Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VBA Multiple Import from Web - Kako naterati Excel da čeka?

[es] :: Office :: Excel :: VBA Multiple Import from Web - Kako naterati Excel da čeka?

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon VBA Multiple Import from Web - Kako naterati Excel da čeka?29.06.2009. u 11:00 - pre 180 meseci
Konkretnije, Kako naterati Excel da sačeka sa izvršavanjem, dok se svi podaci sa Weba kompletno ne učitaju?!

Podaci se učitavaju iz VBA koda prilagođavanjem više desetina URL-ova (Data > Import > From Web) a koji se, nakon učitavanja obrađuju.

Sve što sam o ovome našao na Web-u, tiče se pauziranja ali to mi ne rešava problem: nekad uspe ali većinom ne. Sem toga, moram da pogađam koliko će trebati vremena ili da proizvoljno zaokružujem na ogromne vrednosti što sve užasno usporava - a pri tome još uvek nije sigurno da će i tada učitati.. spora i nestabilna veza..
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: VBA Multiple Import from Web - Kako naterati Excel da čeka?29.06.2009. u 21:19 - pre 180 meseci
Mozda bi ti kao pomoc bio clanak Dick Kusleika na forumu

http://www.pcreview.co.uk/forums/thread-986156.php

takodje, vrlo korisno je pogledati/pratiti i njegov sajt na

http://www.dicks-blog.com/

Pozdrav

 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Moderator
Član broj: 811
Poruke: 1319

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: VBA Multiple Import from Web - Kako naterati Excel da čeka?14.07.2009. u 12:15 - pre 180 meseci
Veliko hvala na linku timmy, našao sam rešenje u primeru sa pcreview. U početku mi se učinilo da se primer ne odnosi na moj problem ali me je zainteresovala "čudna" argumentacija sa False bez znaka jednakosti i tsl - pomislio sam da je kod pisan iz glave ili da sadrži greške. Onda sam ga isprobao i kada sam video da Excel ne javlja grešku, hmm, to je već bio znak da se zamislim.. :) Da skratim, poenta je u ovome:
Code:

Dim qt As QueryTable
..

    qt.Refresh False 'Using the False argument will suspend code execution until the query is refreshed



Baš kao što i piše u komentaru, izvršavanje koda se zaustavlja dok se query ne "učita" tj ne osveži..
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: VBA Multiple Import from Web - Kako naterati Excel da čeka?

[ Pregleda: 2078 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.