Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Električna pacolovka ?

[es] :: Elektronika :: Električna pacolovka ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27017 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 22:03 - pre 177 meseci
Ako pacovi osete mikro-ampere onda treba neki senzor,ili jos bolje neki prekidac,tj da jedna ploca bude kontaktna pa kada pacov stane na nju da ona napravi kontakt,pusti struju,udar stuje ubije pacova i odbaci ga tako da pločica izgubi kontakt i čeka drugu žrtvu. Baš bajkovito smišljeno. :-)
Bilo je zamišljeno da se postavi neki mirišljavi mamac a put do mamca vodi samo preko 2 pločice na kojima je struja,kada ga udari struja, odbaci ga i usmrti naravno,tako da omogući prolaz i sledećim pacovima zainteresovanim za slastan obrok.
Ako bi se moglo tako nešto smisliti sa strujom bilo bi savršeno, ako ne onda moram staviti klasične pacolovke.

Neko je pisao a nisam razumeo da li ga visok napon od 9000v odbaci ili zalepi ?
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 22:14 - pre 177 meseci
Robert ti je pomenuo tih 9000V ali to da li ce se zalepiti za kontaktne ploce ili ne zavisi samo od amperaze...mnogo ampera moze i da ga sprzi jako brzo i zalepi, a moze i da ga baci...zavisi naravno i od samog glodara, velicinu, dlaku, kozu...mada veruj mi bacice ga sigurno, tesko da ce da ga zalepi Za sada je sigurno da ce biti mrtav
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 22:17 - pre 177 meseci
Citat:
ptak 13.: Pas ? hm...zanimljivo to prvi put cujem ali iskreno
morke ? Sta je to...
Lasice? Gde da ih nadje ?
Trovanje je ok, to uspeva, ali covek bi nesto jos evikasnije...ipak je trovanje OK metoda !


Morke su one sivkaste sa crnim tačkama misirke veličine kao kokoške i viču "du-kat, du-kat", a i lete veoma daleko ako im ne potkrešeš krila i uvek ostavljaju jaja na različitim mestima. Inače, morke, kao i fazani su poznati po tome da gde god njih ima zmija nigde nema (šta radi sa njima - stvarno ne znam).

A što se tiče lasica, oni sami dođu tj. gde god ima miševa i pacova, tu ima i lasica. Prošlu zimu se na lepak za miševe na moju žalost ulovila jadna lasica.

Trovanje nije OK metoda tj. nije EKOLOŠKI za prirodu i životinje (lasice, mačke,....).

Najbolji je kavez za miševe i pacove - uđu jednom i nikad ne izađu iz kaveza.
 
Odgovor na temu

eloiza

Član broj: 121747
Poruke: 840



+10 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 22:28 - pre 177 meseci
Pročitao sam negde da ima jedna zanimljiva metoda za sigurno rasteravanje pacova zauvek, a to je da uhvatiš pacova živog i ofarbaš ga šareno crnom bojom i pustiš ga da se vrati među svoje. A ostali čim ga vide onako neobično šarenog smesta će se razbežati glavom bez obzira i nikad se više neće vratiti, a šareni će ih kao poslednji samo slediti pokušavajući da im se pridruži.


[Ovu poruku je menjao eloiza dana 06.09.2009. u 23:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

zunomiljan1
Miljan Z
sluzbenik
Subotica

Član broj: 190110
Poruke: 114
93.86.116.*

ICQ: 220555978


+45 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 22:34 - pre 177 meseci
Najbolje su mehanicke zamke. Em su bezopasne, em su ekoloske.
Kad navatas zivotinju potopis je u vodu i resis problem.

Nema ni moguceg ako ne tezimo ka nemogucem...
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
212.200.217.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 22:44 - pre 177 meseci
@eloiza
Znam sat su misirke, cak su i moji cuvali dve jedno vreme Ali eto nikada nisam cuo da se zovu morke
Citat:
eloiza: Pročitao sam negde da ima jedna zanimljiva metoda za sigurno rasteravanje pacova zauvek, a to je da uhvatiš pacova živog i ofarbaš ga šareno crnom bojom i pustiš ga da se vrati među svoje. A ostali čim ga vide onako neobično šarenog smesta će se razbežati glavom bez obzira i nikad se više neće vratiti, a šareni će ih kao poslednji samo slediti pokušavajući da im se pridruži.


