Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D

[es] :: Windows desktop :: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fole13
N?N
Sarajevo

Član broj: 216622
Poruke: 4
92.36.223.*



Profil

icon Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D10.04.2009. u 16:34 - pre 183 meseci
Pozdrav svima imam instalirana dva Xp sistema jedan koristi buraz jedan ja,e sad mene interesuje,kako da ne unistim njegovu partijicu a da dignem sistem na partijici C.Jednom sam to uradio formatirao partijicu C digao sistem kad vidi belaja nema njegovog sistema tacnije partijica D se vidjela jedino kroz My computer nije je bilo u botanju,sto hocu reci da je aktivna bila samo partijica C.Pa ako bi neko mogao da napise kako da dignem sistem a da se ovo ne desi bio bih jako zahvalan
 
Odgovor na temu

zonic

Član broj: 83895
Poruke: 1379
93.86.6.*



+5 Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D10.04.2009. u 18:13 - pre 183 meseci
Mislim da bi najbolje bilo da zamenite particije pa da XP tvog brata bude na C a tvoj na D ( ako ti vise eksperimentises ) onda nema bojazni da ces mu unistiti boot do njegovog windowsa ovako mislim da nece moci , jedino da posle instalacije povratis nekim softverom prvobitni boot .
 
Odgovor na temu

casper.link
Sarajevo

Član broj: 157398
Poruke: 375
89.111.219.*

Sajt: eestec-es.rs.ba


+8 Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D10.04.2009. u 18:29 - pre 183 meseci
Zar nije moguce to popraviti iz recovery console sa fixmbr i fixboot? Ja to nisam nikad radio na XPu pa ne znam postupak ali mislim da bi to moglo pomoc, ako se ne varam. Ispravite me ako grijesim.
Neznanje je osnov svih naših sumnji...
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
93.86.18.*

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D11.04.2009. u 10:17 - pre 183 meseci
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional in Partition 1" /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional in Partition 2" /fastdetect


Ovako treba da izgleda tvoj boot.ini kada imaš instalirana dva XP-a na dve particije na jednom disku.
Boot.ini se edutuje :

Desni klik na My Computer ==> Properties ==> Advanced ==> Settings u delu StartUp and Recovery ==> EDIT
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

fole13
N?N
Sarajevo

Član broj: 216622
Poruke: 4
85.158.33.*



Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D11.04.2009. u 11:10 - pre 183 meseci
evo kako je kod mene


Code:
[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff
 
Odgovor na temu

dragan1983

Član broj: 102318
Poruke: 75
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D28.04.2009. u 18:16 - pre 182 meseci
Pazi ovako. Imao sam snimljen XP na particiji C: pa sam onda snimio sedmicu na D: particiju, s' tim sto je xp 32-bitni a sedmica 64x, pa sam onda zbog virusa ponovo presnimio xp i tada mi se izgubila sedmica, pa sam probao sa ovim vasim uputstvom i nisam nista uspeo. E sad snimio sam ponovo sedmicu i sad sve radi ali mi je virus naceo xp pa bi sad ponovo da snimim xp. Kako to da uradim a da mi se ne izgubi sedmica. Trazio sam po forumu ali nisam nista nasao.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-2.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D28.04.2009. u 20:48 - pre 182 meseci
Citat:
dragan1983:  Kako to da uradim a da mi se ne izgubi sedmica.


Ukloni virus ili šta je već u pitanju.
Vrlo ih je malo zbog kojih je nužno ponovo instalirati sistem


Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bojch

Član broj: 117568
Poruke: 10
*.dynamic.dsl.t-2.net.



Profil

icon Re: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D06.05.2009. u 07:36 - pre 182 meseci
Sa VistaBootPro možeš posle nove instalacije XP podesit boot loader u sedmici ili Visti. Sasvim lepo radi iz Windows XP.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Dvije partijice kako dici sistem a da ne unistim partijicu D

[ Pregleda: 2630 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.