Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?

[es] :: .NET :: VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

S-One
Nenad Radovanovic
BeGe

Član broj: 21749
Poruke: 21
79.101.243.*

Jabber: MSN sxone@hotmail.com
Sajt: sxone.blogspot.com


+1 Profil

icon VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?11.06.2008. u 22:31 - pre 193 meseci
sve pishe i u Subject-u, dakle imam form1 preko dugmeta palim form2, koja sluzi za download fajlova....
ako neko ugasi form1 kako da ostane form2... trenutno kad se ugasi form1 ugasi se sve...

treba mi za VB .net 2003 poshto je tu zapocet proj a ne bih da konvertujem u noviju ver. jer mi nekako ismenja dizajn ........

josh jedno pitanej da ne otvaram novu temu...

bilo bi dobro da napravim kad se gasi form2 ako je aktivan download, da pita "da li ste sigurni da zelite da ugasite"
to radim u dogadjaju Closing ?
kako da pitam dal je form2 startovana ili dal je aktivna?
probavao sam neshto, al napravim beskonacnu petlju jer sa me.close opet pokrene dogadjaj closing i vrti se u krug,,, kako ovo izbeci ?
i kako hvatam rezultate klika ? dialogResult? za npr OK i cancel...

thx u napred !!! treba mi za projekat na faxu ........

[Ovu poruku je menjao S-One dana 12.06.2008. u 00:23 GMT+1]
-->Hate Is The Mother Of Pain<--
http://sxone.blogspot.com
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
*.adsl.beotel.net.

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?12.06.2008. u 01:35 - pre 193 meseci
verovatno ti je forma2 instancirana unutar forme1, pa prilikom dispose-a forme1 ode i forma2. tako da pretpostaljvam da ces resiti problem tako sto deklaracija forme2 ne bude unutar forme1 vec unutar nekog scope-a koji je vidljiv iz forme1.

sto se drugog dela tice, i tog me.close, pretpostaljvam da unutar eventhandlera za zatvaranje ponovo dajes naredbu close.
ono sto treba da uradis unutar handlera je :
-digni messagebox
-ako unutar messagebox-a potvrdis zatvaranje - ne radi nista(vec je u procesu zatvaranja)
-ako unutar messageboxa ne potvrdis zatvaranje - stavi: e.Cancel = true; (e - eventarg)

Code:

if (MessageBox.Show("Da li ste sigurni","Provera",MessageBoxButtons.YesNo) == DialogResult.No) e.Cancel = true;
 
Odgovor na temu

S-One
Nenad Radovanovic
BeGe

Član broj: 21749
Poruke: 21
79.101.243.*

Jabber: MSN sxone@hotmail.com
Sajt: sxone.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?12.06.2008. u 03:23 - pre 193 meseci
bravo, jest u pravu si :)))
nisam stavljao detalje koda poshto sam i mislio da cesh skapirati lako... sve si predpostavio kako treba... nisam komplikovao pitanja i kod...

sad sam krenuo na kunt, pa ne mogu da probam sutra nastavljam shtrebanje pa cu javiti rezultat...
i ortak mi je predlozio da podignem iz neke procedure, stavicu u vec postojecu klasu pa cu iz nje podizati instancu forme2...

a za msgBox mi je trebala sintaksa, i nije mi palo na pamet da ako je yes nishta ne radim poshto je vec u fazi zatvaranja... mada sam nashao i END kljucnu rec preko koje takodje gasish... pa sam pisao
Code:
        If f2.Focus = True Then
            Me.Hide()
        Else : End
        End If


shto je odradilo zatvaranje, al ovo f2.Focus = True ne radi proveru da li je startovana form2....... tako da je to pod komentarima trenutno :))))
ako mozesh ili neko drugi da mi kazesh kako mogu da uradim proveru da li je trenutno aktivna / otvorena forma2... ???
voZdra...
-->Hate Is The Mother Of Pain<--
http://sxone.blogspot.com
 
Odgovor na temu

S-One
Nenad Radovanovic
BeGe

Član broj: 21749
Poruke: 21
79.101.243.*

Jabber: MSN sxone@hotmail.com
Sajt: sxone.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?12.06.2008. u 13:49 - pre 193 meseci
Hm, bez uspeha za Form2 za sada ce ostati f2.showDialog() pa tako nece moci dalje :)
ovo sam stavio u dugme koje je na form1

Code:
       Dim _downloader As New WebFileDownloader
        _downloader.Forma2()
        _downloader = Nothing

'--------------------------- ranije je bilo ovako
        'Dim f2 As New Form2
        'f2.Show()


WebFileDownloader je klasa u kojoj sam napravio funkciju Forma2() koja izgleda ovako
Code:
    Public Function Forma2()
        Dim f2 As New Form2
        f2.Show()
    End Function


i on otvori novu formu2 al kad ugasim formu1 ugasi se sve..
ne znam dal si na ovako neshto mislio kad si rekao u SCOPE

--- a oko zatvaranja si mi pomogao evo koda -- smeshten je u closing dogadjaj forme2
Code:
        If (MessageBox.Show("Da li ste sigurni da zelite da prekinete Preuzimanje fajla", "Da li ste sigurni?", MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question, MessageBoxDefaultButton.Button2) = DialogResult.No) Then
            e.Cancel = True
        End If

thx !

[Ovu poruku je menjao S-One dana 12.06.2008. u 15:54 GMT+1]
-->Hate Is The Mother Of Pain<--
http://sxone.blogspot.com
 
Odgovor na temu

S-One
Nenad Radovanovic
BeGe

Član broj: 21749
Poruke: 21
91.150.112.*

Jabber: MSN sxone@hotmail.com
Sajt: sxone.blogspot.com


+1 Profil

icon Re: VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?28.06.2008. u 19:26 - pre 193 meseci
Ovako. shto se tice odrzavanja forme2 zive..
postoji opcija u Visual Studiu 2005 u properties da aplikacija ostane upaljena dokle god se ne ugase SVE forme... tako da sam preveo projekat sa 2003 u 2005 i sad shljaka..

mozete da zakljucate temu, za sad ovo reshava problem...
-->Hate Is The Mother Of Pain<--
http://sxone.blogspot.com
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: VB - Pomoc, form1 pali form2, kad se ugasi form1 kako da form2 ostane upaljena?

[ Pregleda: 2031 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.