Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 786814 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

koma22
jovanovic misa
beograd

Član broj: 195663
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:08 - pre 133 meseci
Gde su izmenili uslove i kada .ja ne videh,jel to neka interna izmena ili ?
samo jedan je put kojim hodam
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:14 - pre 133 meseci
E sad bas ce neko u carini meni ili tebi da otkriva ko je i kada doneo naredbu da se postojeci zakoni drugacije tumace nego do juce. Zakoni, uredbe, pisano uputsvo ministarstva sve je kao i ranije. Samo je neko doneo naredbu da se drugacije tumaci. To moze samo Ministar ili eventualno Direktor uprave Carine, nikako ovaj delic carine koji se bavi paketima , nema tu moc.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:21 - pre 133 meseci
Prošle nedelje mi je stigao paket koji je bio 1,9kg težine, nije bio ni toliko sitan (230x130x160mm), Kinezi su lupili iznos od US$20 ali je tu bilo sigurno duplo više, i nisam platio ni dinara. Bio je pun sitnarija, bilo je desetak različitih artikala, ali skoro sve sa nekom sitnom cenom. Nisu ga čak ni otvorili. Sad kad izračunam ovu foru sa PDV-om, mogu samo da Kinezima kažem hvala što su mi uštedeli nekih 600-700din, jer su paket poslali na vreme, a za ova četiri što mi stižu biće "čupavo"...

Inače, sad sam nešto malo pretraživao, i naleteo sam na sledeće:

Citat:
Zakonom o porezu na dodatu vrednost ("Sl. glasnik RS", br. 84/2004, 86/2004 - ispr., 61/2005, 61/2007 i 93/2012), odredbom člana 26. stav 1. tačka 7) propisano je da se PDV ne plaća na uvoz
dobara za koja je, u skladu sa clanom 216. Carinskog zakona propisano oslobođenje od carine.


Može li neko da proveri da nije možda ovaj član promenjen u skorije vreme?

Sad sam bacio pogled u Zakone:

Citat:
Zakon o porezu na dodatnu vrednost, član 26. stav 1. tačka 7)
PDV se ne plaća na uvoz dobara:
...za koja je u skladu sa članom 216. i članom 217. stav 1. tačka 6) Carinskog zakona ("Službeni glasnik RS", broj 18/10) propisano oslobođenje od carine, osim na uvoz motornih vozila.


O tome se da uvozne dažbine ne plaćaju na pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, piše se u Carinskom zakonu, član 218. stav 1. tačka 5). Nema ih u gorepomenutim članovima 216 ni 217.

Dakle, Carina je do sada kršila zakon o PDV, od juče su izgleda to uvideli i krenuli da ispravljaju. Znači, sve je 100% legalno...

[Ovu poruku je menjao valjan dana 23.04.2013. u 10:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:44 - pre 133 meseci
Drugu juce(ponedeljak 22.4) stigao paket koji sam mu narucio pre 10 dana na paketu pise vrednos 40$ sto i jeste u pitanju su bile NIKE patike nista nije naplaceno nema ni otvaranja paketa, pise ne podlaze carinskom pregledu, tako da mi je to sve sumnjivo sto pisete, evo ja imam jedan paket koji bi trebao da dodje za nadam se 5 dana pa cemo videti i cale moj je narucio nesto pa cemo i to videti, meni je to sve sto pisete sumnjivo ne kazem da iko od vas laze ali da se meni nista ne carini cak ni preko 70$ sto je preko 50eur a vama carine 10$ to mi je jako cudno, evo kazem najsveziji podatak od juce ujutru.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:45 - pre 133 meseci
Nije nista menjano. Da jeste bilo bi stavljeno na sajt Carine. Eno azuriraju ga svaki dan. Juce su stavili da su uhvatili nekog svercera sa Zlatom, na granicnom prelazu.

Takve budalastine pisu, pa ne bi promasili ni neku zvanicnu izmenu , bilo kog zakona ili propisa koji se odnosi na Carinu. Znaci sve je isto , samo sto nista nije isto od juce.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:48 - pre 133 meseci
@ virus_crew

Ajde virus nemoj da me razocaravas sa takvim konstatacijama . Jel ostavio Fliz juce telefon, nazovi pa pitaj da li se na svaku posiljku placa PDV . Odgovor napisi na forumu.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 09:59 - pre 133 meseci
Stigla su mi dva paketa iste sadržine od dva različita pošiljaoca istog dana.
Po 5 komada nekih usb zezalica.

