Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?

elitemadzone.org :: MadZone :: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16281 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pwaper
Stefan Prodanović
Freelance graficki dizajner
Design Stockers
Banja Luka

Član broj: 149682
Poruke: 124
*.teol.net.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 17:33 - pre 169 meseci
zanima me njihovo ime na nasem i engleskom jeziku, i gde se mogu kupiti(naruciti)??
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 17:37 - pre 169 meseci
Marshmallow

Nisam video kod nas, a i nema teorije da bi jeo to.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 17:39 - pre 169 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Marshmallow#Toasted_marshmallows

Edit:
Pretece me Flo33
 
Odgovor na temu

pwaper
Stefan Prodanović
Freelance graficki dizajner
Design Stockers
Banja Luka

Član broj: 149682
Poruke: 124
*.teol.net.

Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 17:40 - pre 169 meseci
sto sta im fali, ja bi ih bas volio probat.
a dali neko zna dali se mogu naruciti preko interneta ili neki recept za pripremu kod kuce???
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 17:42 - pre 169 meseci
Google je tvoj prijatelj.

http://www.google.rs/#hl=sr&am..._rfai=&fp=870a88e0bc98cf7d
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 17:47 - pre 169 meseci
Pa sad imaš ime, izguglaj. Ništa ne fali. Pročitaj članak na W-pediji.

Druga rečenica:
The marshmallow is a confection that, in its modern form, typically consists of sugar or corn syrup, water, gelatin that has been softened in hot water, dextrose, and flavorings, whipped to a spongy consistency.

Samo voda i dextroza da valja u sastavu :D

 
Odgovor na temu

vladorr
Vladimir
Kraljevo

Član broj: 19116
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+33 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 18:52 - pre 169 meseci
Recept
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 19:46 - pre 169 meseci
Koliko vidim sa slike na wikipediji, to je ono sto ovde prodaju u prodavnicama "zdrave" hrane (na meru) pod imenom penaste bombone.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 19:55 - pre 169 meseci
Ako to to (penaste bombone), koja je poenta peći ih na vatri pre konzumiranja?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 19:57 - pre 169 meseci
Uvek mi je bilo indikativno da Mamelou ima onaj penasti deo - ne znam ima li to veze
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 20:02 - pre 169 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Ako to to (penaste bombone), koja je poenta peći ih na vatri pre konzumiranja?


Zbog karamelizacije.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 20:05 - pre 169 meseci
Citat:
Ako to to (penaste bombone), koja je poenta peći ih na vatri pre konzumiranja?


Verovatno se taj silni šećer karamelizuje.

Citat:
Uvek mi je bilo indikativno da Mamelou ima onaj penasti deo - ne znam ima li to veze ;)


M jok, belanac i šećer

Edit: Ajde popravite ovo quotovanje na hromu
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 20:16 - pre 169 meseci
Dobro de, o ukusima ne treba raspravljati, još manje ih nametati, ali ja definitivno ne mogu da shvatim šta u tom američkom bućkurišu može nekoga da zainteresuje...

...jel' samo to što je američko?

Buhtle, štrudla s makom, orasima, cimetom, salčići sa pekmezom od šljiva, krofne, taške, puter-kifle, princes-krofne, knedle sa šljivama, londoner-štangle, reform-torta, esterhazi-torta............................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
...i sad treba da mi pažnju okupira nekakav cukerwaser!?!
 
Odgovor na temu

VlaK
Ravangrad

Član broj: 86293
Poruke: 218
*.dynamic.sbb.rs.



+141 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 20:23 - pre 169 meseci
Citat:
Hadžihalef: Dobro de, o ukusima ne treba raspravljati, još manje ih nametati, ali ja definitivno ne mogu da shvatim šta u tom američkom bućkurišu može nekoga da zainteresuje...

...jel' samo to što je američko?

Buhtle, štrudla s makom, orasima, cimetom, salčići sa pekmezom od šljiva, krofne, taške, puter-kifle, princes-krofne, knedle sa šljivama, londoner-štangle, reform-torta, esterhazi-torta............................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
...i sad treba da mi pažnju okupira nekakav cukerwaser!?!


mmm tašci sa pekmezom... Još bih tu dodao i šufnudle (šnufnudle - kako neko govori).
Ja sam onaj koji ponavlja Ono sto je davno smisljeno Nikad necu biti prvi i jedini...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 20:44 - pre 169 meseci
Citat:
..i sad treba da mi pažnju okupira nekakav cukerwaser!?!

Danas gledam - svi klinari ližu neke "šarene laže". Pita me dete da mu kupim. Svratim u prodavnicu - kaže mi prodavačica: "Ma jok to da uzimaš, bolje sladoled. To ti je šećerna voda, zaleđena sa ko-zna-kakvim dodacima."
A klinari - svi kupuju.
Ide ko alva.
(U jbt, počeh da pišem u stihovima, ko Hadži. )
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 20:52 - pre 169 meseci
Ja sam ih jeo, nepeceni su jos i nekako OK (narocito ako se provuku kroz cokoladnu fontanu ;)) ali peceni su neverovatno ukusni ali u isto vreme tako neverovatno ubistveno nezdravi :D Spolja se karamelizuju u tvrdu opnu a unutra topla slatkoca :) Kad si klinac dobro ti dodju te nerafinisane kalorije, ali matori se zestoko goje ovim.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 21:14 - pre 169 meseci
Citat:
kroz cokoladnu fontanu

Komšija,oprašta ti se ,jer ni taj čokoladni fonDan nije poslastica našeg podneblja, pogotovu ne Južnog Banata.

Čokoladna glazura na Vasinoj torti je već nešto drugo....
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 21:19 - pre 169 meseci
Cuti, ja trazio ovde da kupim svi me gledaju kao da sam neki dekadentni razvratnik "cuj, fontana od cokolade, a narod nema za leba"
Jos kad im objasnim da kroz to moze da se cokoladira i neka zamimljivost (recimo jagodica) to moze da ispadne uzitak na vise nivoa (eto savet za onog lika sto hoce prirucnik za muvanje).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 21:27 - pre 169 meseci
Citat:
Hadžihalef: Komšija,oprašta ti se ,jer ni taj čokoladni fonDan nije poslastica našeg podneblja

Fondan je nesto drugo (koristi se za dekoraciju torti) ovo je bukvalno fontana u kojoj curi cokolada umesto vode.

mmix, ja sam to davno video u bulevaru u BG-u. U nekoj prodavnici... necega :) 99% sam siguran da je pre etf-a kada se ide od centra. Sa desne strane. Ali kao sto rekoh, davno bese (tipa 5-10god).
 
Odgovor na temu

Hadžihalef

Član broj: 255753
Poruke: 92
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?08.06.2010. u 22:19 - pre 169 meseci
Ok!
Moj propust...

Iebiga, i dobar popa do smrti uči...

...mada,veruj mi, ne bih ja ni parče 'leba i pekmeza(od hečle!), menjao za taj bućkuriš...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: znali neko kako se zovu oni bjeli kolacici sto u americkim filmovima uvek peku na logorskoj vatri?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 16281 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.