Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini

elitemadzone.org :: MadZone :: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini

[ Pregleda: 9387 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.65.*



+727 Profil

icon Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini16.01.2009. u 12:36 - pre 186 meseci
Supuruga i ja smo kupili stan u novogradnji površine 68 kvadrata avgusta 2008 godine, kao suvlasnici. U zakonu o fefundaciji PDV-a za prvi stan piše da kupcu stana sleduje povraćaj za 40 kvadrata i još po 15 kvadrata za svakog člana porodice. Nas je troje, pa bi to trebalo da bude dovoljno za povraćaj maksimalnog iznosa. Na žalost u zakonu ne postoji "use case" za slučaj kada su supružnici suvlasnici. Zakon je prilično loše urađen, ali ako bi se držali striktnog tumačenja i meni i supruzi bi sledovalo po 40 kvadrata, što pokriva kompletnu površinu. Službenici poreske službe (službenica - referent, načelnica i direktorka koji se međusobno ne slažu) informisali su me da dobijamo 20 kvadrata ja, 20 moja supruga i za ćerku dobijamo 7.5 kvadrata. Odkud onih 7.5 nemaju pojma, kažu dobili su preporuku od ministarstva. Sa načelnicom smo čitali preporuku po kojoj bismo trebali da dobijemo 70 kvadrata, direktorka kaže da nisu trebali da nam pokazuju tu preporuku i da oni imaju više protivrečnih preporuka (ja sam je pitao da li su dokumetni tajni). Šta mogu da uradim protiv očiglednog kršenja zakona u jagodinskoj poreskoj službi a da se ne vučem po sudovima godinama?


Zakon o refundaciji PDV-a se moze naci na http://www.ius.bg.ac.yu/prof/Materijali/milmls/ZPDV.pdf
član 56a

Kako čovek posle onakvog tretmana u poreskoj službi da voli svoju zemlju i da smatra svojom obavezom plaćanje poreza kad država neće da ispoštuje propise koje sama postavlja?
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini16.01.2009. u 15:48 - pre 186 meseci
U problemima se vidi ljubav prema grudi zemlje svoje :)

Nego da se vratim slucaju
Kako se tumaci zakon od strane sluzbenika (koji su po njima kristalno jasni i koji se postuju)
Pa 40 kv ide za vlasnika* stana + 15 kv za svako punoletno lice + 7.5 kv za lice koje nema 18 leta - u osnovi veoma jednostavno

*Kako bi se predupredila (zlo)upotreba vlasnistva a samim tim i mogucnost da se osteti budjet, u npr. slucaju da kupis kucu od 200 kvadrata te podelis suvlasnistvo sa 6.-oricom drugih ljudi i zatim svi trazite od drzave povracaj pdv-a, broj po zakonu od 40 kv se deli sa brojem suvlasnika te se na to dodaje za svakog clana koji nije (su)vlasnik 15kv ili 7.5kv i tako se dolazi do ukupne kvadrature
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.isp.krstarica.net.



+727 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini16.01.2009. u 17:35 - pre 186 meseci
@noreniou

Ako komentarišeš zakon, mislim da bi trebalo prvo da ga pročitaš. Odkud ti onih 7,5 kvadrata za malolentno lice a 15 za punoletno? Što se tiče zloupotreba u zakonu je definisano šta je porodica i kome može da se tih 15 kvadrata vrate.
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.static.ikomline.net.



+120 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini16.01.2009. u 22:37 - pre 186 meseci
Pozdrav,
Zakon sam procitao
Informacija, o dodeljivanju 7.5 kv/poena za maloletno lice odnosno 15 kv/poena za punoletna lica kao i o podeli 40kv na ukupan broj (su)vlasnika pri cime se isti eliminisu iz daljeg bodovanja, je od komsije koji radi u PU na cukarici u beogradu - po njegovim recima poslat im je dopis u vezi clana 56a u kome je dato pojasnjenje u vezi sa gore napisanim sistemom racunjanja/bodovanja pa tako oni sprovode i kristalno jasno postuju zakon - e sad da li je to legalno il ne je neko drugo pitanje, ali tako poreske uprave primenjuju.
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.65.*