Jedan je prošao redovno, za carinu, od carine, otprema, pošta...
Drugi stoji i čekam da se pojavi taj status od carine...
Ili su ga otvarali, što ne bi trebalo jer je paketić baš mali, bukvalno koverta, ili će ga cariniti iliti pdv-eisati.

Javiću se...sad ste me baš prestravili sa ovim konstatacijama...

Možda se samo zaposlio neki novi lik u prvoj smeni i loše je protumačio pravila po kojima se radi...
hehe...
valjda će ga uskoro mrzeti da sve to otvara...
:-)

deki
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 10:01 - pre 133 meseci
Citat:
valjan:
Prošle nedelje mi je stigao paket koji je bio 1,9kg težine, nije bio ni toliko sitan (230x130x160mm), Kinezi su lupili iznos od US$20 ali je tu bilo sigurno duplo više, i nisam platio ni dinara. Bio je pun sitnarija, bilo je desetak različitih artikala, ali skoro sve sa nekom sitnom cenom. Nisu ga čak ni otvorili. Sad kad izračunam ovu foru sa PDV-om, mogu samo da Kinezima kažem hvala što su mi uštedeli nekih 600-700din, jer su paket poslali na vreme, a za ova četiri što mi stižu biće "čupavo"...

Inače, sad sam nešto malo pretraživao, i naleteo sam na sledeće:

Citat:
Zakonom o porezu na dodatu vrednost ("Sl. glasnik RS", br. 84/2004, 86/2004 - ispr., 61/2005, 61/2007 i 93/2012), odredbom člana 26. stav 1. tačka 7) propisano je da se PDV ne plaća na uvoz
dobara za koja je, u skladu sa clanom 216. Carinskog zakona propisano oslobođenje od carine.


Može li neko da proveri da nije možda ovaj član promenjen u skorije vreme?

Sad sam bacio pogled u Zakone:

Citat:
Zakon o porezu na dodatnu vrednost, član 26. stav 1. tačka 7)
PDV se ne plaća na uvoz dobara:
...za koja je u skladu sa članom 216. i članom 217. stav 1. tačka 6) Carinskog zakona ("Službeni glasnik RS", broj 18/10) propisano oslobođenje od carine, osim na uvoz motornih vozila.


O tome se da uvozne dažbine ne plaćaju na pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode, piše se u Carinskom zakonu, član 218. stav 1. tačka 5). Nema ih u gorepomenutim članovima 216 ni 217.

Dakle, Carina je do sada kršila zakon o PDV, od juče su izgleda to uvideli i krenuli da ispravljaju. Znači, sve je 100% legalno...

[Ovu poruku je menjao valjan dana 23.04.2013. u 10:41 GMT+1]



Ti se razumes u pravo , ko Marica u onu stvar. Ne bi trebao da tumacis ono o cemu nemas pojma. Carinski zakon je stariji po datumu donosenja, i Uredba od 2010 i misljenje ministarstva iz 2011 koji su kasnije doneseni imaju pravnu snagu , tako sto zamenjuju one starije po datumu zakonske clanove na koje se odnose.

Znaci naplata PDV je totalno Nezakonita i predstavlja neciju samovolju, da ne ponavljam stalno ciju, jer onaj na vrhu snosi i odgovornost za eventualnu samovolju svojih sluzbenika.
 
Odgovor na temu

Dejan bg
student
Beograd

Član broj: 313125
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 10:16 - pre 133 meseci
Meni su danas stigla 3 paketa nista nije carinjeno, 2 sa alija neke sitnica i jedan sa JD sport sa 2 majice adidas i sorcem paket je otvaran naplatili su mi samo onih 68 dinara za otvaranja, u paketu je bio orginal racun na 25 funti kod nas samo jedna ta majca vise kosta sve preporuke za JD sport paket je stigao za 5 dana
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 10:21 - pre 133 meseci
Citat:
ademare: Ti se razumes u pravo , ko Marica u onu stvar. Ne bi trebao da tumacis ono o cemu nemas pojma. Carinski zakon je stariji po datumu donosenja, i Uredba od 2010 i misljenje ministarstva iz 2011 koji su kasnije doneseni imaju pravnu snagu , tako sto zamenjuju one starije po datumu zakonske clanove na koje se odnose.

Znaci naplata PDV je totalno Nezakonita i predstavlja neciju samovolju, da ne ponavljam stalno ciju, jer onaj na vrhu snosi i odgovornost za eventualnu samovolju svojih sluzbenika.

