Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen

[es] :: Storage :: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen

[ Pregleda: 4495 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

svr
VRACAR BEOGRAD

Član broj: 39137
Poruke: 172
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen11.05.2009. u 12:11 - pre 181 meseci
Nisam bas siguran dal' je u pitanju ruter ili mrezni HD koji ovo omogucuje.
Jel' neko ima iskustva?
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen11.05.2009. u 12:48 - pre 181 meseci
Sta znaci "skidanje sa interneta"?
Hoces da ti se nesto negde download-uje dok ti ne radi kompjuter?
Malo bolje to objasni sta zelis da uradis.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

svr
VRACAR BEOGRAD

Član broj: 39137
Poruke: 172
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen11.05.2009. u 12:58 - pre 181 meseci
Npr da mogu sa JDownloader-om da skidam sa rapidshare,megaupload i sl.Ne koristim torente.
I sve to dok je kompjuter ugasen.Radi samo ruter i npr. mrezni hard (ili vec sta je potrebno).
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen11.05.2009. u 13:31 - pre 181 meseci
Da bi ti jdownloader radio, treba ti operativni sistem sa instaloranom javom. Imas li takav na ruteru ili mreznom disku?

Ako nemas, a ja inace ne znam da takav postoji, onda bez kompjutera nece moci.

Imas li neki dobar razlog zasto bi ti bio iskljucen kompjuter?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen11.05.2009. u 20:40 - pre 181 meseci
Recimo da bude tiše dok spava, da manje troši struju ... meni bi odgovarala neka emulac varijanta.

Postoje neki ruteri koji imaju tu mogućnost, tačnije mislim da mogu da rade sa torentima a za ostalo nisam siguran. Možda im ubace i jDownloader mada mislim da je to malo teži slučaj.
 
Odgovor na temu

miko.s
istra

Član broj: 62273
Poruke: 1191
*.dsl.optinet.hr.



+32 Profil

icon Re: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen12.05.2009. u 17:49 - pre 181 meseci
postoje nas-ovi (ali ne znam točne modele), postoje routeri,postoji dreambox, a postoje i mrežni diskovi (tj kučišta) koji omogućavaju skidanje torrenta, ali za ovo ostalo zaboravi.
cijena jednog takvog routera ili mrežnog case-a je oko 100 eura (plus minus koji euro). za te novce kupiš intelovu atom ploču, 1gb rama i nego shit kučište i napajanje i imaš kompjuter koji troši 40W, staviš ga negdje u stanu gdje ga ne vidiš i ne čuješ, i neka bude stalno upaljen. ja svoj server nisam mjesecima ugasio, montiran je ispod plafona u špajzi, i nitko ga ne vidi i ne čuje. administracija ide preko mreže.
 
Odgovor na temu

Boboje

Član broj: 13121
Poruke: 383
79.101.51.*



+2 Profil

icon Re: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen12.05.2009. u 23:05 - pre 181 meseci
Citat:
miko.s: ...ja svoj server nisam mjesecima ugasio, montiran je ispod plafona u špajzi, i nitko ga ne vidi i ne čuje. administracija ide preko mreže.


hehe. dobra ideja za slucaj da upadnu kerovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: mrezni HDD i skidanje sa interneta dok je kompjuter ugasen

[ Pregleda: 4495 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.