Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Developer tool, Access 2007 i Read-Only na Vista / Win7 sistemu

[es] :: Access :: Developer tool, Access 2007 i Read-Only na Vista / Win7 sistemu

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon Developer tool, Access 2007 i Read-Only na Vista / Win7 sistemu07.08.2009. u 09:56 - pre 179 meseci
Lijep pozdrav,

Naslov ne govori mnogo pa cu reci nesto vise. Imam djeljenu bazu na mrezi. Na racunarima se nalazi aplikacija koja se spaja na djeljenu bazu unutar mreze.
Skinuo sam developer tools i napravio finalnu aplikaciju sa runtime env. tako da nije potrebno imati instaliran Access.

Aplikacija na Win XP radi fantasticno, sve funkcionise bas kako bi trebalo. Medjutim, kada to sve zelim pokrenuti na Win 7 ili Visti, tu nastaju problemi.
Aplikacija se pokrene ali u Read-Only modu. (To pise na vrhu same aplikacije). Imam opciju da idem save as.. Kada je spremim i pokrenem, aplikacija se otvori za editovanje!! Tada mogu unositi podatke u bazu koja je djeljena na mrezi. Jedini problem je sto se aplikacija moze modifikovati.

Pojma nemam zasto se to dogadja. Moze li mi netko dati kakvo rijesenje??!!?? Hitno mi treba. Trazio sam po netu ali nisam nasao nista sto bi pomoglo.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
79.101.144.*



+21 Profil

icon Re: Developer tool, Access 2007 i Read-Only na Vista / Win7 sistemu07.08.2009. u 12:00 - pre 179 meseci
Za Access 2007 postoji besplatan Runtime, koji možeš da skineš sa MS sajta i instaliraš ga na svim računarima na kojima ćeš da pokrećeš aplikaciju.
Ne treba ti više Developer Tools...
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
77.221.6.*



Profil

icon Re: Developer tool, Access 2007 i Read-Only na Vista / Win7 sistemu07.08.2009. u 21:34 - pre 179 meseci
Poz,

sve sam ja to skinuo i zapakirao. Ali nasao sam gdje je problem. Morao sam otici u Program Files i na folder gdje je instalirana aplikacija dodati Write permisiju za Everyone.. ili pojedinog korisnika (kako god). Odmah je proradilo.

E sada bacam novu temu na forum koja ce glasit od prilike ovako: "Kako da na log-in djelu MS Access aplikacije koristim usere iz PDC-a?"
Znaci, aplikacija ima log-in za korisnike. Kako da ja sada sinhronizujem tu svoju bazu tako da ona pusta pristup korisnicima koji se nalaze u PDC-u. Koristeci password koji im je dodjeljen na domeni. Veoma interesantno, a ja vjerujem i moguce. (Mislim da ce ovdje trebati IIS i jos poneka stvarcica.)
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Developer tool, Access 2007 i Read-Only na Vista / Win7 sistemu

[ Pregleda: 1772 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.