Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7943 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
*.bvcom.net.



+4 Profil

icon Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 14:32 - pre 181 meseci
Opel astra H, kupljena u decembru. Tamno siva metalik. Još sam u fazi da me neprijatno iznenadi svaka ogrebotina na braniku tokom parkiranja nesavesnih vozača, ali juče - totalni šok! Komšija javlja kako je sa nekog od spratova pala daska veličine od dlana do lakta pravo na krov i ulubila ga na dva mesta. Sad ulubljotine (kako drukčije da ih nazovem) nisu velike, ali čudo kako su uočljive. Recimo da mogu da se porede sa štetom od jačeg grada. Veličine jagodice prsta, a dubine 2mm. Gitovanje i farbanje tih mestašaca mi se čini pravljenjem još veće štete, jer farba i nije oštećena, a čuo sam da postoje majstori koji takve probleme na limariji mogu da povrate nekakvim vakumima. Rado bih voleo da čujem vaša iskustva, a ev. preporuke šaljite na p.p. da ne narušavamo pomalo čudna pravila foruma.
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 17:21 - pre 181 meseci
Nije valjda da nemas kasko !?

Vozi auto u ovlasceni servis, zasto bi se ti zamarao kako to moze da se sredi?

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

brankos
Beograd

Član broj: 1847
Poruke: 299
*.bvcom.net.



+4 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 22:16 - pre 181 meseci
Na sreću imam kasko, ali razmišljam da li da ga koristim za "sitnice" i da izgubim popust za sledeću godinu ako mogu da sredim problem za nekoliko desetina evra. Već je na forumu bilo reči da se za štetu ispod 100 evra bolje ne naplaćivati kasko. Ako ne budem pravio veću štetu do kraja isteka kasko osiguranja možda sitne greške i naplatim. Zato se i raspitujem ovde šta da radim...
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 23:12 - pre 181 meseci
U pravu si za kasko. I ja sam imao istu dilemu kada mi je 5 dana posle kupovine novog auta nego izgrebao branik na parkingu.

Onda preporucujem ovlasceni servis pa neka ti oni kazu sta je najbolje mada iskreno ne znam kako bi se to odradilo, malo je tesko prici tom delu meni se cini ovako laicki... nisu to vrata nego krov... bas ne znam a zanima me...
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 23:14 - pre 181 meseci
Pitanje za obojicu:

Koliko vas je koštao i auto i kasko i kakve tačno uslove ste dobili za kasko, tj. šta dobijate od kaska za tu cenu i šta sve piše sitnim slovima?
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 23:57 - pre 181 meseci
Pa za mene znas valjda. :) Auto me je kostao 12.500 evra a kasko 520 evra. Uslove nisam specijalno citao, standardni su. Dobio sam i zadnje parking senzore kao poklon. Imam pravo na dve stete sa ucescem 5% minimum 50e, od trece pa na dalje imam vise da placam... Sitnim slovima ne pise nista u brosuri koju sam ja dobio . U pitanju je Delta Generali, full kasko.

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.3dnet.co.yu.



+1349 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?28.05.2009. u 23:59 - pre 181 meseci
To sitnim slovima ne mislim bukvalno, naravno...:)

Mislim na precizne uslove kaska šta plaćaš a šta dobijaš, zatim kako se menja premija sa godinama u zavisnosti od šteta, koliki su popusti i šta na njih utiče, kolika je doplata protiv krađe itd.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 11:23 - pre 181 meseci
pa jbm mu mater,za sta placas kasko ako ga ne zelis koristiti??

cekaces da ti uleti voz u auto pa ces onda traziti odstetu od kasko osiguravajuce kuce??

Citat:
Imam pravo na dve stete sa ucescem 5% minimum 50e, od trece pa na dalje imam vise da placam

idiotluk nad idiotlucima

 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 16:32 - pre 181 meseci
Pa i ja mislim da je bezveze za svaku sitnicu koristiti KASKO, posebno zato sto upravo zbog toga i ne daju neogranicen broj steta, da bi ti pazljivo birao sta ces da prijavis a sta ne...

Bilo to idiotski ili ne, tako je kod svih koje sam ja zvao (Delta, Uniqa, Wiener, DDOR, AMSS) i nigde nema neogranicen broj steta. Ova neka osiguranja tipa Takovo, Milenijum itd. nisam ni zvao...

@Nebojsa Nisam toliko ulazio u problematiku, zaista.



Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 18:14 - pre 181 meseci
a zasto si onda uzeo kasko?
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 19:03 - pre 181 meseci
Da bih osigurao auto od kradje i od ne daj Boze vecih nezgoda.

Recimo sad' imam neku ogrebotinu na braniku, pisao sam o tome i glupo mi je da aktiviram kasko i tu izgubim jednu "besplatnu" stetu kad' vec sutra ne d'o Bog moze da se desi nesto mnogo gore. Zato cu drzati ovako do samog kraja pa mozda pred istek osiguranja prijavim i ofarbam to. Citava steta je 120 evra (farbanje citavog branika) od cega bih ja morao da platim 50 evra.


