Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa usb wlanom - radi file sharing, ne radi internet sharing

[es] :: Wireless :: Problem sa usb wlanom - radi file sharing, ne radi internet sharing

[ Pregleda: 3212 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shomiii

Član broj: 186858
Poruke: 1
89.216.91.*



Profil

icon Problem sa usb wlanom - radi file sharing, ne radi internet sharing04.07.2008. u 10:45 - pre 192 meseci
Imam neki Corega (Allied Telesis) usb wlan. Nakacio sam ga na dekstop racunar i povezao sa laptopom. File sharing radi, ali internet nikako. Procesljao sam ovaj forum i nais'o na par slicnih situacija, ali sta god da sam pokusao nista... Podesio sam ip adrese, kao default gateway na laptopu sam stavio ip adresu destkop racunara. Probao sam i bez te adrese. Is'o sam i na network setup wizard da mi aut0matski podesi parametre, ali i dalje nista... Da li ima neko ideju sta jos treba da se podesi i da li na kraju krajeva uopste mogu da sharujem internet preko usb wlana?
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Problem sa usb wlanom - radi file sharing, ne radi internet sharing04.07.2008. u 11:44 - pre 192 meseci
Najlakse ces to odraditi sa ICS-om (Internet Connection Sharing) na desktop-u. Moze i rucno da se namesti, ali bi ti preporucio da radis preko wizard-a za ICS.
 
Odgovor na temu

mrdjole
djole kaurin
Brcko

Član broj: 130338
Poruke: 15
91.191.10.*



Profil

icon Re: Problem sa usb wlanom - radi file sharing, ne radi internet sharing16.07.2008. u 11:24 - pre 192 meseci
imao sam isti problem prije 2god. mislim da mi je internet proradio kada sam namjestio mreznu karticu na automatsko podesavanje (i naravno imao internet na tom kompu) zatim usb wireless na automatsko i onda lan i wireless spoio u bridge. samo cekiras te dvije konekcije,desni klik i bridge. kad sam isao na usb wireless share internet, nisam imao internet ni na glavnom kompu. non-stop problemi sa tim usb wireless osim ako ga nekoristis za igranje u mrezi. treba kupit nesto skuplje
vječiti student
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa usb wlanom - radi file sharing, ne radi internet sharing

[ Pregleda: 3212 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.