Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?

[es] :: Windows drajveri :: XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

danijela08
novi sad

Član broj: 169693
Poruke: 6
*.neobee.net.



Profil

icon XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?13.01.2010. u 20:20 - pre 174 meseci
U servisu su mi skidali neki virus i verovatno reinstaliralai Windows XP.
Posle toga moj cd/dvd vise ne radi, ne vidi ga ni BIOS, a nema ga ni u MY Computer, ni u Device Manager-u. Prvo sam pomislila da mi je stari cd/dvd umro. Ali sam ipak prvo zamenila kablove, u nadi da ce proraditi, ali nije.
Onda sam kupila novi. Medjutim ni njega nema nigde u racunaru. Onda sam iscitala valjda sve forume i posto svi predlazu da u reg bazi treba izbrisati sadrzaj Upper i Lower Filters, potrazila i to, ali ja nemam u tom reg te filtere. Jednostavno ih nema.
Onda sam poludela i pocupala sve kablove i spakovala oba uredjaja u kuciste i povezala ih ponovo ali ukljucila onaj deo kabla koji ide u plocu na mesto pored onog gde je kabl bio prethodno ukljucen (ne znam kako se to zove, pa zato ovako lupam...dve neke zute "uticnice" napr.)
E, sad ih BIOS vidi! Oba!
Ali Windows ne!
Nema ih.
Ako neko ima resenje, molim za savet!
Samo mi nemojte reci da reinstaliram Windows sa CD-a....ne radi mi nijedan CD-drajv
p.s. na uputstvu za instalaciju ovog novog pise: "sistem ce automatski prepoznati uredjaj, instalacija nije potrebna!" zamisli...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?13.01.2010. u 21:27 - pre 174 meseci
Citat:
danijela08
E, sad ih BIOS vidi! Oba!
Ali Windows ne!

Samo mi nemojte reci da reinstaliram Windows sa CD-a....ne radi mi nijedan CD-drajv :)

Ako ih Bios vidi znaci da mozes da reinstaliras sa CD-a... samo u bios postavi da se CD prvi butuje..
 
Odgovor na temu

danijela08
novi sad

Član broj: 169693
Poruke: 6
*.neobee.net.



Profil

icon Re: XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?13.01.2010. u 22:12 - pre 174 meseci

odlicno!
samoooo....kako to da uradim, mislim, kako da namestim da se cd prvi butuje?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?13.01.2010. u 22:48 - pre 174 meseci
Ne razumem nešto iz ove priče a bilo ih je ovih dana još, u servisu nešto zabrljaju i prestane da radi a vi tražite pomoć sa strane. Zar nije logičnije da zovete servis, naročito ako im je prethodni rad plaćen i da oni reše problem?

Što se drajvova tiče, pitanje je da li su pata ili sata, da li su dobro džamperisani i da li je sve povezano po propisu. Kada to bude u redu a i dalje ih nema, onda je sledeće da se deinstalira grana na kojoj su (ako su pata) pa će samo da se opravi.

A da ipak odneseš u servis? Pitanje je da li su uopšte sredili viruse i da li je OS u upotrebljivom stanju.
 
Odgovor na temu

danijela08
novi sad

Član broj: 169693
Poruke: 6
*.neobee.net.



Profil

icon Re: XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?13.01.2010. u 23:43 - pre 174 meseci
sad cu da ti objasnim...
taj servis je bio jos prosle godine
i mozda uopste nema veze sa tim sto moja dva uredjaja ne rade, a mozda i ima
ovo je svakako zgodno mesto da se postavi ovakvo pitanje...
a mozes da upoznas i drugarice PATU i SATU

p.s. nemoj da se ljutis, malo se salim, posto nema bas puno nade da to sama popravim
pozdrav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows drajveri :: XP ne vidi cd/dvd drajv, a BIOS ga vidi...sta da uradim?

[ Pregleda: 2923 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.