Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moze li dvostrano napajanje da se koristi kao jednostrano....?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Moze li dvostrano napajanje da se koristi kao jednostrano....?

[ Pregleda: 1961 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Moze li dvostrano napajanje da se koristi kao jednostrano....?19.06.2008. u 09:44 - pre 193 meseci
Radi se o sledecem:
Imam trafo 2X13VAC treba mi za TDA2030(koristeci dvostrano napajanje-ispravljeno +-14VDC), i to odgovara za to kolo,ali bihiskoristio i taj trafo za pretpojacivac sa tonskom kontrolom koji koristi jednostrano napajanje gde je potrebni napon od 24VDC-35VDC.Ja sam hteo da koristim obe zice jer na krajevima bih dobio 26VAC i onda bih to stabilizatoromnapona sve o na potrebni napon, ali me buni to , dali bih mogao tako da ga koristim umesto jednostranog napajanja,masa za signal ide posebno na uilaz pretpojacivaca a posebno bi napajanje doveo na pretpojacivac samo sto bih umesto mase /minusa koristio drugu zicu-namotaj onaja za drugih 13VAC,ako me razumete.
Sve ovo zbog teskobe kutije inace dobro znam sta je najbolje -posebno napajanje za pretpojacivac,moze li ovo da funkcionise sto sam naveo, na sta treba da obratim paznju?
Hvala unapred!

Jel ovo pretpojacivac i aktivna tonska kontrola?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Moze li dvostrano napajanje da se koristi kao jednostrano....?19.06.2008. u 14:22 - pre 193 meseci
Pa,mozda i moze.. Izmedju plusa i minusa ce da ti bude taj napon,ne vidim zasto ne bi mogao da ga iskoristis... Znaci sredisnju zicu ne diras (Masu),nego samo plus i minus.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Moze li dvostrano napajanje da se koristi kao jednostrano....?20.06.2008. u 11:04 - pre 192 meseci
Tako sam i mislio,hvala prijatelju,samo sam razmisljao da unutar kola ne bude problena posto na nekim pojacivacima /predpojacivacima masa ili minus je jedno isto i onda i napajanje - i -signal idu zajedno, mada mnogi preporucuju da i u takvim slucajevima posebno zice idu,recimo sa pretpojacivaca izlaz - na ulaz - signal pojacivaca a mase ili minusi napajanja za svaki uredjaj ide posebno sa elektrolita.....
Hvala jos jednom!Probacu.
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Moze li dvostrano napajanje da se koristi kao jednostrano....?

[ Pregleda: 1961 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.