Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc

[es] :: Video softver :: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc

[ Pregleda: 2796 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
91.191.54.*



Profil

icon Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc28.11.2009. u 10:12 - pre 175 meseci
Postovani/a
Imam problem sa mojim filmovima na racunraru, konkretnije nedavno sam skidala neke filmove sa neta koje sam naravno i pogledala, zatim nakon nekih par dana htjela da pogledam sa prijateljicom a ono nece, kad pokrenem fkoji sam skinula ono mi izbaci neke pjesme koje nemaju veze sa filmom, ili kad pokrenem neki film koji sam prije gledala s istim playerom pise slijedece :
VLC ne može prepoznati ulazni format.: Ne može se prepoznati format 'D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\G.I.Joe.The.Rise.Of.Cobra.2009.DvDRip-FxM.srt'. Za pojedinosti pogledajte zapisnik.

Neznam sta da radim i u cemu je problem dosta mi filmica neide ili nece nikako ili mi pokrene neki skroz drugi sadrzaj kao sto su neke pjesme. Molim vas za pomoc.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc28.11.2009. u 10:47 - pre 175 meseci
Pogresan fajl otvarate:) .srt fajl sadrzi prevode za film.Da ne bih mnogo pametovao uradite sledece: U folderu sa filmom kliknite na dugme view pa izaberite details. Onda otvorite fajl sa najvise brojeva u koloni size. Ok znam da je glupo objasnjenje ali mrzi me da objasnjam ukljucivanje ekstenzija pa onda otvaranje fajla :)
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc28.11.2009. u 23:39 - pre 175 meseci
jednosatvnije objasnjenje:

u folderu D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\
verovatno imas nekoliko fajlova.
Otvori VLC player i onda prevlaci jedan po jedan od tih fajlova u prozor plejera sve dok film ne pocne. Tak oces pronaci kojiod tih fajlova je film.
 
Odgovor na temu

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
91.191.54.*



Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc29.11.2009. u 10:05 - pre 175 meseci
Svatam ja sta su extenzije, filovi itd. Gledajte kad pokusam da otvorim recimo crtani Bolt koji sam skoro gledala otvori mi neki crtani izbavitelj recimo nema bolta i ako je Bolt tu bio, ili film otvorim ono pise nepodrzava format, nista neide od toga sto sme mi naveli jer sam radila to. Imali koja druga solucija ne znam jeli utice na to instalacija Linux Ubuntu-a jer sam instalirala neki dan Ubuntu ali sam s njim djelila particiju od XP, ne znam jeli je doslo do nekih problema tu , mada imam i vistu na racunaru, davno instaliranu,. Sad ne znam dali je uticala instalacija Ubuntu-a na moj HDD.I jos da napomene evo danas sam pokusala otvorit neke filmice koje sam sinoc otvarala na racunaru i koji su mogli sada neidu. Molim za Pomoc.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc29.11.2009. u 11:16 - pre 175 meseci
Instalirala si ubuntu na istu particiju kao i xp? Mozda je to problem, nikad nisam video da je neko to uradio? Ne znam sta da ti preporucim osim da izaberes jedan sistem koji ces koristiti pa da njega instaliras. A ako bas hoces da imas vise sistema napravi za svaki po jednu particiju pa instaliraj. Mozes da probas i neki drugi player, ili kodeke. Naprimer kmp player i klite codec pack. Ali ja bih ipak opet instalirao jedan sistem a ostale obrisao. Jer nikad nisam cuo za problem da kad otvoris jedan film umesto njega se otvori neki drugi...
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc02.12.2009. u 01:27 - pre 175 meseci
Citat:
Instalirala si ubuntu na istu particiju kao i xp?

rekla je da je s njim delila particiju na kojoj je inace instaliran XP. Dakle nisu na istoj particiji. Na linux CD-u bude alat za particije...

Citat:
I jos da napomene evo danas sam pokusala otvorit neke filmice koje sam sinoc otvarala na racunaru i koji su mogli sada neidu. Molim za Pomoc.
Stranger2 Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc

Ajde ovako:
kada ti plejer izbaci poruku koji fajl ne moze da pusti onda pronadji taj folder npr. D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\G.I.Joe.The.Rise.Of.Cobra.2009.DvDRip-FxM.srt

pronadji taj folder.

instaliraj program PrintFolder http://www.snapfiles.com/get/printfolder.html
i kopiraj ovde sadrzaj tog foldera (spisak fajlova sa tacnim nazivima i velicinama), bas da vidim kako to izgleda.

