Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)

[es] :: .NET :: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)31.05.2008. u 14:17 - pre 193 meseci
Pravim za sebe jedan program. On mi ne treba da stoji na ekranu već da bude pod minimize modom
i da tako radi svoju funkciju. Riječ o programu sa jednim obrazcem u VB.NET-u. Je li to moguće u VB.NET-u?
UNAPRIJED HVALA
POZDRAV!
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

BezPanike

Član broj: 128571
Poruke: 74



+2 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)01.06.2008. u 08:19 - pre 193 meseci
Jeste, naravno.
U form Load event dodaš:
Code:
 Me.WindowState = FormWindowState.Minimized

Možeš dodati i notify ikonicu u tray.
 
Odgovor na temu

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)01.06.2008. u 20:07 - pre 193 meseci
Hvala!
Ali ne radi kako treba!
Stavim ja to ali ne izvršava Event KeyDown i nebilježi podatke
Nadam se da ćete mi pomoći!
POZDRAV!
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)02.06.2008. u 08:44 - pre 193 meseci
Pa kad je program minimizovan onda ne moze da ima fokus i ne moze da prima user-input. Ako hoces minimizovanu aplikaciju koja prati desavanja na tastaturi moras da koristis global keyboard hook.
Primer: Processing Global Mouse and Keyboard Hooks in C#
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)02.06.2008. u 14:22 - pre 193 meseci
Druže to je to šta mi treba, al ne u C#!
Ima li slučajno to u VB.NET-u?
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)02.06.2008. u 14:46 - pre 193 meseci
Nemoj da si lenj, proguglas malo, ima dosta primera, evo jedan
http://www.developer.com/net/vb/article.php/10926_2193301_1

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)02.06.2008. u 15:22 - pre 193 meseci
Citat:
pgavrilo: Druže to je to šta mi treba, al ne u C#!
Ima li slučajno to u VB.NET-u?

Mozes i da napravis Windows Control Library kao DLL. Samo ubaci UserActivityHook.cs u taj projekat ..
iskompajliraj u C# i onda dodaj referencu na taj DLL u VB.NET projekat i radice ti...



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)02.06.2008. u 18:07 - pre 193 meseci
Napravio sam onaj Module KeyBoard, ali ne znam šta sa njim.
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)02.06.2008. u 18:53 - pre 193 meseci
[VS 2005]
Desni klik na tvoj VB.NET projekat pa Add Reference ->Browse->pa_nadji_putanju(ModuleKeyBoard.dll) ;
a ako si napravio module tj. pod-projekat User kontrole u jednom istom solution-u
putanja do dll-a ce se automatski pojaviti u tabu Projects ...
U tvom Form.vb kodu :
Code:
 
Dim actHook As New UserActivityHook() 
actHook.Start() 
..
..

Pretpostavljam da ti je tesko za sada prepravljanje P/Invoke definicija i importa metoda iz Win Api-ija
iz C# u VB.NET pa ti je bolje ovako za sada ako trebas brzo da odradis posao ..
Ali sledeci put ako nadjes kontrolu u c# a radis u vb.net-u probaj da "prekodiras" u vb.net (i obratno)
brzo ces nauciti sve elemente sintakse koje sadrzi i drugi .NET jezik i shvatices da velike razlike i nema


Zanimljiv odlomak jer je bilo skoro pitanja na ovom forumu
http://www.elitesecurity.org/t...j-formi-dogodio-dogadjaj-click
u vezi global mouse and keyboard hook-ova ...

Citat:
#codeproject - George Mamaladze
There are a number of applications that run in the background and detect user inactivity to change their mode. For example, MSN Messenger (or any other messenger). I was going to write such an application, so I searched MSDN and found "exactly" what I needed: 318804 - HOW TO: Set a Windows Hook in Visual C# .NET. This article describes how to tap the mouse movement, but it works only when an application is active. At the end of this article, I found this explanation: "Global hook is not supported in .NET Framework. You cannot implement global hooks in Microsoft .NET Framework...". Anyway, I continued my research and found out that there are exceptions. There are WH_KEYBOARD_LL and WH_MOUSE_LL hooks that can be installed globally. So, I have basically replaced WH_MOUSE with WH_MOUSE_LL in the MSDN example, and it works.

Bio sam i ja dosta ubedjen da je tesko (ili nemoguce) to odraditi u .NET
E sad da li oni to ne preporucuju pa pricaju developerima da NE MOZE da se uradi ???


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)03.06.2008. u 11:46 - pre 193 meseci
Kako napraviti taj dll?
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)03.06.2008. u 13:00 - pre 193 meseci
Citat:
deerbeer: Mozes i da napravis Windows Control Library kao DLL. Samo ubaci UserActivityHook.cs u taj projekat ..
iskompajliraj u C# i onda dodaj referencu na taj DLL u VB.NET projekat i radice ti...

Pa ako citas cele poruke znaces ....
Desni klik na tvoj VB.NET Solution pa Add->New Project->Visual C# ->Windows Control Library ->
Samo ubaci UserActivityHook.cs u taj projekat i iskompajliraj ...
pa onda sve sto sam ti rekao u proslom postu ...

Toliko od mene ....srecno !!!




Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
*.dialup.blic.net.

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Re: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)10.06.2008. u 17:41 - pre 193 meseci
Hvala vama što ste mi hteli pomoći ali nešto mi ne ide!
POZDRAV!
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Kako da program radi kad je pod minimize modom (VB)

[ Pregleda: 2448 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.