Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wireless ruter+acsses point + mikrotik+workgroup PROBLEM!

[es] :: Windows mreže :: wireless ruter+acsses point + mikrotik+workgroup PROBLEM!

[ Pregleda: 1892 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan petkovski
Elektricar

Član broj: 17435
Poruke: 5
*.neobee.net.



Profil

icon wireless ruter+acsses point + mikrotik+workgroup PROBLEM!16.02.2009. u 22:24 - pre 185 meseci
E ovako. Kuci imam wirelles ruter na koji mi je kablom nakačen PC a preko wirellesa mi je nakacen lap top, ruter je nakacen na acsses point a sve to na IP-ov mikrotik(moj).Sve je uredno kongigurisano ruter je dhcp , acsses ima svoju staticku adresu skinuti firewall-i svugde.Internet radi na svim PC-ovima i svi ostali PC-ovi koji su nakačeni na mikrotik su u Workgroup-i i vide se u My network places.Sa mojih PC-ova mogu da pingujem sve računare i preko SEARCH-a da ih nadjem i pristupim im i oni mene pinguju ali me nevide u My network places kao ni ja njih.Da napomenem da sam cak reinstalirao i OS sada imam XP pro SP3. JA mislim da je caka u ruteru posto mi se jedino preko SEARCH-a vide računari i u mojoj mrezi (preko rutera) ali nevidim nikakva vise podesavanja na ruteru .Svi računari su sa statičkim adresama DNS-i isti i gateway isti na svim računarima i svi u WORKGROUP-i.Ako ima neko iskustva sa ovakvim problemima bio bih mu zahvalan ako bi mi pomogao nešto.GOOGLao sam i googlao ali ovakav problem nisam nasao nigde.
Ceo zivot ucim! BLjAH!!!!!!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: wireless ruter+acsses point + mikrotik+workgroup PROBLEM!16.02.2009. u 23:54 - pre 185 meseci
My Network Places ne radi na rutiranoj mrezi ako nemas WINS server. Pristupaj racunarima direktno po IP adresama.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: wireless ruter+acsses point + mikrotik+workgroup PROBLEM!

[ Pregleda: 1892 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.