Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 2

[es] :: PDA Uređaji :: [e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 2

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20067 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
93.87.215.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon [e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 213.01.2010. u 14:41 - pre 172 meseci
Kupio sam Kindle. Oduševljen sam uređajem pa sam hteo da podelim oduševljenje sa vama, a onda sam video da o njemu niko nije pisao na ovom forumu, majci svih Foruma. Zbog toga bi zamolio da se formira Forum Čitači e-knjiga jer oni nisu ni GPS ni PDA ni Mobilni telefoni a ipak spadaju ovde. S druge strane su od svega toga po malo. Naime Amazonov Kindle ima ugrađen GPS koji služi da ga ne bi mogli aktivirati van USA (verzija za američko tržište) radi problematičnih copyriht odnosa USA i Kanade, a ima ga i svetska verzija iz sasvim nepoznatog razloga (valjda kad ima američka da ima i ova... druga) Dakle, veliki brat zna gde ste. Pored toga (opet Američki) koristi i GPRS (nisam pogrešio već je ovo sad nova veza ali sa mobilnim telefonima) za srećne Američane koji preko njega mogu besplatno da koriste tinternet kroz njihov tzv VISP net. I na kraju, on je i PDA jer ga tera linux, a čak na netu postoje i uputstva kako na vaš amazonkindle umesto ovog, instalirati ubuntu.

a sada dosta sa glupostima. Da pređem na glavno.


Ovako izgleda. Tanak je i lep. Dimenzija džepne knjige. (specifikacije potražite na netu, za ovo što pišem su nebitne)

Ono što slika ne može reći jeste kako to STVARNO izgleda.
Izgled
Ekran izgleda kao folija na kojoj je sivom bojom odštampan tekst. Ne svetli, ne zmara oči, koristi se kao knjiga. Vrlo izdržljiv (poput mobilnih telefona) padao mi je više puta bez oštećenja sa stola ili iz džepa jakne. Kontrole su kvalitetne ni premekane ni pretvrde.
Formati
Ovaj uređaj čita Kindle-ov azw format, koji je u stvari .mobi format ili .prc (.mobi je obično .prc sa DRM-om). Pored toga čita i txt, a od nedavno i pdf (što iako zvuči interesantno, nije mnogo praktično, ako neko bude pitao zašto, objasniću) tek kad se aktivira čita i html, nisam proverio, ali piše da podržavaju i IMP format (ako naletim proveriću pa ću vam javiti.
Baterija i Napajanje
Baterija kod intenzivnog korišćenja u zimskim uslovima traje oko mesec dana. Teško je tačno reći jer se troši u glavnom samo prilikom listanja (iscrtavanja) stranica. Glavna mana ovog uređaja je to što se ne može menjati baterija, već je amazon obezbedio za male pare da vam zameni bateriju kad ova dotraje. Uređaj se napaja preko adaptera koji je inače u isto vreme i USB kabl (kabal, kabel, bem li ga).
Knjige
Knjige mogu da se kupe preko amazona za cenu od 0 do 9,99 USD, a mogu da se skidaju i sa drugih mesta ali za to treba znati neke sitne cake™
Neke sitne Cake™
Svi (meni) poznati formati mogu vrlo uspešno da se konvertuju pomoću besplatnog programa MobiPocket Creator u prc format koji je isto što i azw samo bez DRM-a Korišćenje programa je vrlo jednostavno ali ako budem imao vremena, sastaviću tutorial. Pored toga sa kupljenih knjiga može da se skine DRM vrlo lako ali to nipošto nemojte da radite jer to nije dozvoljeno, ja ću vam, do duše objasniti drugom prilikom kako ali samo da vidite koliko je lako. NIKAKO NE DA BI VI TO ZLOUPOTREBLJAVALI, jer kad se skine DRM sa takvog fajla, on može da se deli dalje, da se konvertuje u druge formate itd, a to bi bilo ozbiljno kršenje zakona o autorskim pravima.

Da bi vam baterija trajala duže, isključite wireless (GPRS) i onako vam ne znači ništa.