[Ovu poruku je menjao Ka2 dana 29.05.2009. u 20:53 GMT+1]
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 21:17 - pre 181 meseci
Ka2, gde držiš auto (tj. imaš li garažu, makar zakupljenu) i koliko godišnje prelaziš?
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 21:50 - pre 181 meseci
Drzim ga na ulici. Malo sam se raspitivao u vezi iznajmljivanja parking mesta/garaze medjutim nemam finansijskih mogucnosti za tako nesto a i tesko je naci tako nesto tu gde ja zivim.

Godisnje prelazim malo posto 90% vozim po gradu i jednom godisnje odem na more/u Bosnu/malo po Srbiji levo desno... ove godine ni to necu moci zbog rodjenja deteta. :) Moja procena je da cu u prvoj godini preci nekih 7-8k. Za malo vise od dva meseca sam presao 2,3k...

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8375
*.mpconn.net.



+1349 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?29.05.2009. u 21:55 - pre 181 meseci
Možda grešim, jer naravno, nikada se ne zna, ali za cenu desetogodišnjeg kasko osiguranja bih:

1. Uzeo manje atraktivan auto u kriminalnim krugovima (obavezno) plus

2. Kupio zidanu garažu

ili (po potrebi)

2. Iznajmio garažu i kupio još jedan auto
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?30.05.2009. u 10:02 - pre 181 meseci
Citat:
Ka2: Da bih osigurao auto od kradje i od ne daj Boze vecih nezgoda.

Recimo sad' imam neku ogrebotinu na braniku, pisao sam o tome i glupo mi je da aktiviram kasko i tu izgubim jednu "besplatnu" stetu kad' vec sutra ne d'o Bog moze da se desi nesto mnogo gore. Zato cu drzati ovako do samog kraja pa mozda pred istek osiguranja prijavim i ofarbam to. Citava steta je 120 evra (farbanje citavog branika) od cega bih ja morao da platim 50 evra.


da,procitao sam tu temu
meni to nije ni bliizu besplatnog ,a ja sam drugacije dozivljavao taj kasko drugacije ,da kada platis tu "pretplatu" ,oni snose sve troskove,a ne da ti jos placas...


i hajde sad nesto drugo da pitam,iskoristis tih 3 "besplatna" kako ih zoves,i ,puj puj,neko ti ukrade auto,to znaci da neces moci naplatiti kradju?
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?30.05.2009. u 10:36 - pre 181 meseci
Mislim da je to odvojeno ali iskreno pojma nemam. :) Neka kaze neko drugi ako zna. To mi stvarno nije palo na pamet da pitam. :) KASKO je takav, raspitaj se malo pa ces videti, neke kuce imaju minimum 100 evra na primer... ranije je bilo bez ucesca ali sada je vecina kuca izbacila tu mogucnost, naravno takav KASKO je prilicno skuplji...

Evo sta pise u brosuri:

Kod trece stete placa se 50% premije... kod cetvrte 75% a kod pete i vise - 100%... to je ucesce... znaci kod trece stete bih ja morao da platim (koliko god da ona iznosi) 24400 jer mi je ukupna premija bila 48800...

Valjda sam dobro skapirao...
Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?30.05.2009. u 11:24 - pre 181 meseci
Jednom sam naisao, na nekom od ovih video-host sajtova, na dobar do-it-yourslef video za samostalno i brzo ispravljanje lima.

Ako neko nadje neka javi, a ja vam prenosim cega se secam.
Lik je prikazao ulubljena vrata, ocisti je mesto udara a zatim ga prekrio nekom zapaljivom tecnoscu u jako tankom sloju.
Samo sto je zapalio,tu tecnost (ne znam je li neka posebna ili ne, ne secam se) lim se ispravio a plamen je brzo nestao.
Recimo da bi se to moglo uraditi nekom bocom obicnog dezododransa, kratkim paljenjem i zagrevanjem povrsine.
Zatim je mesto poprskao azotom iz sprej-boce, da bi ekspres ohladio mesto, kako se lim postepenim hladjenjem ne bi povukao u predjasnje stanje.
Na kraju, ispolirao je krpom mesto kao da nista nije ni bilo.
Ako niste sigurni NE POKUSAVAJTE OVO!


Ono sto autor teme trazi je mozda ovo?
http://www.youtube.com/watch?v=oz_ljWMnp_I

a ima i ovako: Paintless Dent Removal / Repair Training Tutorial Saab
http://www.youtube.com/watch?v=cMQtkJINcyA
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?30.05.2009. u 11:25 - pre 181 meseci
pa cekaj,sad si rekao od 1. da se placa 50%?

nebitno ,sve u svemu,meni licno,taj kasko je cist gubitak [osim u slucaju kradje] po vasim informacijama
 
Odgovor na temu

since1986BC

Član broj: 63369
Poruke: 1075



+236 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?30.05.2009. u 11:32 - pre 181 meseci
Konacno, evo neceg jako dobrog - pogledajte mozda vam ne daj Boze zatreba.



 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-161-188.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?30.05.2009. u 14:07 - pre 181 meseci
zanimljivo [s tim da je ostalo neko malo udubljenje s desne strane]
samo ,sta mu znaci "this technique cause any dommage to the paint" [tako pise]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Pala (bacili) daska na krov. Da li popravlja neko vakumom?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7943 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.