Takodje instaliraj program MediaInfo http://www.free-codecs.com/download/Media_Info.htm
i u njemu otvori film. U meniju viev izaberi tekstualne podatke pa ih kopraj ovde na forum bas da vidim informacije o tom fajlu.

Onad ce verujem biti jasno sta je tacno u pitanju.
 
Odgovor na temu

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
91.191.54.*



Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc02.12.2009. u 19:09 - pre 175 meseci
Evo uradila sam:
Prvi program mi je izbacio slijedece:

Volume in drive D:\ is 95GB
Directory of D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\

film.avi 717361 KB 2.10.2009
G.I.Joe.The.Rise.Of.Cob.. 3 KB 2.10.2009
G.I.Joe.The.Rise.Of.Cob.. 68 KB 2.10.2009


3 file(s)
Total filesize 717432 KB
17,65 GB free

Drugi program mi je izbacio slijedece:
General
Complete name : D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\film.avi
Format : MPEG-4 Visual
File size : 701 MiB

Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : AdvancedSimple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Width : 576 pixels
Height : 320 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Writing library : XviD 1.0.2 (UTC 2004-08-29)

Na kraju da spomenem kad ovaj film pokrenem sto sam testirala nista mi neizbaci nema filma samo pise da nepodrzava format valjda. A ptije toga imala sam crtani Bolt kad hocu da njega gledam izbaci mi crtani izbavitelj skroz drugi crtani i ako je tu bio bolt prije. cudno, uglavnom Stranger2 imate ovo sto ste trazili.

 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.123.*



+12 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc02.12.2009. u 20:16 - pre 175 meseci
Program koji koristiš za gledanje filmova verovatno ima nekakvu playlistu u kojoj čuva nazive i putanje fajlova, pa ti zbog toga kada klikneš na play vrti prvi sa liste, ili onaj koji je trenutno označen.

Koji uopšte program koristiš za gledanje filmova?

Koliko vidim kompletna organizacija fajlova ti je pogrešna svi filmovi se zovu "film.avi", a prateće datoteke (prevedeni titlovi) imaju nekakav svoj poseban naziv!?!

Pravilo je da se film i titl nalaze u istom folderu i treba da imaju isti naziv, naravno samo im se ekstenzija razlikuje:
"nešto.avi" za film
"nešto.srt" za titl

Treba da klikneš na fajl koji ima ekstenziju .avi
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
91.191.54.*



Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc02.12.2009. u 20:49 - pre 175 meseci
Naziv film sam ja stavila, ako si moje ranije poruke vidjet ces da sam koristila FLV player, mad sam pokusala sa svim plajerima, nije mi prvi put da otvaram film i da ubacujem prevod. I svatam da je file .avi /film) a .srt (textualni file) to je prevod ili subtitle.KOristim inace i Power DVD player, windows mmedia player, real one player itd.. da spomenem da sam sa vlc playerom i gledala sve filmove koje sada nece to je BIG problem, znaci upropasteno je oko 20 filmica najnovijih, naravno ne sve par njih jos rade, ali cudi me gledala neki dan film prije par dana - gdje taj isti film jucer nije htjeo i vise nikako nece. Dali je kakav virus ili nesta. da je do operativnog sistema niebih rekla jer imam i xp i vistu isto mi sve izbacuje, i kad odredeni film kopiram na USB i prebacim na drugi racunar takoder neide.
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.123.*



+12 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc02.12.2009. u 23:25 - pre 175 meseci
E haooos, sve si pobrkala!
Flv Player ne služi za gledanje avi/divx filmova, nego macromedia flash videa (flv)

Citat:
FLV players
A FLV player is a type of media player that is used for playing Flash video from PC as well as from Internet websites. A FLV player can be used standalone, without the need of the Adobe Flash authoring or developmental tools. It can also be embedded in the website using Flash component or embeddable version of FLV player.


Ko zna šta je sve u vezi sistemski asociranih ekstenzija pobrkano.
Biće najjednostavnije da zamoliš nekog klinca iz komšiluka da ti malo sredi računar...




PS
Probaj eventualno neki od ovih playera (pod pretpostavkom da nisi napravila haos i sa instaliranim kodecima?!?):

Gom Player 2.1.21.4846

Media Player Classic

KMPlayer 2.9.4.1436
"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
91.191.54.*



Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc03.12.2009. u 13:29 - pre 174 meseci
Sorry ne flv vec VLC player koristim, hehe da zovnem nekod da mi pomogne a ja njima pomazes, pohadjam IT akadmeiju prijatelju, sve mi je jasno okoovoga samo sam pogresno napisala koji plajer, ja mislim dok sam djelila particiju od Xp-a za linux da sam pobrkala nesta jer inace se rade defregmentacija particije prije nego sto je djelis zasto? iz razloga sto nije sve redoslijedom poredano na HDD-u a kad izvrsis defregmentaciju sve bude po starom, i rasporedi serkote koje su puna od onih koji su prazni. Nema ovo smisla moracu skidat ponovo filmice ove koje su osle hvala vam na pomoci.
 
