Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....

elitemadzone.org :: MadZone :: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....

[ Pregleda: 10172 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....30.12.2008. u 20:21 - pre 186 meseci
Danas sam zvao MIP da se razpitam kome da adresiram pozivno pismo za jednog poslovnog partnera koji treba da dodje u posetu iz Indije. Rekli su mi da vizu nema teorije da dobije na granici, vec da procedura ide ovako:

U Indiji postoji jedna ambasada Srbije, u Delhi-ju, i nijedan konzulat. (Znaci, jedan salter na cca 1.15 milijardi stanovnika). Da bi neko dobio poslovnu vizu sa Srbiju iz Indije prvo domaca firma treba da napise pozivno pismo. Zatim to pismo mora da se nosi u Privrednu komoru, da komora to overi (?!?), pa da se onda posalje jadniku koji je hteo da posalje u Srbiji, ali i faxom (samo faxom, nema mail) doticnoj ambasadi.

Kad doticni nesrecnik predje potencijalnih par hiljada kilometara i dodje u ambasadu sa pismom on ima prvo da popuni zahtev za vizu. Taj se zahtev, zajedno sa pismom, salje nazad u Srbiju, MIP-u, naravno postom. Onda to MiP salje MUP-u na proveru, pa kad MUP kaze da je to "OK", onda oni vrate MIP-u, a MIP vrati ambasadi. Ako imate srece cela procedura traje mesec dana - ali moze i duze, naravno.

Ako se ikada budete pitali "zasto u Srbiji nema vise stranih ulaganja", evo vam odgovora: Niko nema par meseci da se smara da bi dosao u Srbiju. Mnogo je brze da ode u bilo koju drugu zemlju i vizu dobije na granici.... Pri tome to je nesvrstana zemlja, sa kojim smo u dobrim odnosima.

Srbija™
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....30.12.2008. u 20:50 - pre 186 meseci
Izvini, ali zaista ne vidim problem. Ti ustvari tražiš radnu dozvolu za stranog državljanina. Nama za običnu vizu ( turističku ) za neku zapadnu zemlju samo što ne traže spermogram na uvid, a nema nas cca 1,15 milijardi.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....30.12.2008. u 22:38 - pre 186 meseci
Huh? Ne. Trazim, tj. on trazi, poslovnu vizu. Covek radi u svojoj firmi, dolazi na sluzbeni put da nam objasni sta zeli da mu se isprogramira..... Sve vreme je stalno zaposlen u svojoj firmi, koja ga i salje na put, snosi troskove puta i sve ostalo. Ni na koji nacin taj lik nece raditi za nas, ili bilo sta slicno....

Alo poslovna viza nije radna viza. Poslovna viza je viza za poslovni put, to je sve. Ne dolazi turisticki, vec poslom. Za sve normalne zemlje se, uz odgovarajucu dokumentaciju (ko te salje na poslovni put i zasto) takva viza dobija LAKSE nego turisticka.

Ako ti je lakse: covek dolazi da ostavi pare u Srbiji. :D
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.200.*



+471 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....30.12.2008. u 22:41 - pre 186 meseci
Ok. Napisao si da treba da ti dođe poslovni partner pa sam pomislio da si ga namenio za rad sa kodovima u podrumu.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
77.46.241.*



+172 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 00:54 - pre 186 meseci
@nkrgovic: Ako je vec takvo cimanje oko poslovne vize, zasto covek ne dodje sa turistickom (koju nasi lakse daju)? Ima li tu neka kvaka?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 11:20 - pre 186 meseci
Citat:
commissar: @nkrgovic: Ako je vec takvo cimanje oko poslovne vize, zasto covek ne dodje sa turistickom (koju nasi lakse daju)? Ima li tu neka kvaka?

Kvaka na vratima srbije? Tesko :) U stvari ima, treba podmititi nekog sluzbenika (bilo kojeg jer na tim poslovima i mestima se ne nalaze slucajno) i onda moze da dobije i pasos a kamoli vizu. Cak i ako bezi od zakona, MUP MIP TRT MRT nisu problem, svi saradjuju. A i naivno je misliti da poslovni covek moze ovde da dodje a da ne plati gde treba.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 11:25 - pre 186 meseci
Ali najjace su nase up-to-date informacije o viznom rezimu:

http://www.mfa.gov.yu/Srpski/konz/vize-odluka_SM.htm

Citat:

Stranim državljanima iz tačke 2. i 3. ove Odluke izdavaće se turističke propusnice na graničnim prelazima u Republici Crnoj Gori, sa rokom važenja do 30 dana.