Ako kupite Američku verziju (kao ja) kontaktirajte prodavca i dajte mu podatke vezane za aktivaciju. Aktivacija je mnogo važna a može da se uradi samo iz USA (američka veerzija je jeftinija, ja sam moju kupio na e-bay-u i koštala me 250 USD) u suštini se svodi na to da napravte nalog na amazonu (ako ga već nemate) unesete serijski broj vašeg kindle-a (piše na poleđini vašeg uređaja Serial no....) zatim ga prodavac u americi uključi sačeka malo da se ovaj poveže na mrežu, unese vaše amazon podatke (lozinku obavezno posle toga promenite) i uređaj je registrovan. Ja tek moram da ga šaljem u USA jer me niko nije posavetovao da to uradim kad je bilo vreme.

SKIDANJE DRM ZAŠTITE

Sledeći postupak je neproverene legalnosti ali se nakon ovoga kupljena knjiga može davati drugim ljudima na korišćenje što je 100% nelegalno.

Potreban nam je python program(ski jezik)
i dve skripte za njega, koje možete naći na netu a ja ću sad navesti samo imena (ako neko ne može da nađe nek mi piše)
kindlepid.py
mobidedrm.py

u folder gde ste smestili ove dve skripte iskopirajte vašu knjigu koja je u formatu knjiga.azw
Nakon što instalirate Python, otvorite cmd (start -> Run -> cmd i pritisnite Enter)
korišćenjem komandi cd (Change Directory) i cd.. dođite u folder gde ste smestili ove dve skripte

zatim kucajte kindlepid.py serijski broj vašeg uređaja (npr. kindlepid.py B001BAB012345678 ) i pritisnite enter

ekran će izgledati ovako nekako:
Code:
kindlepid.py B001BAB012345678
    Mobipocket PID calculator for Amazon Kindle. Copyright (c) 2007, 2009 Igor Skochinsky
    Kindle 1 serial number detected
    Mobipocked PID for Kindle serial# B001BAB012345678 is V176CXM*FZ 

U ovom primeru, kod V176CXM*FZ koji smo dobili je kod vašeg uređaja. On se ne menja. Zapišite ga negde, a trebaće nam već u drugoj skripti

sledeća skripta (na istom mestu je kucate) je mobidedrm.py knjiga.azw knjiga.prc PID (umesto PID u ovom primeru ide V176CXM*FZ)
Vaš Ekran će izgledati ovako nekako:
Code:
 mobidedrm.py knjiga.azw knjiga.prc V176CXM*FZ
    MobiDeDrm v0.01. Copyright (c) 2008 The Dark Reverser
    Decrypting. Please wait... done


Na kraju kucajte Exit i pritisnite Enter

Nakon toga ćete imati novi fajl koji se zove knjiga.prc koji lako možete davati drugima ili konvertovati u razne formate

I eto. to bi bilo toliko od mene za sada. ako budem mogao editovaću ovaj post i nadograđivati ga, ako ne, pisaću novi. Uživajte u čitanju

[Ovu poruku je menjao vlamark dana 13.01.2010. u 16:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vlamark dana 14.01.2010. u 11:33 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 16.12.2011. u 12:48 GMT+1]
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289
Via: [es] mailing liste

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja13.01.2010. u 16:10 - pre 172 meseci
Piši novi post, jer će ljudi onda moći videti novu poruku. Posle
izmena već postojećeg posta, niko ne dobije nikaka obaveštenja.

A forumi se otvaraju kad postoji baš veliko interesovanje za neko
područje. Do tada, možeš koristiti sufiks [Kindle] ispred naslova
svojih poruka na tu temu.

Hvala na recenziji. :) Iako nisam mušterija za takve uredjaje, uživao
sam čitajući članak.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
79.101.189.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja14.01.2010. u 10:36 - pre 172 meseci
Hvala na komentaru i primedbi. Sledeće što pripremam je izrada elektronskih Knjiga (iz raznih formata)
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
79.101.189.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja14.01.2010. u 14:12 - pre 172 meseci
Fenomenalna vest! Kindle čita stripove

Dakle, kindle ima slabije poznatu funkciju da može da čita više različitih formata slika (nije dokumentovano pa još nisam mnogo toga proverio ali ovo radi). Ona nije po default-u aktivirana ali ju je lako aktivirati. Sve što je potrebno je da se u root-u uređaja (osnovna lokacija koja se pojavi kad spojite vaš Kindle na USB) napravite novi folder koji ćete nazvati pictures (obavezno malim slovima, Kindle radi pod linuxom i razlikuje mala i velika slova) i u njega možete stavljati vaše (za sada provereno) .jpg fajlove i .cbz. Na žalost mnogo češći .cbr format nije podržan, ali, obzirom da svi znaju da je .cbr u stvari .rar a .cbz zip, verujem da konvertovanje neće biti problem.

