Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21609 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.06.2010. u 12:47 - pre 168 meseci
Stigo mi poziv za vojsku, ali posto nisam bio kuci, ostavili mi papiric da dodjem u postu i podignem, ja otisao tamo, video sta je i rekao da necu da podignem.

E, sad, ne znam da li je ovo bio prvi put ili drugi put da mi salju poziv, jer sam jednom odbio da primim poziv, ali to je bilo jos marta meseca.

Da li sledeci put dolaze licno ili ne. Bio sam pre dva meseca u vojni odsek da odlozim vojsku, odneo potvrdu sa faksa, ali su mi rekli da posto ove godine navrsavam 27, da moram da idem i da ne moze da se odlozi. Jos me ovaj sto salje pozive posavetovao da se pravim da sam nesposoban na lekarskom pregledu :) Ne znam na sta je konkretno mislio.

Cuo sam da mogu da kazem da imam strah od oruzja, ali da mi onda ne uvale nesto drugo, recimo da cistim klonje :)

Jos nesto. Za par dana idem na put u inostranstvo i vracam se tek septembra. To sam tako zaplanirao, bez obzira sto me ovi zovu.

Da li cu imati problema prilikom izlaska iz zemlje ili ponovnog ulaska, s obzirom da ako se vratim septembra, vec cu propustiti moju klasu. cuo sam da se desava da uhapse ljude na granici i oteraju ih u vojsku.

Ako moze mala pomoc oko ovoga, bio bih vam puno zahvalan.

Hvala unapred.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.06.2010. u 13:39 - pre 168 meseci
Samo ti reci po povratku vojsci da si ranio zaplanirao put, pa da nisi mogao doci na odsluzenje.
Verujem da ce imati razumevanja.



http://www.gktoronto.com/gk/im...iz_vojne_pravne_regulative.pdf
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.06.2010. u 13:55 - pre 168 meseci
Citat:
Inkognitoo: Cuo sam da mogu da kazem da imam strah od oruzja, ali da mi onda ne uvale nesto drugo, recimo da cistim klonje :)

a u kasarni se klonje same ciste?:D
ako kazes da imas strah od oruzja,ili sta vec,mogu te poslati na civilno sluzenje, di ce te poslati, to jako zavisi, sirok je dijapazon ustanova koje primaju vojnike na c. sluzenje, mozes da sedis u kancelariji i da sipas 2 puta dnevno kafu,mozes prevoziti razne gluposti po bolnici,mozes metlati ulice,mozes sluziti na faxu... veza cesto pomaze ;)

ako odes ovako napolje, neces imati prilikom izlaska problema,ali vrlo verovatno ces imati prilikom ulaska

odes i popricas s ljudima u kasarni (ne pominjes inostranstvo), kazes imas neki posao, pomazes izdrzavanje porodice,ovo ono
vec su te savetovali da se pravis bolesan na pregledu,sigurno ce te posavetovati i za ovo ;)

a da li bi ti otisao u vojsku kad se vratis? ;)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.06.2010. u 14:02 - pre 168 meseci
Citat:

odes i popricas s ljudima u kasarni (ne pominjes inostranstvo), kazes imas neki posao, pomazes izdrzavanje porodice,ovo ono
vec su te savetovali da se pravis bolesan na pregledu,sigurno ce te posavetovati i za ovo

Hehe ,koliko su se oni tih prica naslusali

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.06.2010. u 14:06 - pre 168 meseci
pa da, bas zato i kazem,sad im je bol u k, znaju da nece biti nista vise od vojske
sem ako ne naleti na nekog namcora
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo28.06.2010. u 21:04 - pre 168 meseci
Zaboravio sam da napomenem da ne mogu i civilnu vojsku jer sam ranije osudjivan :) za neke gluposti, prodaja diskova i sl. znate i sami sta je nekad bilo popularno :)

Takodje, ne bih da imam kasnije problema sto se tice vojske, jer sledece godine planiram da idem za USA, pa da mi u ambasadi ne bi pravili probleme jer se nisam pojavio na odsluzenje vojnog roka zbog inostranstva.

