Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB.NET 2008 i Crystal Report: problem kod skrolovanja reporta (stalni refresh)

[es] :: .NET :: VB.NET 2008 i Crystal Report: problem kod skrolovanja reporta (stalni refresh)

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon VB.NET 2008 i Crystal Report: problem kod skrolovanja reporta (stalni refresh)13.07.2010. u 13:36 - pre 167 meseci
Na novoj formi sam postavio CrystalReportViewer (valjda se to tako radi) a u projekat dodao novi CrystalReport.rpt.
Podaci se iz SQLite baze (samo iz jedne tabele) vade prvo u privremenu tabelu u novom DataSet-u, i onda se ta tabela setuje kao DataSource, pogledajte kod:
Code (vbnet):

Dim SQLconnect As New SQLite.SQLiteConnection()
Dim SQLcommand As New SQLite.SQLiteCommand()

Dim results As DataSet = New DataSet1
Dim database As String = path_to_db

Dim datasource As SQLite.SQLiteConnectionStringBuilder = New SQLite.SQLiteConnectionStringBuilder()
datasource.Add("Data Source", database)
datasource.Add("Version", "3")
datasource.Add("New", "False")
datasource.Add("Compress", "False")

Dim adapter As SQLite.SQLiteDataAdapter
Dim connection As SQLite.SQLiteConnection = New SQLite.SQLiteConnection(datasource.ConnectionString)

adapter = New SQLite.SQLiteDataAdapter(SQL_for_printing, connection)
adapter.Fill(results.Tables(1))

Dim objRpt As New CrystalReport2
objRpt.SetDataSource(results.Tables(1))
CrystalReportViewer1.ReportSource = objRpt
 


Problem mi nastaje kada taj Report skrolujem (pomeram gore dole) onda se podaci koji su ispisani na njemu stalno osvezavaju (refresh-uju) i to ne samo grficki, vec se uvek iznova dovlace iz baze. Veoma je zamorno tako gledati izvestaj.
Molim one koji znaju kako ovo da resim da mi pomognu nekako. Nadam se da sam dobro objasnio problem.
Hvala.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: VB.NET 2008 i Crystal Report: problem kod skrolovanja reporta (stalni refresh)14.07.2010. u 16:14 - pre 167 meseci
Mogu li ja onda nekog da zamolim da mi napravi neku jednostavnu aplikaciju sa SQLite bazom u VB.NET-u koja ima Report u Crystal Report-u?
Ja sam postavio moj kod koji sam radio, znaci ne trazim da mi neko uradi ceo rad, predpostavljam da vam onda nece biti problem pokazati mi kako se to radi, ja nikako da skontam.
Znaci, samo jedna tabela u bazi i ta tabela ispisana u Report-u, tj u Report Viewer-u. Stim da je baza SQLite.
Nadam se da je neko ko cita ovu temu radio slicnu stvar, pa bi molio za malo pomoci.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: VB.NET 2008 i Crystal Report: problem kod skrolovanja reporta (stalni refresh)

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.