Na žalost za stripove kindle ima mali ekran (ako se gleda strana preko celog ekrana) a skrolovanje baš i nije najsrećnije rešeno pa ljubiteljima stripa preporučujem duplo veći (i skuplji) amazonkindle DX na kojem to izgleda onako kako i treba. Kao strip.
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja31.01.2010. u 04:01 - pre 172 meseci
Upravo mi je promakao jedan na eBayu, internacionalni model, a to, kako vidim na Amazonu, znači da bi njihova wireless (3G/EDGE) usluga radila i u Srbiji :)

http://client0.cellmaps.com/tabs.html#cellmaps_intl_tab

Praćenje RSS feedova, da li se još uvek naplaćuje po feedu? Ranije se naplaćivalo. A "surf"? Da li je bukvalno sve pokriveno upotrebom njihove "kartice"?
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja31.01.2010. u 04:20 - pre 172 meseci
Vidim da na Amazonu u TOS piše da se za surf može desiti da se usluga naplaćuje, ali nigde ne piše eksplicitno šta, kada i koliko :)
Piše da se cenovnik može pogledati preko Kindlea na storeu.

E da, možeš li da pojasniš na kakve poteškoće misliš kad pričaš o čitanju PDF fajlova?
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
93.87.176.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja01.02.2010. u 09:40 - pre 172 meseci
Mogu da probam. Dakle, PDF fajlovi su prilagođeni za stranu A4, B4, B5 (najčešće A4) a ekran na kindle-u je 9x12cm. Kindle-ove knjige (Azw, Prc, txt) se prilaguđavaju tom ekranu, a slova ostaju istih dimenzija (koje ti odabereš) ali pdf ceo staje na tu stranu i slova budu jako sitna. može da se zumira ali to je kod ekrana koji ima oko sekunde osvežavanje jako nezgodno, posebno sa skrolovanjem. Srećom, jako lako je konvertovati pdf-ove
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja01.02.2010. u 10:14 - pre 172 meseci
Hvala :)
Još nešto, kako pronalaziš besplatne knjige?

Jedan način može biti konvertovanje tekstova sa Gutenberga, ali postoji li neki lak način da se prikažu besplatne knjige na Kindle Storeu?
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
93.87.176.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja01.02.2010. u 10:27 - pre 172 meseci
U glavnom skidam sa 4shared-a i prema potrebi konvertujem. Takve kjnige ne mogu biti na tvom amazonovom sajtu ali ako te zanimaju besplatni naslovi na Amazonu to uopšte nije teško ali to obično i nisu naslovi vredni čitanja (izuzetak su verske knjige ;) ). Pored toga ima dosta domaćih foruma sa e-knjigama međutim, mrzi me sad da čitam pravila foruma da vidim da li smem da reklamiram druge forume. Odličan je i Abbyy fine reader čija se sprint varijanta često dobija besplatno sa skenerom, a novije, komercijalne verzije su mnogo bolje ali i skuplje (neću da reklamiram krekovanje)
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja22.02.2010. u 19:32 - pre 171 meseci
Mene jako interesuju .pdf knjige jer ih je najlakše naći. E sad, ako bi uzeo ovaj veći i noviji Kindle DX International da li bi i dalje imao taj problem da je fit-to-page? Može li se .pdf kako konvertovati u neki Kindle format ili je tako je kako je?

