Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS

[es] :: Visual Basic 6 :: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9714 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS23.06.2008. u 22:58 - pre 192 meseci
Pozdrav,

Radim na projektu gde je potrebno da izvrsim povezivanje WinCC scade preko COM porta na GSM modem i na taj nacin vrsim slanje i prijem sms poruka u svrhu upravljanja procesom koji je realizovan u scadi. U VBS sam odradila deo sa slanjem poruka i to funkcionise, ali nisam sigurna kako bih odradila prijem. Treba da primim poruku, da je iscitam, ali samo telo poruke i da na osnovu toga odradim upravljanje. Nakon toga da je obrisem. Kako da iz primljene poruke "iscupam" tekst? Ako neko ima ideju, link, kod ili bilo sta, bila bih zahvalna.
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS23.06.2008. u 23:07 - pre 192 meseci
Ovako ovo je jedna vrlo slicna tema sa jednom vec postojecom.

Posto i mene zanima kako da saljem SMS poruke bilo bi lepo da mi prosledis (ako zelis) listu ATM komandi koje koristis za slanje SMS poruka, ja koristim mob. tel ali trebalo bi da se ponasaja isto kao GPRS modem. Posto sam ja testirao nesto sa NOKIA 3230 telefonom i usb kablom (Modem sam uspesno otvarao na COM5 port-u jer mu je PC Suite taj port dodeljivao) ali nisam uspeo da posaljem SMS, tacnije nije mi odgovarao ni na sta.

Unapred hvala.

[Ovu poruku je menjao stefanpn dana 24.06.2008. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS23.06.2008. u 23:46 - pre 192 meseci
Napisano je VBS ... jel si mislila na VBScript ?
Da bi to uradila trebace ti eventi (odgovori sa porta) a script ih nema ...

 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS23.06.2008. u 23:50 - pre 192 meseci
Mogu da ti posaljem pdf dokument sa AT komandama za Siemensov modem. Komande su uglavnom iste za sve vrste modema. A evo t i moj kod koji sam koristila.

Code:

Function action
Dim SMSSend
Dim SMS
SMS = "Hello World!"

If HMIRuntime.Tags("hp_senzor_glassbreak").Read = 1 Then


Set SMSSend = HMIRuntime.Screens("pocetna").ScreenItems("Control2")

       
       'podesavanja i otvaranje porta
    SMSSend.CommPort = 1
       SMSSend.Settings = "115200,N,8,1"
       SMSSend.InputLen = 0
       SMSSend.Handshaking = 0
       SMSSend.PortOpen = True
       
       'komanda ate1 uspostavljanje komunikacije sa eha
       SMSSend.Output = "atE1" & Chr(13)
      
      
       
       'provera u kom rezimu modem radi
       SMSSend.Output = "AT+CMGF=1" & Chr(13)
      
       
       'formiranje i slanje poruke
       SMSSend.Output = "AT+CMGS=064123456" & Chr(13) 
    
       SMSSend.Output = SMS + Chr(26)      
     
       ' zatvaranje porta
       SMSSend.PortOpen = False
     
   
End If  
End Function


[Ovu poruku je menjao Aleksandar Ružičić dana 24.06.2008. u 01:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS23.06.2008. u 23:52 - pre 192 meseci
A kako se ne snalazim na ovom forumu, uzas :(
Da mislila sam VB script. Koje je onda resenje ako ne VBS?
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS23.06.2008. u 23:55 - pre 192 meseci
Odgovorila sam, samo mi ne odlazi mail. E sad sam se iznervirala
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.112.*



+7 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 00:09 - pre 192 meseci
Pa otvori browser na http://www.elitesecurity.org/t...m-uz-koristenje-AT-komandi-VBS
Resenje je da napises komponentu (ActiveX) u VB6 i pozivas nju iz skripta ako treba (CreateObject("nesto.nesto")) jer skript nema evente a ActiveX moze da blokira izvodjenje skripta dok ne dobije neki odgovor.
Moguce da i ova komponenta koju koristis ima neki takav mehanizam ... imas neku dokumentaciju o njoj ?

 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 00:20 - pre 192 meseci
Komponenta koju ja koristim nalazi se u WinCC okruzenju, zove se Microsoft Communications Control. Nemam neku dokumentaciju, help je ocajan. Uz pomoc nje direktno pristupam portu, uspela sam da posaljem poruku uspesno. Nije mi bila potrebna "treca strana" u vidu dll-a, activeX controle. Bukvalno ono sto se desava kad testiram sa Hyper Terminala sam prebacila u adekvatan kod u VBS i to radi. Valjda sam ja ovo dobro objasnila. Rekli su mi da ne koristim ActiveX koji postoji na netu u vidu ActiveXExperts ToolKit nego da uradim komunikaciju direktno. Mene je zanimalo kako kad primam poruku da iz svih onih podataka koji u nju budu smesteni, servis centar, broj posiljaoca itd izvucem samo tekst poruke?
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 00:44 - pre 192 meseci
Mora li VBS ili moze VB6?

Sa MID$(strOdgovor, start, length) mozes da dobijes deo stringa (t.j. da izdvojis odg.), ako si to pitala jer ja nisam bas najbolje razumeo.

Ako ti nije problem upload-uj tu dokumentaciju o modemu ili mi posalji adresu odakle mogu da je preuzmem na PP.
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 00:53 - pre 192 meseci
Evo ti adresa na kojoj mozes procitati, mislim da je negde 380 i neka strana poglavlje o radu sa SMS-om
http://www.automation.siemens....392/pub/de/TC65_atc_v02000.pdf

A sad mi lepo objasni kako se radi upload pdf dokumenta ovdje?