Ovo što si napisao je upravo ono što zameraš @valjan-u - potpuno netačno tumačenje. Naplata PDV-a je u skladu sa Zakonom o porezu na dodatu vrednost i Carinskim zakonom, baš onako kako je @valjan napisao.
 
Odgovor na temu

Compo

Član broj: 24137
Poruke: 241
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 10:49 - pre 133 meseci
@Dejan bg za JD sport da li si narucio sa .uk ili .com?
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:05 - pre 133 meseci
Jutros stigla 2 paketa sa Alija. Jedan u vrednosti od 9 USD, a drugi od 17. Nijedan nije otvaran. Nikakvi dodatni troskovi. Izgleda da neke otvaraju, a neke ne.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:05 - pre 133 meseci
Citat:
kalimero 011:
Citat:
ademare: Ti se razumes u pravo , ko Marica u onu stvar. Ne bi trebao da tumacis ono o cemu nemas pojma. Carinski zakon je stariji po datumu donosenja, i Uredba od 2010 i misljenje ministarstva iz 2011 koji su kasnije doneseni imaju pravnu snagu , tako sto zamenjuju one starije po datumu zakonske clanove na koje se odnose.

Znaci naplata PDV je totalno Nezakonita i predstavlja neciju samovolju, da ne ponavljam stalno ciju, jer onaj na vrhu snosi i odgovornost za eventualnu samovolju svojih sluzbenika.

Ovo što si napisao je upravo ono što zameraš @valjan-u - potpuno netačno tumačenje. Naplata PDV-a je u skladu sa Zakonom o porezu na dodatu vrednost i Carinskim zakonom, baš onako kako je @valjan napisao.



Ako je tako a NIJE zasto su poceli da ga primenjuju pre dva dana. To o cemu Valjan pise je po datumu starije od ovoga sto je juce citirao Fliz. Nema tu kolizije nego ono sto je novije vazi , a ne starije. Toliko o tome.

Ko hoce da veruje u svoga "boga" Dinkica neka veruje, samo nemoj onima koji razmisljaju svojom glavom da pokusava da ispira mozak. Te fore odavno ovde vise ne pale. Prosla su ta vremena.
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:12 - pre 133 meseci
Ja koliko sam primetio samo su naplaceni sa carine Novog Sad-a, Nisa, iz BG se jos niko nije zalio bar mi se tako cini
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:13 - pre 133 meseci
Citat:
ademare:
Ti se razumes u pravo , ko Marica u onu stvar.


Bolje reći, razumem se kao ti u zvanične podatke o procentu škarta među tabletima :-)

Carinski zakon se bavi carinskim dažbinama, a Zakon o porezu na dodatnu vrednost PDV-om. Prvi kaže na šta (ne) plaćaš carinu, drugi na šta (ne) plaćaš PDV. Jedan drugog ne isključuju, i nigde se ne navodi da ne plaćaš PDV na pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode. Spominje se samo da ne plaćaš carinske dažbine. To što ti na dažbine platiš i PDV i troškove otvaranje, regulisano je drugim propisima i pravilnicima, a ne Carinskim zakonom. Samo što niko do sad nije naplaćivao PDV na ono što se ne carini, iz ko zna kog razloga...
 
Odgovor na temu

kalimero 011

Član broj: 155560
Poruke: 1166



+261 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:14 - pre 133 meseci
Citat:
ademare: Ako je tako a NIJE...

Zakoni se neće promeniti ako pišeš velikim slovima:

ZAKON O POREZU NA DODATU VREDNOST ("Sl. glasnik RS", br. 84/2004, 86/2004 - ispr., 61/2005, 61/2007 i 93/2012):
Citat:
Poreska oslobođenja kod uvoza dobara
Član 26
PDV se ne plaća na uvoz dobara:
1) čiji promet je u skladu sa članom 24. stav 1. tač. 5), 10), 11) i 13) - 16v) i članom 25. stav 1. tač. 1) i 2) i stav 2. tač. 5) i 10) ovog zakona oslobođen PDV;
1a) koja se uvoze na osnovu ugovora o donaciji, odnosno kao humanitarna pomoć;
1b) koja su izvezena, a koja se u Republiku vraćaju neprodata ili zato što ne odgovaraju obavezama koje proističu iz ugovora, odnosno poslovnog odnosa na osnovu kojeg su bila izvezena;
1v) koja se, u okviru carinskog postupka, unose u slobodne carinske prodavnice;
1g) po osnovu zamene u garantnom roku;
2) koja se, u okviru carinskog postupka, privremeno uvoze i ponovo izvoze, kao i stavljaju u carinski postupak aktivnog oplemenjivanja sa sistemom odlaganja;
3) koja se, u okviru carinskog postupka, privremeno izvoze i u nepromenjenom stanju ponovo uvoze;
4) za koja je, u okviru carinskog postupka, odobren postupak prerade pod carinskom kontrolom;
5) u okviru carinskog postupka, nad tranzitom robe;
6) za koja je, u okviru carinskog postupka, odobren postupak carinskog skladištenja;
7) za koja je u skladu sa članom 216. i članom 217. stav 1. tačka 6) Carinskog zakona ("Službeni glasnik RS", broj 18/10) propisano oslobođenje od carine, osim na uvoz motornih vozila.