A pre cu na put nego u vojsku :)
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 10:48 - pre 168 meseci
Jel imate neku ideju kako uspesno odloziti vojsku na duze staze. Da napomenem jos, da oktobra trebam da apliciram za americku vizu, pa ne bih da mi vojska stvori probleme.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 11:47 - pre 168 meseci
Ako si krivicno osudjen pre vise od 3 godine, onda mozes da trazis da sluzis u civilu.
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 13:34 - pre 168 meseci
Prekrsaj se desio 2005. ali je proces zavrsen tek krajem 2008. dakle nema jos ni dve godine, a osudjen sam na 3 godine uslovno :) u sustini, za gluposti, prodaja diskova na pijaci :) ali znaš kako je kod nas, mora država da kazni nekog za primer, dok drugi kradu šakom i kapom iz državne kase, mora narodu nečim da se zamažu oči.
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 22:32 - pre 168 meseci
Danas mi je neko rekao da mogu da se izvucem iz vojske ako kazem da sam gej. Jel to 100% provereno i da li prolazim neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.oz.nthu.edu.tw.



+21 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 23:19 - pre 168 meseci
Citat:
Inkognitoo: Danas mi je neko rekao da mogu da se izvucem iz vojske ako kazem da sam gej. Jel to 100% provereno i da li prolazim neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.


Ma izvadice ti krv samo, i pokazivace ti postere nekih nabildovanih muskaraca, da vide kako ces da reagujes.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 23:23 - pre 168 meseci
Citat:
Inkognitoo: Danas mi je neko rekao da mogu da se izvucem iz vojske ako kazem da sam gej. Jel to 100% provereno i da li prolazim neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.


To su te lagali, ako se ispostavi da si gej dobijas prekomandu da radis u generalstabu kao podrska :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.oz.nthu.edu.tw.



+21 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 23:28 - pre 168 meseci
Mozda i dobijes neki cin, ako se svidis Generalu. I sigurno ce da te prebace u pozadinsku cetu. Ako je General pozadinac.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo29.06.2010. u 23:32 - pre 168 meseci
Citat:
neke testove da me provere da li sam stvarno ili ne.


Ma da, lakmus papir ;-) Koji si ti lik :)))
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.06.2010. u 00:00 - pre 168 meseci
Ok, kapiram da vam je smesno i sl. a sad dosta s tim. Idite na drugu stranu da se sprdate, meni treba ozbiljno resneje, ako ne, suzdrzite se, ne mogu da citam vase gluposti i lupetanja.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.06.2010. u 10:59 - pre 168 meseci
Pa za tvoje pitanje nema konkretnog resenja.

Ne postoji nista sto oslobadja 100% (osim psihickih ili teskih telesnih problema i ne verujem da si spreman da sebi paralises noge ili sl), pa ni nema odgovora na to.

Sto se tice izbegavanja vojne obaveze - nisi naveo ni za koju vrstu vize konkurises ni koliko ostajes, a da li ces imati problema - opet ne moze niko da ti kaze, jer to jeste krivicno delo i trebao bi da imas problema.
A u kojoj formi bi ti problemi bili - to zna vojna policija ili vec ti koji bi te vijali, pa od njih zavisi hoce li te sklepati na granici ili kod kuce.
A i to nema smisla nagadjati, jer nemamo pojma da li ti mozda ostajes 20 godina van zemlje.

Sto se tice problema na poslu, moze se desiti da poslodavac zeli da imas reseno pitanje vojnog roka, ali i ne mora.

Ne postoji nikakav test za seksualnu orijentaciju i zahebavanje je na mestu, obzirom na suludost pitanja.
Osim ako ne koriste ovaj metod -


Samo pazi, ako utvrde da si maco tip mozda te sibnu u neku specijalnu jedinicu, pa moras da jedes oko od macke ili tako neke stvari ;)



 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.06.2010. u 11:15 - pre 168 meseci
Citat:
Inkognitoo: Ok, kapiram da vam je smesno i sl. a sad dosta s tim. Idite na drugu stranu da se sprdate, meni treba ozbiljno resneje, ako ne, suzdrzite se, ne mogu da citam vase gluposti i lupetanja.

Moj iskreni savet je : Idi u vojsku .
Sada je vojni rok 6 meseci , kada zbrojis sve vikende i redovno odsustvo to je cak manje od 5 meseci .
A to je stvarno smesno jer je meni prvih 6 meseci u vojsci proletelo .
Posle si slobodan da pravis planove , a ovako kasnije mozes samo jos vise da ih pokvaris ...