[Ovu poruku je menjao eloiza dana 06.09.2009. u 23:39 GMT+1]


Haha a zamisli tek kad ga ofarbam crveno, pa mu udarim bele tufne i onda se to prepricava sa kolena na koleno svim ostalim madjim generacijama pacova i oni tako znaju da u toj supi nikako ne ulaze

Citat:
zunomiljan1: Najbolje su mehanicke zamke. Em su bezopasne, em su ekoloske.
Kad navatas zivotinju potopis je u vodu i resis problem.


Tako je, i ja to kazem ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

impreza

Član broj: 175607
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?06.09.2009. u 23:12 - pre 177 meseci
Ko kaze da macka ne moze da navata pacova? Posto imamo macke u dvoristu, sto moj, sto lutalice ima sam prilika da vidim da macka donese pacova ubijenog i da ga ne pipne (valjda misli da je otrovan pa ne jede). Elem zaboravi ova elektricna sranja uzmi lepo neki kavez, mozes i vise komada, pa kad ih navatas lepo ih izgledni i izedni pa ih pusti da se medjusobno pokolju, sve to snimi i podeli nam linkove ;)
 
Odgovor na temu

ac1bd4
Stara Pazova

Član broj: 76735
Poruke: 437
93.86.77.*



+35 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 01:10 - pre 177 meseci
Šta bi reklo društvo za zaštitu životinja na sve ove fine ideje. Ma može to na struju da radi ali ipak mislim da nema potrebe komplikovati stvari. Mehaničke rade posao već toliko godina, zašto izmišljati toplu vodu. Napraviš kopiju one klackalice za miševe gde uđu pa se prevrne i zatvori samo mnogo veću i rešen problem.
 
Odgovor na temu

kobac66
Predrag Kraguljac
Elektronicar
Sremcica

Član broj: 20343
Poruke: 475
*.static.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 09:57 - pre 177 meseci
Citat:
ac1bd4: Napraviš kopiju one klackalice za miševe gde uđu pa se prevrne i zatvori samo mnogo veću i rešen problem. :)


Uleteli meni pre par godina misevi u potkrovlje gde zivim a iz lamperije ih isterati je misaona imenica. Nabavim ja tu klackalicu-misolovku i prvi dan evo misa, drugi dan evo ga jos jedan, treci dan... Nema misa, nema slanine. Cetvrti dan nema misa, nema slanine... I tako je bilo sve dok nisam odustao od tog projekta.
Za pojasnjenje - da bi dohvatio slaninu a da ne aktivira vrata na klackalici mora jedan da optereti taj kraj klackalice gde su vrata a drugi da uzme slaninu.
Druga mogucnost je da je dosla zmija i uzela slaninu. ;)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 15:04 - pre 177 meseci
Citat:
ac1bd4: Šta bi reklo društvo za zaštitu životinja na sve ove fine ideje.
Kad su poceli stititi stetnike???
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-205-222.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 17:15 - pre 177 meseci
kao sto je receno,struju obavezno zaboravi jer to planiras u supu sa slamom da stavljas

e sad,pored macke,kera [jazavicara],morkaca [misirki??], probaj kornjacu ,kazu da rasteruje miseve i pacove :)
a i postoje neki uz uredjaji koji rasteruju miseve i pacove,ne znam koliko su pouzdani

ali nista kao misolovka
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
91.150.106.*



+101 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 17:27 - pre 177 meseci
ac1bd4
>>Napraviš kopiju one klackalice za miševe gde uđu pa se prevrne i zatvori samo mnogo veću i rešen problem.<<

-Pa kad iz te klackalice treba da izvadis pacova od po' metra,,,,,, onda ga verovatno pustis u jedan dzak
uzmes Palicu za Golf----i objasnis pacovu "Koja su mu Prava"---i to na mrtvo !

Pa ce tada verovatno Drustvo za zastitu zivotinja da organizuje "Slet" od zadovoljstva ?!

Glodari najverovatnije,kada su veoma blizu,,,osecaju polje od napona 9000V pa sam za to i spominjao da
elektrode,ploce ili sta god sto treba glodar da dodirne
Ne budu pod naponom dok pacov ne stane na pravu poziciju.