BTW, malo glupo pitanje. Pošto Kindle ima crno-bijelu sliku da li to znači da će slike koje su crno-bijele sada biti apsolutno iste na njemu? Jako je bitno kada se čita recimo medicinska literatura sa rentgenskim, CT i MRI slikama, nijansa odlučuje da li je život ili smrt.
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja22.02.2010. u 22:17 - pre 171 meseci
Novi Kindleovi imaju 16 nijansi crne boje, pa sad prosudi sam da li ti je to dovoljno za pouzdano gledanje MRI i CT snimaka.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja23.02.2010. u 00:08 - pre 171 meseci
To nije moja struka tako da iskreno pojma nemam. :)
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja23.02.2010. u 06:49 - pre 171 meseci
Zaista mi nije poznato, ali ni ja se ne bi usudio kindle-u staviti nečiji život u ruke. Mislim... da li je fotokopija tih medicinskih dokumenata dovoljno dobra za dijagnozu? Verujem da ne, ali ipak svaka bolnica ima fotokopir aparat. Jednostavno svaki uređaj ima svoju namenu. Inače, Da, Kindle DX bi bio bolji za čitanje PDF-ova, ali je konverzija iz pdf-a u prc toliko brza i jednostavna, da mislim da čitanje PDF-ova ne opravdava razliku u ceni (da ne spominjem koliko je praktičniji manji format knjige za nošenje)
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja23.02.2010. u 11:57 - pre 171 meseci
Malo smo se rastegli na dvije teme pa više ne mogu da pohvatam. :)

BTW, ono što uvijek mrzim kod kupovine ovih novih uređaja je što za pola godine-godinu uvijek izađe novi poboljšani model pa se onda osjećaš totalno prevareno. Imam osjećaj da bi slijedeći model mogao imati podršku za color prikaz i touchscreen za relativno istu cijenu no dobro.

Imam dosta te medicinske literature u .pdf formatu koju bi neki moji ukućani pregledali na Kindleu DX. To je ionako sporedna upotreba tako da bi se dalo isprobati, ne bi mu bila glavna namjera a ne treba ni rizikovati.

Ne znam, meni odgovara malo veći ekran ali evo kao što rekoh malo mi je problem sa tim PDF-om. Nemam iskustva sa tim konverzijama formata, da li to znači da se ovaj problem "presitnosti" PDF-a može u potpunosti otkloniti i da svi PDF-ovi budu apsolutno čitljivi bez naprezanja očiju na DX-u uključujući i stripove poput Alana Forda recimo?
 
Odgovor na temu

vlamark
Vladimir Marković
Šabac

Član broj: 53029
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja23.02.2010. u 12:15 - pre 171 meseci
Pazi. Konverzija iz raznih formata u .prc, u glavnom ide posredstvom html-a. Šta to znači... ako nešto, pri konverziji ne može biti dobro konvertovano u html, onda je i prc faličan. Dakle, nije to baš idealno. Često tabele budu loše konvertovane u nizove teksta koji nema puno smisla i td. Slike, međutim, u glavnom budu dobro prebačene. Međutim, ako ti je važan bilo koji drugi sadržaj osim samog teksta (koji je kod knjiga obično najvažniji), najbolje će biti da ih čitaš nekonvertovane.
Što se Alana Forda tiče, kao i svaki drugi strip, logično je da konverzija ne bi imala smisla, dakle, možeš ga čitati nekonvertovan i bolje bi izgledao na Kindle DX uređaju (ovaj veći i skuplji). Ako su ti stripovi bitni, a medicinska literatura izgovor da izvučeš pare od roditelja, DX je za tebe. Ako ti ovaj tekst ne odgovara, odgovori mi privatnom porukom pa ću ga izmeniti da tata i mama ne vide ;).
Problem je što DX košta duplo skuplje. Inače. Već postoje uređaji sa dodatnim svetlom i ekranom osetljivim na dodir. Njih pravi Sony. Do duše, on nema (još) uređaje tih dimenzija, pa šta ko voli. Nedavno sam dobio informaciju da Sony loše čita naša slova ali inače nema nekih drugih mana.
Takođe, zaista su u pripremi i uređaji u boji, ali za čitanje knjiga, pre bi dao pare za veću površinu nego za boju. Naravno, svaka roba ima svoga kupca pa ti sad razmisli o svemu. Triput meri, jednom seci.
Ne može policija da hapsi ugledne građane samo zato što su kriminalci
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.telekabel.ba.