Sto se mog pitanja tice, mislim da me niko nije razumeo :)
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 01:00 - pre 192 meseci
Jos ovo i idem i ja u spavanje
Nasla sam nesto i za Nokie na
http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_AThelp.pdf
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 01:06 - pre 192 meseci
Kad post-ujes poruku, ispod tvoje poruke ce se pojaviti dugmad:

Hvala za dokumentaciju, nadam se da cu do jutra uspeti da napravim programcic u VB-u, pa cu okaciti da vidite kako sam odradio.

Pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stefanpn
Total anonymous
Programer

Član broj: 172809
Poruke: 509
77.46.199.*



+1 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 03:10 - pre 192 meseci
Evo najprostijeg primera za komunikaciju sa modemom uz pomoc MSComm kontrole.

Napravio sam ovako da bi mi bilo lakse da isprobam AT komande, i sve sam uspeo osim da posaljem ili procitam SMS ili izlistam Phonebook.

Najverovatnije da komande koje sam preuzeo sa Nokijinog sajta nisu za moj telefon ili ja ne umem da postavim parametre.

Uglavnom sve ostalo radi.

Ako neko uspe da posalje ili procita poruku neka javi kako je to izveo posto moj tel. na te komande odgovara sa: "ERROR".

P.S. Pazite da ne dodje do Buffer Overload-a posto je Timer za ciscenje baffera postavljen na 1 sec. a velicina inBuffera je 1024 byte.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS24.06.2008. u 08:55 - pre 192 meseci
Evo neki sms demo isto VB nesto slicno onome sto si pravio
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS25.06.2008. u 22:09 - pre 192 meseci
Ni ja nisam uspeo ... probao sam juce ali zbog IR komunikacije izmedju laptopa i telefona koja pravi neku (dokumentovanu) grasku nijednom nisam uspeo da ocitam comm port (puca na Comm1.Input liniji). MS kaze da ta greska nastaje kao kombinacija bug-a u MSComm kontroli i IR drajvera i jedini savet je promeniti drajver (dok drugi na netu savetuju ne koristiti MSComm :) )

@Macolina ako uspes da procitas SMS u ovom zadnjem zakacenom VB primeru imas parsiranje teksta da se dobije tekst SMS-a
tekst je sve izmedju "+CMGR:" i vbCrLf & "OK"
poz
Code:

Public Function Parse_SMS() As Boolean
Dim StartPoint As Long
Dim EndPoint As Long
Dim Buffer1 As String
Dim Buffer2 As String
Buffer1 = Message_Buffer
StartPoint = InStr(1, Buffer1, "+CMGR:", vbTextCompare)
EndPoint = InStr(1, Buffer1, vbCrLf & "OK", vbTextCompare)
If StartPoint <> 0 And EndPoint > StartPoint Then
   I = StartPoint
   While I < EndPoint
    Buffer2 = Buffer2 & Mid(Buffer1, I, 1)
    I = I + 1
   Wend
   Parse_SMS = True
   Message_Buffer = Buffer2
   Exit Function
End If
Parse_SMS = False
End Function

 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS26.06.2008. u 00:52 - pre 192 meseci
Hvala na pomoci. U ponedeljak cu se videti sa profesorom i asistentom pa cemo probati ovo da pustimo na modem. Ja nesto proucavam, ali me vrucina smorila. Prosto ne moze da se radi. Javicu da li je sta proradilo :)
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS02.07.2008. u 11:18 - pre 192 meseci
E ovako. Ja sam probala svasta sa ovim citanjem com porta. Uspevam da ocitam, samo to sto ja ocitam sa Input linije i stavim u buffer nije citljivo. Dobijem tekst u kome se nazire moja poruka, samo su sve kukice i neki cudni znaci. Malo brljavi, a ne znam zbog cega. Pokusavam to da resim, ali za nista ne nalazim na netu pa ce biti malo patnje. Hvala za onaj kod, jos uvek nemam na cemu da ga iskoristim. Cujemo se.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Vasic
Web Administrator, Uspon d.o.o
Čačak

Član broj: 91692
Poruke: 1226
*.eunet.yu.

Sajt: www.vasictech.net


+1 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS02.07.2008. u 11:46 - pre 192 meseci
meni to zvuci na encoding :)
 
Odgovor na temu

Macolina
Maja Savic
Novi Sad

Član broj: 123653
Poruke: 24
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS02.07.2008. u 11:55 - pre 192 meseci
Meni ovo sto si mi rekao zvuci na glavobolju :)
Kako da enkodujem sve mi je bre ko kineski, nemacki i francuski, kukice i apostrofi na sve strane. Umesto onog OK sto treba da pise, pise I sa dve tacke i O, a brojeve, kao sto je vreme slanja, moze da iscita. Kako sad to da enkodujem? AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 
Odgovor na temu

Eurora3D Team
Nebojsa - Programer & Vodja tima
Beograd

Član broj: 120376
Poruke: 900
91.148.114.*



+7 Profil

icon Re: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS02.07.2008. u 12:27 - pre 192 meseci
Meni to zvuci kao problem sa podesenom brzinom citanja porta (slican probem sam imao na jednom projektu)
Code:

MSComm1.Settings = "19200,n,8,1" 'probaj sa razlicitim vrednostima prvog parametra -> 19200

Imas standardne brzine u list boxu u poresavanjima COMM porta.
Ako nije ovo onda je verovatno nesto u vezi sa ovim sto je @Aleksandar Vasic pisao.

P.S. Programiranje je glavobolja po defaultu :)


 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Prijem sms poruka preko MScomm uz koristenje AT komandi u VBS

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9714 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.