+727 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini19.01.2009. u 07:49 - pre 185 meseci
Citat:
pa tako oni sprovode i kristalno jasno postuju zakon


Citat:
e sad da li je to legalno il ne je neko drugo pitanje


Ova dva citata nikako ne bi smela da idu u istu rečenicu! Ovo je dvomisao :)

Dopis nema nikakav značaj. Ja sam u poreskoj službi u Jagodini pročitao dopis koji ide meni u prilog ali oni imaju još dopisa pa vade kako im koji odgovara. Izgleda da je država donela zakon kada je nekome odgovaralo a sada kad je taj ostvario svoje ciljeve nije mu baš stalo da to i poštuje. Ja ću verovatno morati da tužim poresku službu, ne znam šta je moguće preduzeti protiv polupismenih službenika koji sprovode dopise a ne zakone?
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.232.*



+1 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini19.01.2009. u 08:50 - pre 185 meseci
ova vlast je dovela drzavu u bankrot i cuo sam da zbog toga vise nikome ne vracaju PDV ove godine tj krse namerno i jasno zakon koji nalaze povracaj PDV-a u odredjenim situacijama. Navodno svima koji zahtevaju vracanje PDV-a kazu da ce t o uciniti na kraj kalendarske 2009 godine.

Tako da se ne nadas previse vec treba da savijes tabak i tuzis drzavu tj vlast.
 
Odgovor na temu

malidebeli

Član broj: 55054
Poruke: 18
79.101.182.*



Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini09.02.2009. u 15:52 - pre 185 meseci
Zdravo svima,
evo i mog problema.
Sa suprugom sa kupio stan i po ugovoru smo suvlasnici.
Posto Ja ima vec neku nekretninu a ona nema, podneli smo poreskoj upravi zahtev za povracaj PDV-a na njen deo a tada su nam bez detalja dali obavestenje da ce njoj biti vracen PDV u visini od 20 m2 te da mozemo podneti i za svako maloletno dete zahtev , stim da oni mogu dobiti po 7,5 m2 povracaj PDV-a.

E sad nerazumem ovo ali u zahtevu u kojem upisujem i decu, oni zbog 7,5 m2 gube u daljoj buducnosti pravo na povracaj poreza kada (Daj Boze) kupe sebi stan a sa druge strane ne mogu se kao maloletni ubaciti kao kupci u ugovor.

Podneli smo zahtev samo na suprugino ime ali mi i dalje nije jasno zasto vracaju samo PDV za 20 m2, kada je njoj to prvi stan i valjda po zakonu ima pravo na komplet 40 m2 ili zastoo deca nemogu po 15m2 kako stoji u zakonu nego samo po pola od navedenog..


Ako treba nekog tuziti napisite mi koga, vise mi je dosta svega....

Da ne pominjem da smo u sitna creva morali da donosimo navodno potrebna dokumenta pa cak i to (poludeo sam) da overim kopiju licne karte i da donesem iz policije uverenje o prebivalistu ( inace dupliran posao) ali oba puta takse, takse,,,,itd, te smo posle pola papira vracali kuci kao nepotrebna.


Ajde pomozite barem savetom
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
93.86.170.*



+727 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini25.03.2009. u 10:12 - pre 183 meseci
Meni su na kraju vratili kompletan iznos, posle nekih mesec dana raspravljanja sa službenicima u Jagodini. Valjda su shvatili da im ovog puta neće proći to što rade. Pošto sam se dobro raspitao koliko treba da mi vrate, proverio u više drugih poreskih službi, išao u Ministarstvo finansija, razgovarao sam sa direktorkom i rekao joj da ću sigurno da se žalim a potom ako treba i da ih tužim i da ako misli da će na taj način da uštedi državi novac da se vara.

@malidebeli, nama su vratili za dete 15 m2 i za moju majku 15m2, ali ni supruga ni ja nemamo ništa u vlasništvu. Najbolje je da proveriš direktno u Ministarstvu finansija koliko vam pripada po njihovom tumačenju zakona.
 
