Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I

[ Pregleda: 2714 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 14:46 - pre 177 meseci
BENQ C740I
Evo me i 3. put danas, tražim aparat za mamu, ona je potpuni početnik u digitalnoj fotografiji, jedva sam je nagovorila da " to čudo" uzme u ruke. Pokušavala sam da nađem Canon A 470, ali bezuspešno. Slučajno sam pogledala ponudu jedne firme i našla ovo :
EPSON D120 + BenQ C740I + TORBICA + SD + PUNJAC + EPSON RANAC
Sigurno da je primaran aparat BenQ C740I, ranac i štampač bih zadržala za sebe , naravno ne bih kupila, ako aparat nije dobar. Pošto mi se mama vraća sa mora za koji dan, a ja želim da joj poklonim aparat molim vas za još jedno mišljenje.
Inače, kakvi su ovo aparati, mislim na BenQ uopšte, da pomenem garanciju od 24 meseca i cenu od oko 10. 000 din. + pokloni.
Na internetu nema baš mnogo podataka o njima.
Tražila sam joj Canon, ali ako je naučila da fotografiše tim aparatom, naučiće i ovim, naravno, opet u obzir dolaze preporuke, nažalost ja namam dovoljno iskustva da već nađem 2 - 3 aparata, pa da se dvoumim, kao većina nego moram ovako.
Da još pomenem da štampač vredi, u zavisnosti gde se kupuje, od 31,00 - 69,96 EUR, ovo su cene sa sajta, ali kao što sam navela primaran je aparat.
 
Odgovor na temu

lazarovm
web development
Pančevo

Član broj: 163610
Poruke: 146
93.87.137.*

Sajt: www.bmfoto.rs


Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 15:55 - pre 177 meseci
Po mom mišljenju Benq fotoaparati su samo na oko privlačni, a ostalo jako jako slabo. Ako si već navikla na kvalitet kod Canon-a, neki Powershot A480 je mnogo bolji izbor u ovoj klasi... Mogu se naći na popustima... Ali Benq izbegavaj iz razloga nepouzdanosti (mislim na kvarove i garanciju), loš kvalitet slike...

Eventualno da pogledaš model Canon powershot E1, dosta je pojeftinio, a daje malo više od modela A480.

poz
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 18:05 - pre 177 meseci
Kao što sam napisala kupujem mami koja se jedva snalazi, tako da dodatne opcije njoj mogu da predstavljaju samo smetnju ( da nešto pogrešno klikne i zaglavi se u menijima, a pri tom zna francuski).
Gledala sam modele, posle ću detaljnije, a i cene
A 480 ---> 115 EUR i više
E1---> 158 EUR i više
Priznajem da E1 prosto pleni svojim dizajnom, jako je elegantan, drugačiji od ostalih već na prvi pogled, naravno cena je problematična ( kad bih ga našla za 120 EUR , ne bih se bunila ).
Hvala ti na odgovoru , pokušala sam da nađem informacije o BenQ-u i zaista ga ne ubrajaju u ozbiljne foto-aparate.
Molim vas za još komentara, za pretragu koristim sajt koji se ne ažurira ( mada tako piše ) i model A 470, koji je bio OK za moju mamu i koji su ljudi nahvalili nema u 3 velika lanca prodavnica kompjutera, mada kao datum poslednje izmene stoji baš današnji, tako da je moguće da model postoji na sajtu, ali ga nema u prodavnici.
Vidim da si iz Pančeva, ja sam iz Beograda, gde su ti popusti, slobodno mi pošaljite PP, važno je da aparat ima garanciju, a koliko znam BG Elektronik servisira ove aparate, sa njima imam baš OK iskustva.
Edit :
Sad sam kliknula na sajt koji si dao u svom profilu, E1 je zaista pojeftinio, kad bi moglo još samo malo
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 18:20 - pre 177 meseci
Canon A590IS preporucujem za oko 130 evrica, ako ga nadjes negde.
Ima i "mod za tvoju mamu" (ono samo uperi i skljoca), ali zato ima
i malo naprednija manual podesavanja i ostale modove (av, tv...).

8MPix je, i slike sa njega su sasvim OK kvaliteta.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 20:00 - pre 177 meseci
Za dobrog momka treba vise para.
 
Odgovor na temu

ArtCool

Član broj: 227913
Poruke: 639
*.dynamic.sbb.rs.



