Ima Nod32 sa poslednjim update-om (kada je jos bilo neta).
TCP/IP radi jer LAN radi bez problema, koristi se isti TCP/IP za sve konekcije jel?
Probao sam sa laptopom na isti AP i radi bez problema. Jedino ne mogu da WiFi karticu probam negde... a bas sumnjam da je ona crkla.
Mislim da sam dao sve infrormacije, ostalo je totalno ne bitno, ali ako nekog zanima neka pita, odgovoricu.
P.S.
Da li se ovaj AP moze koristiti kao "prijemnik"? Ne znam kako da ga podesim u taj mod.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)06.09.2010. u 17:14 - pre 166 meseci
Ovaj ap ima mogucnost rada u client modu - to jedino sto ti sa sigurnoscu mogu reci. A samo podesavanje ne vjerujem da je nesto posebno komplikovano. Ja nemam taj uredjaj, pa ti ne mogu pomoci step-by-step... ali mora da postoji negdje u ociglednim opcijama
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)06.09.2010. u 17:35 - pre 166 meseci
Mozda bi ti se isplatilo da kupis neku USB karticu - prijemnik, ali opet ako ti je PCI kartica crkla moraces da je vadis, opet moras da otvaras racunar. Ja imam samo USB, to mi je prvi wi fi, a ni nemam mesta na ploci za karticu.

Cene su slicne za PCI i USB a mislim da je USB prakticniji za probe, koriscenje na dva racunara (ako zatreba) i slicno, univerzalniji je.

Imam najjeftiniji TP Link USB adapter i hvata ne samo moj ruter iz druge prostorije nego i jos neke druge stvari, iz komsiluka. Iako je najjeftiniji nije los. Oko mene je sve betonsko ali je istina i da postoje ogromni prozori (od zida do zida) i signali lepo prolaze.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)06.09.2010. u 20:54 - pre 166 meseci
@yolja624
Evo slika pa da vidis da ja to nemam...

mozda je to neki od ovih modova ali ja nisam siguran koji.
@tdjokic
Ne znam sta cu da radim... veceras sam pomislio da je antenica u pitanju jer mi se bila polomila, onaj donji zglobic, jos daaaavno, kada sam je postavljo na kartici, sada ssam uzeo da je pegledam i skontam da je izolirka popustila od toplote i da se zica izvukla malo iz antene i ja se razljutim i rastavim je kad ono na sred se razlemila, pogledaj sliku.

I uzmem ja i zalemim je nazad, sav srecan jer kontam da je to bio problem, kad ono sada jos gore, sada tek nema signala... :)
Probacu da karticu prebacim u moj komp i probam je instalirati kod mene i nakaciti se na AP, ali to mi se tako ne radi jer cu rasturiti moj OS koji je super dobro podesen i sve radi...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)06.09.2010. u 21:13 - pre 166 meseci
station infrastructure mode... cini mi se da je to client mode.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)06.09.2010. u 21:33 - pre 166 meseci
Nije to to, i dalje mi trazi da ukucam SSID i kanal na kome cu da "emitujem" mrezu. Nigde ne pise koje sve mreze hvata i procenti signala, zaboravih kako se zove ta opcija. Jedino ako ne ocekuje od mene da znam tacno SSID mreze i kanal na kome je. A to je malo bzv zar ne?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)07.09.2010. u 05:17 - pre 166 meseci
Sta znam, vidim da pise u datasheet-u

http://www.megaupload.com/?d=QE6S77J9

a kad probas station ad hoc?

 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)07.09.2010. u 10:45 - pre 166 meseci
Evo, kada stavim na "Station-*" i tek posle restarta dobijem dugmic "Select Site Survey", bas glup softver... Ali dzaba, nece ni u suprotnom smeru...
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)08.09.2010. u 16:33 - pre 166 meseci
Sada je stanje ovakvo:
Nabavio sam novu malu antenicu, istu kao sto sam i pre imao ali opet ista prica.
Zatim sam izvadio Wifi karticu iz dog drugog racunara i ubacio u moj sobni i bez ikakvih problema se nakacio na AP.
Zakljucak je da je kartica ispravna, AP ispravan, sada su i antene ispravne... jedino onaj drugi komp nesto ne valja.
Tamo ne mogu da instaliram novi sistem jer je to racunar za knjigovodstvo i nikako ne smem nesto da zeznem i da izgubim nesto od aplikacija ili podataka.
Da li mozda neko zna neki live Linux ili Windows koji ima dobru Wifi podrsku da probam sa tim na tom drugom racunaru, da mogu da iskljucim gresku u operativnom sistemu.
Ako ni u toj Live verziji Wifi kartica ne bude htela da se nakaci na AP to znaci da je greska negde u ploci. Ploca je zaista stara i neki kondezatori su se nadvali ali ne verujem da je bas to problem, ali ko zna...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)08.09.2010. u 19:40 - pre 166 meseci
Ako ti je PCI slot problematican razlog vise da probas nesto sa USB adapterom, mada nema nikakve garancije ako je ploca stara.

Linux Mint ima prilicno dobru podrsku za wifi, novije verzije, meni je prepoznao taj USB adapter bez ikakvih drajvera i slicno.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)08.09.2010. u 20:51 - pre 166 meseci
Eee totalno sam u corsokaku... najverovatnije cu potraziti u oglasima neki komp u tom rangu da kupim kevi... ili barem plocu.
Probacu sutra da joj promenim napajanje, mozda ce sa nekim stabilnijim bolje da radi... nemam pojma.
Inace, srce kompa je AMD Duron 750Mhz, 256MB DDR, nisam zapamtio koja je ploca ali je neka DDR400, znaci i nije tako losa. Ima USB-ove, naravno i to v2. Nekih desetak kondezatora se bas naduvalo, mozda uzmem jedan vikent i promenim ih... ali ne znam da li ce to pomoci. A posto ne znam ni da li je to problem, prvo cu promeniti napajanje pa cu probati sa nekim Live OS-om (hvala na preporuci za Mint, sad cu da vidim kolikije i da ga skinem), mozda ce i da proradi :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: WiFi konekcija se polako gubila a sada i skroz crkla, molim pomoc (nisam totalni pocetnik)

[ Pregleda: 2189 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.