Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema

[es] :: Zaštita :: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema

[ Pregleda: 2358 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

osimblog.net
nezaposlen
BiH

Član broj: 248768
Poruke: 13
77.221.10.*

Sajt: www.osimblog.net


Profil

icon Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 06:53 - pre 172 meseci
Pokusavam da sa AVG predjem na NOD32, prilikom instalacije prijavi da je pronasao symantec software i da je u konfliktu sa njim. U add/remove nema nista, u registry nema nista pod symantec ali pod norton sam nasao neke zapise koje sam izbrisao. NOD32 i dalje javlja problem sa symantec softwerom.
Pokusao sam instalirati NOD32 i pored upozorenja ali tada se i desi taj konflikt, racunar ne moze da se upali. Dodje do dijela kada treba da pokaze desktop i tako kursor na crnom ekranu stoji i dva sata a nista nece dalje. U safe mod nemogu uci, pojavi se crni ekran i tu stane. Popravio sam system vrativsi ga na period nakon uklanjanja AVGa i sada radi (bez antivirusne zastite), NOD32 i dalje javlja da imam symantec na PCu...

Gledao sam norton remove tool ali ne znam koji tocno da uzmem jer ne znam uopce sta imam instalirano na windowsu od njihovih proizvoda.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 07:37 - pre 172 meseci
A da se obratis podrsci NOD32 proizvoda? MOzda ri oni mogu pomoci
http://www.nod32adria.com/srbi...78/language/en-US/Default.aspx

Naravno, ako ne pricamo o nelegalnoj verziji, u tom slucaju pogledaj tacku 14 ovde.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 09:15 - pre 172 meseci
@ U safe mod nemogu uci.
@ Dodje do dijela kada treba da pokaze desktop i tako kursor na crnom ekranu stoji i dva sata
@ Popravio sam system vrativsi ga na period nakon uklanjanja AVGa
Pa kako si vratio na taj period.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 09:20 - pre 172 meseci
Sada sam gledao Google: "norton removal tool" alate. Zaista ga imaju za svaki pojedincani proizvod, mada kada se dodje do nekog konkretnog za download, tada obicno pise nestou stilu:

The Norton Removal Tool uninstalls all Norton 2008/2007/2006/2005/2004/2003 products and Norton 360 from your computer. If you use ACT! or WinFAX, back up those databases before you proceed.

... tj, kao da je za vise alata. A tu su jos i proizvodi koji nisu AV, na primer Norton Ghost i sl. Pretpostavljam da za tu gamu proizvoda treba zaseban remover.


Savet koji ti je dao "Jbyn4e" je po meni najblizi istini, treba pretresti forume gde se pominje uklanjanje Norton proizvoda i to u kontekstu NOD32. Treba imati u vidu da ta poruka mozda i nije tacna. Mozda je potreban remover za neki drugi AV koji koristi slicne tehnologije kao Norton, a NOD32 ga vidi kao Norton, ko ce ga znati.


Ovo ti ne mogu savetovati (jer se ipak radi o tvom racunaru), ali ja bih pustio jedan po jedan Norton remover, pa sta bude (ne vidim sta bi moglo da krene po zlu). Neki backup svakako nije naodmet.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 10:15 - pre 172 meseci
Instaliraj CCleaner, pa vidi sta kaze njegov uninstall tool

Stvarno su počeli da spamuju sa njime, već smara ... zavuče se neprimetno u računar ili instalira sa nečim drugim.
Dva puta sam ga skinuo sa CCleanerom.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

osimblog.net
nezaposlen
BiH

Član broj: 248768
Poruke: 13
77.221.10.*

Sajt: www.osimblog.net


Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 14:46 - pre 172 meseci
Citat:
dekster2: @ U safe mod nemogu uci.
@ Dodje do dijela kada treba da pokaze desktop i tako kursor na crnom ekranu stoji i dva sata
@ Popravio sam system vrativsi ga na period nakon uklanjanja AVGa
Pa kako si vratio na taj period.


Sa F8 sam usao u napredni izbornik te odabrao system repair koji mi je u reportu javio da nema nikakvih gresaka sto mi je bilo smijesno te sam pored toga uzeo restore point i vratio system na dan prije pokusaja instalacije NOD32 antivirusa.

Citat:
Jbyn4e: A da se obratis podrsci NOD32 proizvoda? MOzda ri oni mogu pomoci
http://www.nod32adria.com/srbi...78/language/en-US/Default.aspx

Naravno, ako ne pricamo o nelegalnoj verziji, u tom slucaju pogledaj tacku 14 ovde.


Pricamo o trial verziji upravo skinutoj sa njihove stranice. Mislim da iz tog razloga i nece biti previse zabrinuti za moj problem :D


Citat:
Zoran Rodic: Instaliraj CCleaner, pa vidi sta kaze njegov uninstall tool

Stvarno su počeli da spamuju sa njime, već smara ... zavuče se neprimetno u računar ili instalira sa nečim drugim.
Dva puta sam ga skinuo sa CCleanerom.


Ovo mi je mozda najbolja opcija. A i upravu si sto se tice njihove politike. Postali su tezi spameri i jednostavno neprimjetno navuku svoj proizvod putem neke druge aplikacije pa ako prodje prodje. Sada se ja moram zezati i igrati detektiva nebili nasao nesto njihovo sto mi nikako ne sluzi svrsi cim niti ne znam sta je u pitanju :)
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 20:54 - pre 172 meseci
Symantec kao i većina AV programa instalira čak i neke upravljačke programe (drajvere), koji obično zaostanu u Device Manager-u nakon deinstalacije.
Pogledaj ovu temu kako da uključiš prikaz neaktivnih stavki u Device Manageru, pa onda pod granom "Non Plug and Play Drivers" očisti sve neaktivne stavke, kako je opisano u temi na gornjem linku (sve što počinje sa "Sym..." i sve što je bledo sivo).
Nakon toga obavezan je restart sistema.

Drugi način je da tražiš te stavke u registri bazi i da ih ručno brišeš, ako si vičan tome...

 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema21.02.2010. u 21:09 - pre 172 meseci
Citat:

Pricamo o trial verziji upravo skinutoj sa njihove stranice. Mislim da iz tog razloga i nece biti previse zabrinuti za moj problem :D

Ja bas mislim da bi bili zabrinuti sto ti kao POTENCIJALNI KUPAC ne mozes da probas njihov proizvod zbog necega i da bi se potrudili da te "privole" kao kupca tako sto ce ti pomoci.
Probaj sve navedeno, ali ako ne uspe - ja bih se ipak obratio podrsci NOD32 oko toga. Pa makar nista ne bilo od toga.

Btw. Jesi pogledao barem support antivirusa koji pokusavas da skines? DA jesi nasao bi nesto ovako.
Da ne pominjem i ovaj link.



Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Prilikom instalacije NOD32 prijavi symantec software a toga nema

[ Pregleda: 2358 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.