 
Odgovor na temu

zunomiljan1
Miljan Z
sluzbenik
Subotica

Član broj: 190110
Poruke: 114
77.46.189.*

ICQ: 220555978


+45 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 21:25 - pre 177 meseci
Pored mehanike, imas i lepak za glodare. cena je oko 150 rsd. Za pacova je najbolje da ga namazes na neku dasku, a za miseve mozes i na karton. 100% deluje.
Nema ni moguceg ako ne tezimo ka nemogucem...
 
Odgovor na temu

Brkic

Član broj: 55360
Poruke: 1222
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 21:32 - pre 177 meseci
Uzeću par mehaničkih pacolovki i polako ih hvatati,to je najjednostavnije
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

Član broj: 143532
Poruke: 1476
79.101.181.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 21:48 - pre 177 meseci
Citat:
Brkic: Uzeću par mehaničkih pacolovki i polako ih hvatati,to je najjednostavnije


Tako je, to je najjednostavinije a mislim i najefikasnije resenje !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

impreza

Član broj: 175607
Poruke: 85
*.mediaworksit.net.



+2 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?07.09.2009. u 23:03 - pre 177 meseci
Dugo sam razmisljao kako jos mozes da ih isteras, i evo sinu mi jos jedna ideja, moracu priznati da mi je ideja dosla iz predhodnih postova gde su ti predlagali da ofarbas pacova na tufne ali ovo je mnogo bolje. Kad ga uvatis ti mu na glavu nakaci kapu iz scery filma.

Evo i klipa kako je to delovalo na koze, zamisli tek sa pacovima :D

http://www.youtube.com/watch?v=i9co7r5z2AM
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?08.09.2009. u 16:08 - pre 177 meseci
ej a sta kazes na resenje iz vica, sir slanina i izmedju zilet :) ovo sa farbanjem pacova bi mozda i upalilo, ko zna, ili kad vec beze od struje, nakaciti na pacova bateriju i neki visokonaponski pretvarac malih razmera, pa ga pustiti medju svoje :)

sto se pacova tice, ja sam taj problem resio sa dva dobra kera, mesanci, zenke, love pacove sve zvoni, i ne smiruju se dok ga ne ulove, kad sam se doselio u sadasnju kucju, vrvelo je od pacova , jer dugo u toj kucji niko nije ziveo, za manje od mesec dana nije bilo ni jednog, svi su bili poslagani ispred praga , mrtvi, polomljenih vratova, sada se povremeno neki pacov prevari pa predje iz komsiluka u moje dvoriste , ali ne vraca se nazad, moje kere ka sloze na gomilu gde su i ostale slagale :))

znaci moze i macka (ne macor nego macka, jer poznato je da su macori u glavnom lenstine i ne love nego samo lutaju radi parenja) ali one ne mogu izaci na kraj sa vecim pacovima, nekoliko dobrih lovilica macaka sam izgubio zbog ovoga, dodju mi skroz iskasapljene kuci, pa ima se rane imficiraju pa uginu, a kerovi ih istrebljuju bez pardona ;) znaci nabavis dva avlijanera zenke i nema da brigas :)

pozz
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
93.86.1.*



+101 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?09.09.2009. u 19:57 - pre 177 meseci
@shadow88

--Preterao Si,
makar i u Vicu,,,


[Ovu poruku je menjao robert63 dana 10.09.2009. u 00:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?09.09.2009. u 23:31 - pre 177 meseci
Pacovi brzo uce. Narocito kada je neki od
njih u nekoj opasnosti, drugi to izvanredno brzo
primete i menjaju svoje ponasanje.
Ne bih ja njih podcenjivao ni malo ;)

Licno mislim da su neka mehanicka resenja najbolja i najbezbednija,
ali povremeno menjati strategiju, jer, kao sto rekoh - brzo uce (nazalost) ;)
(menjati mesto, mamac, samu ideju zamke... bilo sta - sto vise
faktora se promeni, to bolje ometanje njihovog brzog ucenja)
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Električna pacolovka ?10.09.2009. u 12:19 - pre 177 meseci
roberte, zasto ? malo se salimo,razbijamo monotoniju,malo shale i razonode,nikome nije naskodilo, mislim ako je moj post neko shvatio kao uvredu ili kao preterivanje, onda se izvinjavam svima koji to misle i koji su to tako shvatili, mada mislim da to nije slucaj, osim kod mozda nekih pojedinaca...

sem toga, ja sam tu da preterujem :)) inace sto sam napisao za zenke kerove, nisam se ni malo salio, naprotiv..

pozz svima..
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Električna pacolovka ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 27017 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.