Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera

[es] :: Windows aplikacije :: Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera

[ Pregleda: 2343 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
93.87.4.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera28.08.2009. u 07:16 - pre 178 meseci
Da li postoji gotov program koji može automatski (kroz foldere i subfoldere) da preimenuje fajlove/foldere koji sadrže ćirilicu u svom nazivu u latinični (ili još bolje engleski) ekvivalent?

Ovo je potrebno zbog kasnijeg RAR-ovanja ili ZIP-ovanja, koji ponekad ne umeju da se snadju s ćirilicom.


Il' da sam pravim...? ;)

 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera28.08.2009. u 20:58 - pre 178 meseci
Našao sam jedno od rešenja.

Ova mogućnost se moze ostvariti sa PlugIn-om: wdx_cputil za TotalCommander 7.50RC2.

wdx_cputil je OpenSource koji se moze po zelji skinuti i modifikovati, tj doraditi. Kompletnija tema je ovde.

1. Instalirati TC7.50RC2
2. Raspakovati Plugin u neki folder i kopirati ga najbolje tamo gde je instaliran TC.
3. TC > Configurations > Options > Plugins > Configure [.WDX] > Add ... itd...

4. Iskoristiti Multi Rename Tool



Dakle, postoji jos prostora za doradu, ali i ovako je prihvatljivo.

(ova tema sad moze da ide i u deo posvecen TC-u)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tkaranovic
Tomislav Karanović
Beograd

Član broj: 220507
Poruke: 307



+18 Profil

icon Re: Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera31.08.2009. u 16:21 - pre 178 meseci
U cputil1.tbl treba dopisati tabelu ćiriličnih slova za: đ,j,nj,lj,ć,č,dž. Staviću fajl sa tim dodatkom uz poruku.
Inače nisam probao kako to radi TC nego sam se zanimao samo za kod.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera31.08.2009. u 20:29 - pre 178 meseci
Evo i ja sam napravio neku svoju verziju. Ima nekih razlika u odnosu na ovu gore od tkaranovic-a. Ja sam isao na neki internacionalni vid zamene karaktera.

Testirano je.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera06.09.2009. u 19:56 - pre 178 meseci
Prilažem 4 TBL fajla (tabele za konverziju) i 4 PNG fajla (screenshot-ovi nakon konverzije, da se vidi šta se dobija), ako nekome zatreba.

Sve zamene su urađene sa opcijom: ReplaceUserAll.

--- 1 ---
OVO JE ORIGINALNI 'TBL':
original_cputil1.tbl

OVO JE SLIKA NAKON ZAMENE:
original_cputil1.png


(Očigledno je da neka slova srpske ćirilice nedostaju, pa ne postoji latinična zamena)


--- 2 ---
OVO JE ORIGINALNI 'TBL' SA DODATIM NEDOSTAJUCIM ĆIRILIČNIM SLOVIMA (NASTAVLJENA JE FONETSKA LOGIKA ZAMENE, KAO ŠTO JE U OSTATKU ORIGINALNE TABELE):
serbian_latin_phonetic_cputil1.tbl

OVO JE SLIKA NAKON ZAMENE:
serbian_latin_phonetic_cputil1.png


(Ova varijanta će verovatno ući u zvanični plugin za TC)


--- 3 ---
OVO JE ORIGINALNI 'TBL' SA UKLONJENOM RUSKOM ĆIRILICOM I DODATOM SRPSKOM ĆIRILICOM (DIJAKRITIČKI ZNACI SU SADRŽANI):
serbian_latin_with_diacritics_cputil1.tbl

OVO JE SLIKA NAKON ZAMENE:
serbian_latin_with_diacritics_cputil1.png


(Ovo je najidealnije kada je čitljivost u pitanju, mada i dalje neki programi imaju problema sa snalaženjem sa svim YU dijakritičkim znacima)


--- 4 ---
OVO JE ORIGINALNI 'TBL' SA UKLONJENOM RUSKOM ĆIRILICOM I DODATOM SRPSKOM ĆIRILICOM (DIJAKRITIČKI ZNACI SU UKLONJENI, DAKLE U PITANJU JE 'OŠIŠANA' LATINICA):
serbian_latin_without_diacritics_cputil1.tbl

OVO JE SLIKA NAKON ZAMENE:
serbian_latin_without_diacritics_cputil1.png


(Dobije se 'ošišana' latinica).



Verzije 3 i 4 će verovatno biti uključene kao zvaničan ali nezavisan download za ovaj TC plugin.


Ako primetite neke greške, molim Vas da mi javite, najbolje baš u ovoj temi.



Inače, TLB fajl koji vam odgovara treba preimenovati u "cputil1.tbl" i kopirati (overwrite) tamo gde je instaliran plugin.

Plugin je koristan kada treba gomilu fajlova/foldera/podfoldera koji u sebi imaju ćirilicu preimenovati u latinicu zbog problema sa packer-ima (često ne umeju da se snađu s ćirilicom pa prekinu operaciju) kao i burner-ima (koji interno preimenuju naziv u neki random alfanumerik). Možda ima i još razloga.

Ako je potrebno preimenovanje kroz strukturu podfoldera, najbolje je sa SEARCH rekurzivno pronaći/izlistati fajlove od interesa, zatim FEED TO LISTBOX, obeležiti te fajlove, pa (is)koristiti MULTI RENAME TOOL, uz dodatak tabele za konverziju koja Vam odgovara.





[Ovu poruku je menjao X Files dana 06.09.2009. u 21:17 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Automatska korekcija kodne strane u nazivima fajlova/foldera

[ Pregleda: 2343 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.