Univerzalni 'recept' za oslobadjanje vojske ne postoji .Kakve sam sve slucajeve vidjao u vojsci , cisto sumnjam ...
Moraces da se vuces po lekarima i kojekakvim komisijama da utvrde da si malo senuo (lud)
ili boujes od neceg drugog, a za to ces tek izgubiti silno vreme i nije nikad 100% sigurno .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.06.2010. u 11:27 - pre 168 meseci
Hvala na odgovorima. Ako neko jos ima neku ideju, dobrodosao je da napise sta ima ;)

Samo da me ne zezaju kod povratka u zemlju jer idem na put za nekih desetak dana i vracam se krajem avgusta ili septembra. Nadam se da nece da mi naprave neki problem. To sam planirao vec godinu dana, tako da sta da im radim sto su me bas sad pozvali. Nek me zovu za decembar :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.06.2010. u 11:43 - pre 168 meseci
Ako si vec primio poziv, onda ne verujem da ce samoinicijativno da kazu - Ok, ajde prebacicemo ga u sledecu klasu, nego ce te cimati za neodazivanje.
E sad kako ce to teci, ko zna.
Cak mislim i da te niko ne cima na granici i vratis se normalno kuci, neces moci da se pojavis opusteno u kasarni ili vojnom odseku, nego ce te cimati za izbegavanje.

Tako da stalno imas potencijalni problem oko vrata i to sto ne znas kad i u kojoj formi moze da se pojavi je meni jos gora varijanta.

Jedino da ti kontaktiras vojni odsek da ti pomere sluzenje, ako ti je put u vezi skolovanja ili posla.
Ali kontam da to nije tvoj slucaj, mada mozda gresim ali sumnjam, pa ne znam koliko si u poziciji da kontas kako je to njihov problem jer su te zvali za decembar.

Jer realno, jedina strana koja moze imati problem si ti.

Citat:
6. Šta znači Amnestija koja je nedavno izglasana?

Odgovor: Zbog neodazivanja ljudi koji stalno žive u inostranstvu na vojne pozive koji su odlazili na stare adrese, Vojni Odseci su ih tretirali kao ljude koji izbegavaju vojnu obavezu, i podnosili okružnom tužilaštvu krivične prijave. Tužilaštvo je uglavnom pokretalo krivične postupke po tim prijavama koje su često rezultovale time da su ta lica imala raspisanu poternicu za privođenje (otuda hapšenja na granici).
Amnestija efektivno briše sve krivične prijave/anulira procese i izrečene kazne za ljude koji su "izvršili krivično delo" od petog oktobra 2000-te pa do 17-aprila 2006. Na žalost, ovo samo znači obustavu procesa/prijave/kazne i brisanja iz krivične evidencije, ali ne oslobađa vojne obaveze. Osim ako do 17-aprila 2006-te niste zagazili u 36-tu godinu života, u kom slučaju vam ništa ne mogu. Ipak, sada se zna da trenutno nema regruta iz dijaspore protiv kojih se vode krivične prijave, postupci ili procesi. To omogućava bezbrižno putovanje u SCG, bar za skorije vreme, i priliku da pokušate da regulišete vašu vojnu obavezu bez peripetija oko krivične prijave koju ste evetnualno imali.

http://www.dijaspora-vojna-obaveza.info/faq.htm

Ti niti zivis van Srbije, niti se uklapas u ekipu koja moze da se nekako iscupa sluzenja vojske.
 
Odgovor na temu

Inkognitoo

Član broj: 263212
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo30.06.2010. u 12:18 - pre 168 meseci
Hvala na odgovoru.

Onda bi najbolje bilo da se vratim pre pocetka sluzenja, recimo krajem avgusta, pa cu imati vremena da se eventualno pojavim u kasarni.

Jos da napomenem, da sam i dalje na uslovnoj kazni, pa mi jos jedna krivicna prijava ne bi godila, ne znam kako se to tretira, ali ako se prekrsi uslovna, onda se ide na odsluzenje zatvorske kazne, koja je u mom slucaju 6 meseci ili 3 godine uslovno, zato mi ne ide u prilog da nesto zeznem sa vojskom. Sta mislis ?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Odlaganje vojske + Primio poziv, a uskoro idem na put u inostranstvo

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 21609 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.