CARINSKI ZAKON ("Sl. glasnik RS", br. 18/2010 i 111/2012):
Citat:
Oslobođenja od plaćanja uvoznih dažbina za fizička lica
Član 216
Oslobođeni su od plaćanja uvoznih dažbina:
1) putnici koji dolaze iz inostranstva - na predmete koji služe njihovim ličnim potrebama za vreme putovanja (lični prtljag), nezavisno od toga da li ih nose sa sobom ili su ih dali na prevoz vozaru;
2) domaći putnici, pored predmeta ličnog prtljaga - na predmete koje unose iz inostranstva, ako nisu namenjeni preprodaji;
3) strani državljani koji su dobili državljanstvo i strani državljani koji su dobili azil, odnosno odobrenje za stalno nastanjenje u Republici Srbiji - na predmete za svoje domaćinstvo, osim na motorna vozila;
4) domaći državljani - članovi posada domaćih brodova i domaći državljani, koji su po ma kom osnovu bili na radu u inostranstvu neprekidno najmanje dve godine - na predmete domaćinstva, osim na motorna vozila;
5) domaći i strani državljani - na pošiljke male vrednosti koje besplatno primaju od fizičkih lica iz inostranstva, pod uslovom da te pošiljke nisu komercijalne prirode;
6) domaći i strani državljani - na lekove za ličnu upotrebu koje primaju iz inostranstva u pošiljkama;
7) domaći državljani i strani državljani stalno nastanjeni u Republici Srbiji - na predmete nasleđene u inostranstvu;
8) domaći državljani, strani državljani stalno nastanjeni u Republici Srbiji, privredna društva, zajednice i druge organizacije - na odlikovanja, medalje, sportske trofeje, i druge predmete koje dobijaju u inostranstvu na takmičenjima, izložbama i priredbama od međunarodnog značaja;
9) naučnici, književnici i umetnici - na sopstvena dela koja unose iz inostranstva;
10) domaći državljani koji žive u pograničnom pojasu - na proizvode zemljoradnje, stočarstva, ribarstva, pčelarstva i šumarstva dobijene sa svojih imanja koja se nalaze u pograničnom pojasu susedne države, kao i na priplod i ostale proizvode dobijene od stoke koja se zbog poljskih radova, ispaša ili zimovanja nalazi na tim imanjima;
11) vozači motornih vozila - na gorivo i mazivo u rezervoarima koji su fabrički ugrađeni u motorno vozilo;
12) osobe sa invaliditetom - na ortopedska i druga pomagala i na rezervne delove i potrošni materijal za korišćenje tih pomagala koja služe kao zamena telesnih organa koji nedostaju, odnosno oštećenih telesnih organa;
13) osobe sa invaliditetom sa telesnim oštećenjem od najmanje 70%, vojni invalidi od prve do pete grupe, civilni invalidi rata od prve do pete grupe, slepa lica, lica obolela od distrofije ili srodnih mišićnih i neuromišićnih oboljenja, od paraplegije i kvadriplegije, cerebralne i dečije paralize i od multipleks skleroze, roditelji višestruko ometene dece, koja su u otvorenoj zaštiti, odnosno o kojima roditelji neposredno brinu - na putničke automobile i druga motorna vozila konstruisana prvenstveno za prevoz lica (osim onih iz tar. broja 8702 Carinske tarife), uključujući "karavan" i "kombi" vozila, osim terenskih, koja unesu ili prime iz inostranstva za ličnu upotrebu;
14) osobe sa invaliditetom prve i druge grupe, kao i lica čiji stepen invaliditeta odgovara invaliditetu prve i druge grupe, koji se posle sprovedene profesionalne rehabilitacije osposobe za određenu delatnost - na opremu za vršenje te delatnosti koja se ne proizvodi u Republici Srbiji;
15) organizacije osoba sa invaliditetom (gluvi i nagluvi, slepi i slabovidni, distrofičari, paraplegičari, oboleli od neuromišićnih bolesti i dr.), odnosno članovi tih organizacija - na specifičnu opremu, uređaje i instrumente i na njihove rezervne delove i na potrošni materijal za korišćenje te opreme koji se ne proizvode u Republici Srbiji;
16) građani na specifičnu opremu, uređaje i instrumente za zdravstvo i na rezervne delove i potrošni materijal za korišćenje te opreme, za ličnu upotrebu, koji se ne proizvode u Republici Srbiji.
Oslobođenja od plaćanja uvoznih dažbina za pravna i druga lica
Član 217
Oslobođeni su od plaćanja uvoznih dažbina:
1) organizacije Crvenog krsta - na robu koju uvezu iz inostranstva, koja se ne proizvodi u Republici Srbiji, a koja služi za izvršavanje njihovih humanitarnih zadataka;
2) vatrogasne i spasilačke organizacije i društva - na opremu i delove te opreme koji se ne proizvode u Republici Srbiji, a namenjeni su za gašenje požara i za spasilačke delatnosti;
3) muzeji i umetničke galerije - na zbirke, delove zbirki i pojedinačne predmete koji su njima namenjeni, kao i arhivi - za arhivski materijal;
4) lica, osim fizičkih, koja se bave naučnom, obrazovnom, kulturnom, sportskom, rekreativnom, humanitarnom, verskom delatnošću, tehničkom kulturom, umetnošću, delatnostima zaštite prirode i kulturnih dobara i kontrolom kvaliteta životne sredine - na robu koja se ne proizvodi u Republici Srbiji, a služi neposredno za obavljanje tih delatnosti, osim alkohola i alkoholnih pića, duvanskih proizvoda i putničkih motornih vozila;
5) lica, osim fizičkih - na robu koju besplatno prime iz inostranstva za naučne, prosvetne, kulturne, sportske, humanitarne, verske, zdravstvene i socijalne svrhe, kao i za zaštitu životne sredine, osim alkohola i alkoholnih pića, duvanskih proizvoda i putničkih motornih vozila;
6) lica, osim fizičkih - na robu koju besplatno prime iz inostranstva ili je nabave od sredstava koja su dobila iz inostranstva kao novčanu pomoć, ako je namenjena otklanjanju posledica prouzrokovanih elementarnim nepogodama (zemljotresi, poplave, suše, ekološki udesi i sl.), ratom ili oružanim sukobom.
Pravo na oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina u skladu sa odredbom ove tačke, može se ostvariti ako Vlada utvrdi da su posledice elementarnih nepogoda takve da za njihovo otklanjanje treba dozvoliti uvoz robe uz oslobođenje od plaćanja carine i ako se ta roba uveze u roku koji odredi Vlada;
7) privredna društva u oblasti zdravstva - na specifičnu opremu, uređaje i instrumente za zdravstvo i njihove rezervne delove i na potrošni materijal za korišćenje te opreme, kao i za lekove koji se koriste u bolničkom lečenju, koji se ne proizvode u zemlji i ako se uvoze radi opremanja i potreba tih privrednih društava u skladu sa programima razvoja zdravstva;
8) privredna društva za profesionalno osposobljavanje i zapošljavanje invalida - na opremu i rezervne delove koji se ne proizvode u zemlji, a koriste se za profesionalno osposobljavanje i radno angažovanje invalida;
9) lica, osim fizičkih - na opremu koja se ne proizvodi u zemlji, a služi neposredno za zaštitu životne sredine;
10) lica, osim fizičkih - na medalje i plakete koje primaju iz inostranstva radi dodeljivanja na međunarodnim takmičenjima koja se organizuju u Republici Srbiji.
Odredbe stava 1. tač. 3. do 10. ovog člana primenjuju se i na preduzetnike.
Roba na koju se ne plaćaju uvozne dažbine
Član 218
Uvozne dažbine ne plaćaju se na:
1) novu opremu koja se ne proizvodi u zemlji, koja se uvozi za novu ili proširenje postojeće proizvodnje, modernizaciju proizvodnje, uvođenje nove odnosno osavremenjavanje postojeće tehnologije, osim putničkih motornih vozila i aparata za igre na sreću;
2) reklamni materijal i uzorke koji se besplatno primaju iz inostranstva;
3) predmete stranih izlagača koji učestvuju na međunarodnim sajmovima i prodajnim izložbama u zemlji, koje unose i primaju iz inostranstva radi uobičajene raspodele ili potrošnje za vreme održavanja sajmova, odnosno izložbi;
4) žigove, patente, modele i prateće isprave, kao i prijave i podneske za priznavanje prava, koji se dostavljaju organizacijama za zaštitu prava intelektualne svojine;
5) pošiljke male vrednosti, nekomercijalne prirode.


