Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar

[ Pregleda: 2023 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar16.02.2009. u 21:07 - pre 185 meseci
Pozdrav,
nadam se da ce neko ovde imati odgovor na moje pitanje:

Vec par dana pokusavam da provalim zasto Canon S5 IS nece da prebacuje vece video fajlove (800MB) na racunar.
Probao sam na par razlicitih racunara, na kojima je instaliran Win XP SP2 ili Vista, i na svim nije moglo da se prebaci, vec prikazuje kao da prebacuje, a posle nekog vremena kada prebaci pokazuje da fajl ima 0kb i naravno nije tu gde treba da bude. Ovo sve naravno ne vazi za manje video fajlove (200-300MB) i fotografije gde sve lepo funkcionise. Ista je stvar i ako se koristi citac kartica, a konekcija na racunaru je USB 2.0. Probao sam i sa razlicitm USB kablovima, kao i sa Canon softwerom, ali isto se ponasa.
Jedino gde je sve lepo radilo i bez ikakvih problema se prebacio fajl od 800MB na racunar, je u slucaju kada sam prebacivao na laptop Sony Vaio na kom' je instalirana Vista.
Mislio sam da je u pitanju firmwere i da samo treba da se stavi novi na S5 IS, ali sam onda video na Canon-om sajtu da nema, da nije ni izlazio novi firmwere za S5.
Predpostavljam da je sve u redu sa uredjajem cim je sve lepo radilo na laptopu, i da je problem u nekoj komunikaciji izmedju S5 i racunara. Hard-disk na racunarima je NTFS, a SDHC kartica je FAT32. Znam da FAT32 podrzava do 1GB, a probao sam i sa vise razlicitih SD/SDHC kartica i opet isto.

Ima li neko resenje za ovaj problem??

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Pavleg

Član broj: 112866
Poruke: 78
*.customers.aneks.com.



Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar16.02.2009. u 21:36 - pre 185 meseci
Rešenje je čitač kartica.

I ja sam iskusio isti problem. Uzeo sam neki čitač od 3 evra, čita SDHC i bez problema prebacuje fajlove od nekoliko giga! I bolje je korisiti čitač za prebacivanje fajlova nego cimati aparat svaki put.

Izvini, sada tek videh da si koristio čitač!
Možda ipak ovaj savet nekom dobro dođe.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar16.02.2009. u 21:40 - pre 185 meseci
Da, citac ne pali u ovom slucaju.
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.ems.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar17.02.2009. u 06:13 - pre 185 meseci
Kako si prebacio na taj Vaio (to što je uspelo)? Direkt sa aparata, tim čitačem preko kojeg isto ne može na druge računare, ili internim čitačem u laptopu?
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar17.02.2009. u 07:31 - pre 185 meseci
Sve tri varijante rade bez ikakvog problema na VAIO-u.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
212.200.241.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar20.02.2009. u 12:32 - pre 185 meseci
Ipak je izgleda problem sa Win XP, nebitno koji SP. Sve lepo radi na Visti, ali na XP nece. Neki protokol za transfer podataka...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problem sa prebacivanjem velikih video fajlova sa Canon S5 IS na racunar

[ Pregleda: 2023 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.