Kakav cirkus od drzave :)

@nkrgovic,

Sastani se sa svojim partnerom u Madjarskoj. Jeste malo vise cimanja za tebe, ali mnogo manje cimanja za njega - posto moze da udje sa bilo kojom EU vizom u HU.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 11:33 - pre 186 meseci
Pa manje-više ovako ide i kad naš poslovni čovek putuje u inostranstvo... meni lično smeta sva birokratija, ali ako je ovakva procedura za ulazak u 'normalne' zemlje zašto bi kod nas bilo drugačije??!! Valjda i mi imamo pretenzije da jednom postanemo normalna zemlja..

I normalno je da PKS overi pozivno pismo firme da bi se potvrdilo zvanično postojanje iste, kao kad pozivalac fizičko lice mora da dokaže svoje postojanje i status.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 11:50 - pre 186 meseci
Aha, znači nas jadne maltretiraju, ajde da maltretiramo i mi njih. Zar ne bismo malo trebali da vodimo računa o tome da oni nama znače mnogo više nego što smo mi potrebni njima?

Da citiram kolegu Dimkovića: Cirkus.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 12:02 - pre 186 meseci
Citat:
MyWay: Pa manje-više ovako ide i kad naš poslovni čovek putuje u inostranstvo... meni lično smeta sva birokratija, ali ako je ovakva procedura za ulazak u 'normalne' zemlje zašto bi kod nas bilo drugačije??!! Valjda i mi imamo pretenzije da jednom postanemo normalna zemlja..


Zavisi sta podrazumevas pod "manje-vise". Nijedna procedura za dobijanje poslovne vize ne traje 4 meseca zato sto se papiri salju back'n'forth na muli (moze i magarcu). Da li ce ti neko traziti spermogram je diskreciono pravo te drzave, a da te drka 4 meseca od momenta kada si ti skupio svu potrebnu dokumentaciju je cirkus "Medrano".

I da... sto rece Markom - ko je kome tu vise potreban!?

Citat:
MyWay:
I normalno je da PKS overi pozivno pismo firme da bi se potvrdilo zvanično postojanje iste, kao kad pozivalac fizičko lice mora da dokaže svoje postojanje i status.

Brate, prilozi kopiju poslednjeg poreskog izvestaja... Kakva komora, o cemu vi pricate :) Joj, srednji vek... here we come again...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
93.86.105.*



+1 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 12:06 - pre 186 meseci
Citat:
Danas sam zvao MIP da se razpitam kome da adresiram pozivno pismo za jednog poslovnog partnera koji treba da dodje u posetu iz Indije. Rekli su mi da vizu nema teorije da dobije na granici, vec da procedura ide ovako:

U Indiji postoji jedna ambasada Srbije, u Delhi-ju, i nijedan konzulat. (Znaci, jedan salter na cca 1.15 milijardi stanovnika). Da bi neko dobio poslovnu vizu sa Srbiju iz Indije prvo domaca firma treba da napise pozivno pismo. Zatim to pismo mora da se nosi u Privrednu komoru, da komora to overi (?!?), pa da se onda posalje jadniku koji je hteo da posalje u Srbiji, ali i faxom (samo faxom, nema mail) doticnoj ambasadi.

Kad doticni nesrecnik predje potencijalnih par hiljada kilometara i dodje u ambasadu sa pismom on ima prvo da popuni zahtev za vizu. Taj se zahtev, zajedno sa pismom, salje nazad u Srbiju, MIP-u, naravno postom. Onda to MiP salje MUP-u na proveru, pa kad MUP kaze da je to "OK", onda oni vrate MIP-u, a MIP vrati ambasadi. Ako imate srece cela procedura traje mesec dana - ali moze i duze, naravno.

