Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom

[es] :: Windows desktop :: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom

[ Pregleda: 2307 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

msc_bg
Bg

Član broj: 190918
Poruke: 69
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.OglasiOglasnik.com


Profil

icon Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom22.03.2010. u 19:29 - pre 171 meseci
Reinstalirao sam sistem ali mi je ceo windows na nemackom / da li postoji neka mogucnost da vratim na engleski/ citao sam po forumu al mi nije jasno

najbitnije sto hocu da pitam je/ ne pusta mi pesme i nemam zvuk uopste kaye sledece: Bad Direct sound driver. Please instal proper driver or select another device in configuration error code > 88780078

instalirao sam neke silne drajvere al nista se ne desava/ sta da radim uopste? a tesko se snalayim jer je na nemackom a i nikad nisam imao veze sa nemackim
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom22.03.2010. u 20:23 - pre 171 meseci
Pa što si kupio nemačku verziju? Zameni je pa uzmi na engleskom i sve iz početka.
 
Odgovor na temu

msc_bg
Bg

Član broj: 190918
Poruke: 69
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.OglasiOglasnik.com


Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom22.03.2010. u 20:50 - pre 171 meseci
lik je mislio da mi daje englesku... sutra cu yameniti pa krecem sve ispocetka... ali imacu isti probem sa sound

znaci nemam apsolutno nikakav zvuk... ja mislim i da nemam zvucnu karticu (nisam siguran)

kako uopste da vidim sta od drivera treba da instaliram... lako cu naci ako znam sta instalirati?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom22.03.2010. u 21:20 - pre 171 meseci
Pa odlično ako nemaš zvučnu karticu, briga manje, ne moraš ni da tražiš drajvere. Jedino što naravno nećeš da imaš zvuk. ;)

Ne znam koja je ploča u pitanju a ni Windows ali se obično prvo instaliraju drajveri za matičnu ploču sa CD-a koji dolazi uz nju. Još ako je sve spremljeno za automatsku instalaciju, potrebno je da par puta klikneš i to je gotovo. Onda ostaje neka od komponenti koje su odvojene, recimo grafička, zvučna, mrežna kartica ako nisu integrisane na ploči i eventualno modem i TV kartica ako ih imaš.
 
Odgovor na temu

msc_bg
Bg

Član broj: 190918
Poruke: 69
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.OglasiOglasnik.com


Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom22.03.2010. u 23:15 - pre 171 meseci
ja sam ubacio cd i instalirao sve zivo sto je bilo na njima/ od oba kompa jer ne znam koji mi je cd za koji komp.... xD ... a i pola cd/ ea sam izgubio

sutra kad instaliram normalan windows ce da vidimo kako sta/ ako mi opet ne da neki pogresni windows / po mogucstvu japanski / odlicno bih se snasao >(

znaci nemaju neki univerzalni drajveri za sound? / bitno da ima zvuka kakv je i nije tolko bitno
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom23.03.2010. u 03:12 - pre 171 meseci
Isto kao sto nemas univerzalne gume za sva motorna vozila, tako ne postoje ni univerzalni drajveri za sve zvucne kartice. Sto se drajvera tice - otvoris kuciste, i na maticnoj ploci procitas ko je proizvodjac i koji je model. uglavnom je ili ispisano krupnim slovima na samoj ploci, ili odstampano na nalepnici zalepljenoj negde sa unutrasnje kucista, ili ponekad na maleckoj nalepnici na paralelnom portu ("siroki prikljucak za stampac"). Sve ono sto je ubodeno u maticnu plocu u formi kartica zahtevace svoje sopstvene drajvere koje ces morati dodatno potraziti, uglavnom na novijim karticama takodje postoji odstampana oznaka proizvodjaca i modela (cesto moras skroz da izvadis karticu iz slota da bi procitao ovaj podatak, jer ga odstampaju u blizini samog konektora koji se ubada u maticnu), ili u tezoj varijanti prepises oznake cipova i sve moguce sifre sa stampane ploce, pa krenes da se druzis sa cika Googlom.

Kada si pronasao ime proizvodjaca i model, lepo odes na sajt proizvodjaca (u 90% slucajeva je to www.ime_proizvodjaca.com ili www.ime_proizvodjaca.com.tw), odes na support ili donwloads ili kako se vec zove link na stranici, pronadjes model, skines sve drajvere koje mozes pronaci (ako je ploca integrisana, bice tu drajvera i za mrezu, i za grafiku i za zvuk), pa instaliras najpre za cipset na ploci, pa onda za sve ostalo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom23.03.2010. u 09:49 - pre 171 meseci
Jedan od mogućih razloga brljanja je baš to što si instalirao sve živo što si našao. Ne radi se tako, instaliraš samo ono što je potrebno ... možda si instalirao svašta a nisi ono što se mora.
Ako hoćeš neku pomoć, napiši šta tačno imaš. Ploča i njen tačan naziv kao i sve dodatne komponente u kompu.
 
Odgovor na temu

msc_bg
Bg

Član broj: 190918
Poruke: 69
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.OglasiOglasnik.com


Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom23.03.2010. u 10:24 - pre 171 meseci
Na maticnoj ploci imam 2 oznake:

AGP 4X
SL-75DRV / verovatno je ovo oznaka maticne ploce

za zvucnu karticu / ja je ne vidim/ zato mislim da je integrisana
graficka je radeon 9550 / to mislim i da imam neki cd

i da imam oznaku ATI napred na kompu... a i imam neki cd sa ATI strvarcicama sto sam i instalirao al izbacuje neku gresku/ kolko sam razumeo na nemackom

komp je star 7 /8 god... ovaj kom nisam ni koristio 2 god... al sad mi je veoma potreban

mislim da ce mi biti mnogo lakse bar sto se tice zvuka/ kad instaliram windows na eng veceras

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom23.03.2010. u 11:14 - pre 171 meseci
To je Soltek ploča sa VIA čipsetom, mislim da im je sajt u najmanju ruku čudan ali je tu valjda dovoljno Via 4in1. O zvučnoj se malo sam informiši, imaš i proizvođača i model pa proguglaj. Ostaju grafička kojoj znaš ime kao i eventualne mrežna kartica i/ili modem. I ne instaliraj sve sa svih CD-a, pronađi samo ono što je potrebno.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom23.03.2010. u 11:19 - pre 171 meseci
Uh, izgleda da si upao bas u onih 10% - Soltek je proizvodjac tvoje maticne ploce (model SL-75DRV), kompanija je 2005. prestala da proizvodi maticne ploce, a 2007. se izgleda i ugasila. Tako da sto se zvanicnog sajta i drajvera tice, moraces sam da se snalazis kako ces doci do njih...

edit: calexx me je pretekao za par minuta, mada se u neku ruku dopunjujemo, pa necu brisati moj post
 
Odgovor na temu

msc_bg
Bg

Član broj: 190918
Poruke: 69
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.OglasiOglasnik.com


Profil

icon Re: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom23.03.2010. u 14:23 - pre 171 meseci
hvala momci snaci cu se valjda nekako

za maticnu sam se sad setio kad si ti napisao/ setio sam se silnih muka i problema oko ovog kompa... ima da se eb*vam samo tako
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Reinstalirao sam sistem/ sound problem i sistem na nemackom

[ Pregleda: 2307 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.