+3 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja23.02.2010. u 13:48 - pre 171 meseci
Hahah, ma svaka čast! :D Ma nije do roditelja, htio sam samo da provjerim jer im ionako moram uzeti neke mini-laptope za tu literaturu pa rekoh da spojimo ugodno sa korisnim. :)

Kindle oko kojeg se još uvijek premišljam i kalkuliram mi treba za čitanje razne literature u tekstualnoj formi, kako za fakultet tako za neke klasike ili novija izdanja koja se mogu tako jeftino nabaviti. Srećom studiram društvene nauke pa nema puno tabela i crteža. :) Isto tako, većina ex-Yu literature po koju bih inače morao ići svako malo u biblioteku se da naći u PDF formi pa se nadam da bi DX to mogao bez frke savladati. Je li to tačno? A Alan Forda imam na kompu godinama kojeg mi je želja pročitati samo mi oči otpadaju od ekrana nakon nekoliko sati a i dosadi vucarati laptop stalno sa sobom. :) A sviđa mi se veliki DX ekran, nije to problem tutnuti u torbu samo su ga zapaprili da suze niz leđa teku.

Hvala ti na informacijama, najkritičniji mi je eto bio PDF jer mi je većina literature u tom formatu. Koliko sam shvatio dalo bi se to uštimati ali ne u potpunosti. Ako bi nas još Amazon obradovao kakvim Firmware updateom koji bi to malo doradio ne znam gdje bi nam kraj bio. :)
 
Odgovor na temu

Jynx
Petar Lotrean
Smederevo

Član broj: 22794
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja06.03.2010. u 02:14 - pre 171 meseci
Mene najvise zanima koliko bi ispala krajnja cena (carina itd) kada bi se Kindle DX narucio sa amazona u Srbiju? Da li je neko narucio? Bas bih zeleo da ga posedujem :) ali me plasi cifra koja moze na kraju da ispadne...

Ja bih ga najvise koristio za citanje gomile udzbenika koje mi trebaju za fax na engleskom (mrzim kopije, a same knjige su mnogo skupe), a naravno, beletristika je tu :)
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja06.03.2010. u 02:34 - pre 171 meseci
Ne možeš naručiti u Srbiju ništa sa Amazona što nisu knjige.
Morao bi ga kupiti na nekom drugom mestu.

A dažbine su ti...

cena + transport
na to gore ide 10% carine
na to gore ide 18% PDV
i moguće da će ti biti obračunate i špediterske usluge od par hiljada dinara.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

Jynx
Petar Lotrean
Smederevo

Član broj: 22794
Poruke: 33
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja06.03.2010. u 10:58 - pre 171 meseci
Hm, pogledaj stranicu Kindle-a http://www.amazon.com/gp/product/B0015TG12Q
i klikni na "Live Outside the U.S. Good news. Kindle DX can now be shipped to customers outside the U.S.
Click here to see important information specific to your country" (ima link)

Dakle, salju u Srbiju...?

Ako bi se Kindle kupio u US, da li bi radio u Evropi? Da li je bitno za koje trziste se kupuje?
 
Odgovor na temu

-V-O-Y-A-G-E-R-
EU

SuperModerator
Član broj: 6086
Poruke: 8289

Sajt: MacOglasi.com


+349 Profil

icon Re: [e-book čitači] amazonkindle 2 - Predstavljanje uređaja06.03.2010. u 11:09 - pre 171 meseci
Odlično, znači može se kupiti :)

Ako kupiš kod njih, oni za Evropu pošalju internacionalni model, tako da se nemaš šta brinuti tu.
Ako kupuješ na eBayu, takođe kupiš internacionalni sa global wirelessom i to je to.
d520 C35 A40 S45i SL45i ME45i 3650 6600 SX1 P800
S65 P910i Wizard W810i P990i BlueAngel
6280 E61 iPhone Treo750 MioA701 KG275 iPhone3G
5000 E51 iPhone3GS Desire DesireHD E71
7110 iPhone4 Note Nexus Bold9780
100 Nexus4 Nexus5 Q10 Z3C
iPhone5C OnePlus2 S4 S7E HT70 Power5 Mate20Pro S22U Fold4 S23U
 
Odgovor na temu

[es] :: PDA Uređaji :: [e-book čitači] Predstavljanje uređaja - Amazon Kindle 2

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 20067 | Odgovora: 43 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.