Ako se ikada budete pitali "zasto u Srbiji nema vise stranih ulaganja", evo vam odgovora: Niko nema par meseci da se smara da bi dosao u Srbiju. Mnogo je brze da ode u bilo koju drugu zemlju i vizu dobije na granici.... Pri tome to je nesvrstana zemlja, sa kojim smo u dobrim odnosima.

Srbija™


eto zato ja izmedju ostalog mrzim ovaj rezim i ovu vlast

nema gore vlasti u evropi od ove nase

njihov cilj je da nas sve ko nekakve majmune drze u ogradjenom konc logoru bez zice zvanom srbija.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 12:23 - pre 186 meseci
PA Sopocanac, sto se ne boris protiv te vlasti? :) Idi pred zgradu Skupstine pa strajkuj gladju ili slicno, ovako smaras. Mozes i pred zgradu opstine Jagodina :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 12:47 - pre 186 meseci
Citat:
commissar: @nkrgovic: Ako je vec takvo cimanje oko poslovne vize, zasto covek ne dodje sa turistickom (koju nasi lakse daju)? Ima li tu neka kvaka?

Pazi, za turisticku je sve isto, samo nema pozivnog pisma (mozda), ako prilozi hotel i sranja... Ali, generalno, poslovna se lakse izdaje. Plus, verovatno cemo se vidjati par puta, pa sam hteo da coveku pomognem da dobije multiple entry vizu, a takve turisticke tesko....
Citat:
Ivan Dimkovic:
Sastani se sa svojim partnerom u Madjarskoj. Jeste malo vise cimanja za tebe, ali mnogo manje cimanja za njega - posto moze da udje sa bilo kojom EU vizom u HU.

Na zalost ne mogu. Lik treba da se sastane sa celim nasim timom, da bi nam objasnio u detalje sta njemu tacno treba ... Imacemo par brain-storming session-a i slicno.... Jednostavno, treba sa previse ljudi da se vidi, i ne samo na par sati, treba nam par dana....
Citat:
I normalno je da PKS overi pozivno pismo firme da bi se potvrdilo zvanično postojanje iste, kao kad pozivalac fizičko lice mora da dokaže svoje postojanje i status.

Tebi mozda. Ja sam skoro vadio poslovnu vizu za UK (koja je na direktnoj meti terorista i sl.) i pozivno pismo iz UK firme mi je stiglo na mail, bez pecata, potpisa, overe.... samo meni, ambasadi UK u BG-u nije ni slato. Da, vizu sam dobio najnormalnije, za tipa 3 dana, s'tim da sam predavanje dokumenata zakazao preko neta, gde sam sve i popunio, i onda se samo pojavio da ostavim pasos.
Citat:
markom: Aha, znači nas jadne maltretiraju, ajde da maltretiramo i mi njih. Zar ne bismo malo trebali da vodimo računa o tome da oni nama znače mnogo više nego što smo mi potrebni njima.

To je i moj rezon. Ko je lud da provede mesec-dva dolazeci do Srbije, ako ne mora? I sad kazu - malo investitora....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 13:38 - pre 186 meseci
Citat:

MyWay:
I normalno je da PKS overi pozivno pismo firme da bi se potvrdilo zvanično postojanje iste, kao kad pozivalac fizičko lice mora da dokaže svoje postojanje i status.


Ovo je NETACNO.

Status pravnog lica se vrlo jednostavno proverava uvidom u njegov poreski broj. Ako uz to prilozi poslednji racun za placen porez, to dokazuje da je pravno lice i da placa porez.

Mesati u drzavni posao privatnu organizaciju kakve su "privredne komore" je nista drugo nego legalizovano prelivanje para u privatne ruke i outsource-ovanje necega sto bi MORALO biti iskljucivo drzavni posao (proveravanje statusa pravnog lica) u privatne ruke.

Citat:

MyWay: Pa manje-više ovako ide i kad naš poslovni čovek putuje u inostranstvo... meni lično smeta sva birokratija, ali ako je ovakva procedura za ulazak u 'normalne' zemlje zašto bi kod nas bilo drugačije??!! Valjda i mi imamo pretenzije da jednom postanemo normalna zemlja..