Odgovor na temu

Stranger2
Stranger2

Član broj: 143429
Poruke: 2572
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.videomajstor.com


+43 Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc05.12.2009. u 14:31 - pre 174 meseci
Citat:
Evo uradila sam:
Prvi program mi je izbacio slijedece:

Volume in drive D:\ is 95GB
Directory of D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\

film.avi 717361 KB 2.10.2009
G.I.Joe.The.Rise.Of.Cob.. 3 KB 2.10.2009
G.I.Joe.The.Rise.Of.Cob.. 68 KB 2.10.2009


3 file(s)
Total filesize 717432 KB
17,65 GB free

Drugi program mi je izbacio slijedece:
General
Complete name : D:\My Video\FILMovi\G.I.Joe The Rise Of Cobra(2009) DvDRip-FxM\film.avi
Format : MPEG-4 Visual
File size : 701 MiB

Video
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : AdvancedSimple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Width : 576 pixels
Height : 320 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Resolution : 24 bits
Colorimetry : 4:2:0
Scan type : Progressive
Writing library : XviD 1.0.2 (UTC 2004-08-29)


Ovo sto pise, sve deluje u redu. Jedino ne vidim cele nazive gornjih fajlova pa ne znam da li mozda tu ima neki problem.

To sto si promenila nazive filmova u "film.avi" i nije lose jer se tako i treba napraviti kada ima cudnih problema sa fajlom. Predugacki nazivi ili koriscenje cudnih znakova u nazivu moze stvoriti dosta cudnih problema.

Moguce je da je plejer ostecen. Preporucujem da deinstaliras VLC player i obrises njegov folder u Program Files pa zatim ponovo instaliraj i to najnoviju verziju. Takodje instaliraj i KMPlayer pa i u njemu isprobaj rade li ovi filmovi.

Citat:
(pod pretpostavkom da nisi napravila haos i sa instaliranim kodecima?!?

VLC media palyer se oslanja na svoje unutrasnje codece pa mu uobicajeni problemi sa codecima ne smetaju. Ali VLC player pmoze biti ostecen usled nekog virusa ili kvara sa hard diskom ili usled koupcije podataka koje uzrokuje kvar ram memorije...

Citat:
A ptije toga imala sam crtani Bolt kad hocu da njega gledam izbaci mi crtani izbavitelj skroz drugi crtani i ako je tu bio bolt prije. cudno,

Plejeri koji imaju playiste, kada naidju na fajl koji ne mogu pustiti, puste sledeci sa plejliste koji je na redu posle njega. Dakle ovde je problem u tome sto iz nekog razloga ne moze pustiti taj crtani "bolt".

Taj problem lici na ostecenja odposledica virusa ili nekog kvara.

Ako nemas antivirus, preporucujem ti besplatni Avast.
Takodje instaliraj i Malwarebytes Antimalware pa preskeniraj komp i sa njim i sa Avastom.

Defragmentacije nece pomoci u ovom slucaju ali nije lose da je odradis pre skeniranja s antivirusima jer ce manje izmuciti hard disk dok budu skenirali.

---
postoji i mogucnost da se problem resi tako sto ces obrisati plejlistu i u opcijama plejera iskljuciti bilo kakvo memorisanje podataka o pustanim filmovima. ...da sad ne objasnjavam zasto, duga prici. Probaj to prvo pa onda gore nabrojana drasticnija resenja.
 
Odgovor na temu

senija
Senija Dindic
u kuci
Bihac

Član broj: 232122
Poruke: 43
91.191.54.*



Profil

icon Re: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc23.12.2009. u 11:45 - pre 174 meseci
Nista od toga neradi sto si mi posavjetovao...i nakon instalacije novog sistema nisam uspjela pokrenuti filmove...nema sta ..fajlovi su osteceni u toku djeljenja particije..jer kad se djeli particija a neuradi se defregmentacija dolazi to takvih problema..izbrisala sam filmice ... hvala vam svima pozz..
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Problem sa FILMO-vima , molim za pomoc

[ Pregleda: 2796 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.