+9 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 20:09 - pre 177 meseci
Ne treba para uopste, treba smeka :)
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 20:15 - pre 177 meseci
Prvo da odgovorim Žaretu, E1 i nije momak, nego devojka , baš sam čitala da je to aparat za žene koje su dizajnirale žene, našla sam ga za 130 EUR.
@Srđan
Hvala na odgovoru, ovaj košta 120 EUR ( opet našla cenu na sajtu), pitanje da li se može naći, ali E1 me prosto kupio dizajnom, kao stvoren je za ženu, veoma elegantan, prefinjen još kad ženski mozak razmišlja...
Naravno uzeću u obzir i ovaj, možda nađem sajt gde postoji direktno poređenje modela, važno mi je ono što si napisao da su slike OK kvaliteta, prikazi E1, uglavnom govore o dizajnu.
Sutra kupujem da se ne bih više dvoumila, trumila i sl., pa vam javljam.
Tema nije zatvorena, pošto iver ne pada daleko od klade, kao što sam već rekla ni ja ne znam ništa o tim finesama o kojima pišete, a muž mi je u inostranstvu, tako da bi nas telefonski razgovor i objašnjavanje koštalo kao aparat, zato slobodno pišite, do sutra, a ja se bacam na pretragu i poređenje modela.
Edit :
Evo ubacio se i ArtCool, jeste u pravu si, da kupujem nekom muškom Canon A590IS bi bio izbor ( sad više ne znam o čemu govorimo, aparatima ili frajerima ? )
Usput, šta je IS ?
Edit 1: IS = optička stabilizacija, to nije loše. Čitala sam diskusiju o aparatu, ali se prekida u maju, budući da je usledila sezona godišnjih odmora pitanje da li ih ima u prodaji ? Gotovo svi se slažu da je jako dobar za te pare i da pravi dobre slike.

[Ovu poruku je menjao Tamara_K dana 24.09.2009. u 21:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lazarovm
web development
Pančevo

Član broj: 163610
Poruke: 146
195.252.79.*

Sajt: www.bmfoto.rs


Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 20:30 - pre 177 meseci
Da, šmek, kvalitet i istrajnost, i sve to za 130eur! Upravo Canon E1.

A što se tiče modova, pa svaki aparat ima automatski mod, tj. potin-and-shoot... To je i poenta ovih aparata, da im automatika odradi većinu posla i to kvalitetno...

Poz

P.S. Canon A590 IS se više ne može naći. :(

evo ti jedan link gde se bolje prikazuje ovaj model http://www.imaging-resource.com/PRODS/PSE1/PSE1A.HTM
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I24.09.2009. u 21:10 - pre 177 meseci
Hvala još jednom, izgleda da je odluka pala E1.
U pravu si A590 IS se ne može naći ili piše da mu je cena = 0 EUR ili da se više ne proizvodi.
Gledala sam i neke druge, slične ovima ali nema ih na tržištu.
Ima keva da mi bude šmekerka, ostaje pitanje da li da dajem 5 EUR za štampač, štampa samo fotke, a pri tome ti ne daju papir ( verovatno dobiješ neki uzorak ). Naime postoji varijanta aparat + štampač za 135 EUR.
Koj će mi moj, nije mi za pare, nego što će da kupi prašinu, moji u zgradi imaju foto radnju, samo obučim mamu da prebaci na USB i to je to.
Inače jedan lik je izračunao da fotka košta 30 din, pa mi ništa nije jasno ? Sa jednim albumom fotografija koje koštaju npr. 15 din, biće u plusu.
Ali ako neko ima nešto pametno da mi kaže o ovom štampaču, zašto bih ga uzimala, neka javi do sutra.
Samo da ubacim naziv.
Hvala svima na pomoći, da nije bilo vas ko zna šta bih kupila.
Edit :
Štampač
CANON
SELPHY CP510
http://www.itsvet.com/proizvod...cp510/comp_comp_printer/29/157
Evo naziva i linka, izgleda da se ljudi uglavnom nerviraju.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I25.09.2009. u 14:29 - pre 177 meseci
Ponosna sam vlasnica aparata, već nekoliko sati, nažalost samo do ponedeljka, kada ga predajem mami. Jedna slika govori više od 1000 reči, pa evo, slikala sam sa krova zgrade pre nekih 15 - 20 min., lepo se vidi Beograđanka.
Ostaje problem punjivih baterija, nadovezala sam se na temu, ali mi još niko nije odgovorio, a i memorijske kartice, ova je definitivno mala, piše
SD Memory Card - 32 M.
Od koliko da kupim da to bude OK ?
Hvala svima, posebno lazarovmu, a vi muškarci, ako vam se dopada ova slika trk u radnju, obradujte devojke i žene.
Povod ne treba .

 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
93.86.3.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I27.09.2009. u 01:48 - pre 177 meseci
2GB vise nego dovoljno. Meni puno i ova od 1GB.
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I27.09.2009. u 23:17 - pre 177 meseci
Hvala, to mi je rekao i decko u radnji, uzela sam Kingston 2GB, 7 godina garancije, 600 din.
Super mi je fora sa citacem kartica, do sad ga nisam koristila na laptopu, jer je kartica na mom aparatu veca, jednostavno nije predvidjena za ovo ( aparat je star 5 godina ).
Ovo je bas extra, pretpostavljam da mozes direktno karticu da odneses kod fotografa, nema kablova, nema USB memorije.
Nazalost, moji nemaju laptop, a ja aparat sa SD karticom .
Pozdrav
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I27.09.2009. u 23:27 - pre 177 meseci
Dobro je da si kupila canon, jer je taj benq najobicnije djubre od aparata.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Tamara_K
domaćica
Beograd

Član broj: 182008
Poruke: 277
*.adsl-1.sezampro.yu.



+32 Profil

icon Re: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I27.09.2009. u 23:38 - pre 177 meseci
Pa to je zahvaljujći momcima sa ovog podforuma, eto hvala još jednom, svima koji su mi pomogli, a i tebi što si se javio
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Ma nigde nećeš naći takvog momka za te pare ( da li ? ) BENQ C740I

[ Pregleda: 2714 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.