Ja ne vidim nista normalno u proceduri koju je nkrgovic opisao. Primera radi, za poslovnu vizu za Nemacku je Srbima potrebno da donesu najobicnije A4 parce papira na kome pise da ih pozivajuca firma zove i da ce platiti troskove, potpisano od strane ovlascenog lica iz firme i sa pecatom i legalnim impresumom firme.

Sve ostalo, provere da li ta firma postoji, itd... se rade prostim upitom na terminalu - i to od strane konzularnog radnika. Viza se izdaje na licu mesta, ne ide u Berlin postom na odobravanje.

Dakle, ako hocemo da budemo "normalna zemlja", mogli bi da se ugledamo na normalne zemlje. To sto Srbija radi je praksa u Maleziji.

Kakve crne "komore", slanje postom do Srbije/MIP-a i slicni bakraci. Nista drugo nego najobicnija prljava drzavna korupcija, centralno-azijskog tipa.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 15:10 - pre 186 meseci
Zamalo da zaboravim: gradjanin Srbije vizu za Indiju (turisticku ili poslovnu) predaje u ambasadi za cca pola sata, uz odgovor da po istu treba da dodje, eto izvinite, ali SUTRA. Znaci, nije reciprocno. Nije ni blizu.

Jesu zahtevi isti (predaju se isti dokumenti), ali procedura je nekoliko desetina puta duza, interna birokratija komplikovanija, a oni koji cekaju - cekaju. Vidi se ko kome treba....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

2nd to none
bgd

Član broj: 26310
Poruke: 50
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....31.12.2008. u 21:04 - pre 186 meseci
Citat:
Dakle, ako hocemo da budemo "normalna zemlja", mogli bi da se ugledamo na normalne zemlje. To sto Srbija radi je praksa u Maleziji.
nije istina. viza za maleziju se u beogradu dobija za 1 (jedan) dan. od papira treba rezervacija karte i eventualno (ne obavezno) hotela.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....01.01.2009. u 11:12 - pre 186 meseci
Damn

U vreme kada sam ja trazio vizu za Maleziju (2005) je aplikacija morala da ide nazad u njihovo ministarstvo ino poslova...

Dakle, ispravljam sebe - to nije praksa ni u Maleziji (vise) ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
82.208.201.*



+27 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....01.01.2009. u 11:25 - pre 186 meseci
nema veze iskopacemo neku africku ili azijsku zemlju koje jos rade po ovom principu i recemo da nismo mi jedini koji ovako rade :)
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....03.01.2009. u 10:56 - pre 186 meseci
Eto, vašim izlaganjima (u ovoj godini sam rešio da budem fin pa neću nazivati stvari pravim imenima :-) ) ste me naterali da potražim šta sam od dokumenata dostavljao u svom poslednjem biznis zahtevu za šengen - u pitanju je bila Italija.
Attachovao sam fajl sa spiskom potrebnih dokumenata.

Interesantno je ovo: 'Izvod upisa italijanske firme ili preduzeća u Privrednu komoru (ne stariji od 3 meseca)' - ne videh ono čuveno (opet sam fin) o porezu...


Ajd sad vi slobodno budite opet pametni
Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pantic68
zoran pantic
sabac

Član broj: 50312
Poruke: 913
91.150.70.*



+11 Profil

icon Re: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....03.01.2009. u 15:23 - pre 186 meseci
Obzirom na to da su jako cesti "poslovi" ljudi sa ovih prostora u italiji prosjacenje i lopovluk ne cudi ova procedura. No ono sto prilici jupiteru ne prilici volu, italija moze da odnosi prema zoharima poput nas kako hoce i to ne moze imati ni priblizno stetan efekat kao kad to mi radimo. Ova tema se tice jednog od sustinskih problema zbog kojih zivimo ovako bedno. Ako se porezi i ne mogu smanjiti u toj meri da srbija postane raj za ulaganja ove administrativne prepreke svakako mogu. Naravno postoji vise razloga zasto se to ne cini a osnovni je raspomamljena birokratija koja sebi izmislja nove poslove (da bi se otvorila mesta za rodjake, buduce partijske vojnike) i odrzava sistem u kojem uvek postoji nacin da se uzme mito.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zelite da poslujete u Srbiji? Treba vam poslovna viza? Javite se za koji mesec....

[ Pregleda: 10172 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.