Odgovor na temu

balkanpk
nezaposlen

Član broj: 188630
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini19.04.2012. u 09:26 - pre 146 meseci
[quote]Lazar-I: Meni su na kraju vratili kompletan iznos, posle nekih mesec dana raspravljanja sa službenicima u Jagodini. Valjda su shvatili da im ovog puta neće proći to što rade. Pošto sam se dobro raspitao koliko treba da mi vrate, proverio u više drugih poreskih službi, išao u Ministarstvo finansija, razgovarao sam sa direktorkom i rekao joj da ću sigurno da se žalim a potom ako treba i da ih tužim i da ako misli da će na taj način da uštedi državi novac da se vara.

Lazare da li možeš da mi kažeš na koje sve adrese si išao ( kod koga u MF i koje Poreske uprave si konsultovao ) i sa kime razgovarao pošto i ja imam isti problem u Poreskoj upravi Voždovac.
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini19.04.2012. u 15:14 - pre 146 meseci
Izvinite sto nije bas u vezi topika ali je u vezi i spomenuto je ovde.
Na cemu insistiranje da supruznici budu suvlasnici ako u slucaju razvoda imaju ista prava na nekretninu (kupili je tokom braka), bez obzira ko je zvanican vlasnik? Ima li tu neki stos?
 
Odgovor na temu

balkanpk
nezaposlen

Član broj: 188630
Poruke: 10
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini19.04.2012. u 15:21 - pre 146 meseci
Citat:
mrkii: Izvinite sto nije bas u vezi topika ali je u vezi i spomenuto je ovde.
Na cemu insistiranje da supruznici budu suvlasnici ako u slucaju razvoda imaju ista prava na nekretninu (kupili je tokom braka), bez obzira ko je zvanican vlasnik? Ima li tu neki stos?


I ja to isto kažem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini22.04.2012. u 18:10 - pre 146 meseci
Citat:
mrkii: Izvinite sto nije bas u vezi topika ali je u vezi i spomenuto je ovde.
Na cemu insistiranje da supruznici budu suvlasnici ako u slucaju razvoda imaju ista prava na nekretninu (kupili je tokom braka), bez obzira ko je zvanican vlasnik? Ima li tu neki stos?


Ja znam za jedan takav slucaj i u pitanju su (kao i obicno) roditelji. Njeni roditelji dali pare za pola stana i insistiraju da se pola stana vodi na njeno ime. Matorci po obicaju odmah "razvedu" svoju decu i zavrsavaju brakorazvodne parnice unapred i satro stite unuke, a u stvari ne kontaju koliki su smorovi i koliko opterecuju brakove svoje dece i upravo sami doprinose broju razvoda. Koliko je to pametno ili nije pokazuje i retardirani nasledni zakon po kome ce u slucaju njene smrti deca dobiti jos manje bar dok i matori ne ode. Nasi ljudi prave svakave gluposti, ovo je samo jedna u nizu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
109.106.245.*



+105 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini22.04.2012. u 18:50 - pre 146 meseci
Poznanika su tako godinama zavlačili, na kraju je ispalo da tih par hiljada € koje je preplatio, može da dobije tako što jedno 20 godina neće plaćati porez na stan, inače su kaže redovno na šalteru izmišljali zakone, kako to ne može i sl, i na kraju je morao da angažuje advokata.
 
Odgovor na temu

Jagnjeca brigada

Član broj: 52969
Poruke: 311



+298 Profil

icon Re: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini25.04.2012. u 14:58 - pre 146 meseci
Evo sta zakon kaze za povracaj:

http://poreskisavetnik.com/por...ws&file=article&sid=53



Ovako se racuna povracaj a ima i korisnih informacija (kliknes na povracaj PDV-a):

http://www.subkreditnikalkulator.somee.com/

"Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo ce da te spusti na svoj nivo, a onda ce da te
dobije na iskustvo!"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Povraćaj PDV-a za prvi stan & Poreska služba u Jagodini

[ Pregleda: 9387 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.