 
Odgovor na temu

miki-bgd89
sef
preduzetnik

Član broj: 309906
Poruke: 255
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:14 - pre 133 meseci
@fanfon
Standardna prica je da neke pakete otvaraju a neke ne, trenutno je glavno pitanje zasto su ljudi pisali da su paketi carinjeni, a ispod granice su.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:25 - pre 133 meseci
@ valjan

Samo nemoj ti da se hvalis sa onim narucivanjem tone robe po ceni od 0.00 $ :D Sta bi sa tim jel stiglo ?? Ako jos nije ne brini ne mogu da ti na to naplate PDV jer ce ti Kinezi sve dati za dzabe :D :D

Kada pokusavas da nesto citiras bar zadrzi kao Kalimero 011 trunku postenja pa citiraj da pise " uvozne dazbine" a ne " Carinske dazbine" kako ti Izmisljas. Po tom Kalimerovom citatu vidi se da uvozne dazbine obuhvataju i PDV. Sa onima koji Izmisljaju i koji kupuju za 0 $ ne treba raspravljati, tako da sa tobom prekidam svaki vid rasprave.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:35 - pre 133 meseci
Citat:
miki-bgd89:
@fanfon
Standardna prica je da neke pakete otvaraju a neke ne, trenutno je glavno pitanje zasto su ljudi pisali da su paketi carinjeni, a ispod granice su.


Pa zato sto stvarno jesu. Prijatelju je juce stigao jedan paket na iznos manji od 20 dolara i platio je pdv, a u petak jedan mali bez napisane vrednosti koji su procenili na 10 USD i naplatili pdv
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8082



+1753 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?23.04.2013. u 11:43 - pre 133 meseci
@ kalimero 011

Ovo sad ozbiljno . Nema potrebe za polemikom nesto sto je jasno. Postoji Carinski Zakon. Pojedini delovi tog zakona su stavljeni van snage Uredbom vlade iz 2010 godine. Po carinskom zakonu i carina i PDV su se placali na svaku posiljku, sem na poklone od strane Fizickih lica do vrednosti 20 Eura.

2010 . godine tadasnja vlada donosi uredbu kojom pojedine clanove Zakona stavlja van snage i uvodi nove limite . Za poklone Fizickih lica 45 Eura. clan 6. uredbe i clan 29. Uredbe o ostalim posiljkama ukljucujuci i posiljke pravnih lica limit za oslobadjanje od placanja Uvoznih dazbina 25 Eura.

Krajem 2011 godine Ministarstvo na osnovu saglasnosti vlade donosi Uputstvo kojim pojasnjava Uredbu iz 2010 , jer je u njoj bilo nejasnoca u tumacenju i sprovodjenju i od tada to uputstvo je obavezujuce za sve. Plus podize se limit za oslobadjanje od Uvoznih dazbina po tacki 6. na 70 Eura, po tacki 29. na 50 Eura.

Kao sto vidis uvek u svim zakonima, uredbama, itd. postoji samo jedna stavka UVOZNE DAZBINE. Nema nikakvog odvajanja Carine posebno, a PDV-a posebno. Samim tim ovo stanje da se na nesto placa samo PDV a ne i CArina nikako ne moze biti u skladu ni sajednim bilo postojecim , bilo proslim zakonskim aktom.

Tako da je stvarno svaka dalja polemika oko toga izlisna. Jer i sve sto je na sajtu carine, a svi ovi dokumenti se tamo nalaze, i niko ni u ministarstvu nitu u carini nije bukvalno do juce pomenuo ovo tvoje tumacenje, nego su se svi drzali ovako kako jeste. Ko je preko noci dao drugaciju naredbu, pokazace vreme.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 786814 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.