Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?

[ Pregleda: 5422 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petrucci
bg

Član broj: 18281
Poruke: 33
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?26.04.2008. u 09:09 - pre 194 meseci
I tako konacno nadjoh drustvo za proputovanje Evropom(Italija, Francuska Spanija), odem u agenciju i kazu mi da cu tesko dobiti vizu ako nisam student i ako nisam zaposlen 6 meseci. Ne mogu da verujem.
Ne znam da li bi vredelo da upisem neki faks(Visa poslovna ili sl) da bi dobio potvrdu da sam student? Da li ce to proci. Imam 26 godina, zaradjujem od svog sajta, zavrsio sam studije pre godinu, imam kinte, i taman reko....Idem malo da vidim sveta, kad...cvrc. Razmisljao sam i da se fiktivno prijavim u firmi ortakovog caleta, ali sam cuo da mogu da te provale i da dobijes zabranu ne znam koliko godina.

Kako da resim ovaj problem, da li bi upisivanje faksa resilo stvar? Ako uspem, voleo bih da putujem "na divljaka", interrail-om, da spavam po hostelima i sl, da li je to izvodljivo, tj. da li ce me pustiti da odem u privatnoj reziji?

Hvala!
vasa
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?26.04.2008. u 10:45 - pre 194 meseci
Pa koliko ja znam idealno vreme za putovanje je tokom ferija za studente, zasto to nisi iskoristio ? Postoje vizne olaksice za studente. Cak i da se zaposlis, hoces li dobiti godisnji ?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-211.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?26.04.2008. u 10:52 - pre 194 meseci
pogresan podforum
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.DIALUP-SMIN.neobee.net.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?26.04.2008. u 13:05 - pre 194 meseci
Citat:
petrucci:
...zaradjujem od svog sajta...

Ne vidim zašto ovo ne smatraš poslom, to može biti sasvim uredno prijavljeno. E sad, to prijavljivanje bi povlačilo plaćanje poreza i šta ja znam, za šta pretpostavljam da si hteo da izbegneš; ako je tako, onda prihvati da tvoja odluka ima i negativnih posledica: ne možeš da dobiješ vizu, ne ide ti radni staž, na stranu ilegalnost toga što radiš.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Kenjee

Član broj: 94651
Poruke: 19
79.101.167.*



+44 Profil

icon Re: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?26.04.2008. u 17:27 - pre 194 meseci
Mali info za te olaksice.

One ne postoje za Nemacku ambasadu.

Grupa studenata, sa potvrdom fakulteta.
Vize su naplacene 35 evra, standardno i Nemacki Tacno.
 
Odgovor na temu

dmilosd
Milos Davidovic
Bec

Član broj: 41652
Poruke: 55
*.5.14.vie.surfer.at.



+1 Profil

icon Re: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?27.04.2008. u 09:04 - pre 194 meseci
Citat:
Kenjee: Mali info za te olaksice.

One ne postoje za Nemacku ambasadu.

Grupa studenata, sa potvrdom fakulteta.
Vize su naplacene 35 evra, standardno i Nemacki Tacno.



Olaksice kako ih ti zamisljas ne vaze ni za jednu Sengen zemlju. A sto se tice Nemacke, tamo sigurno vaze, ali je problem sto se odnose iskljucivo na studijska putovanja (istrazivacki projekti, zvanicne posete i jos neke gluposti koje zadovoljava 0,0001% ljudi koji apliciraju...).

A ako si samo student, a u EU ides turisticki, nema nikakvih olaksica,

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Kako da dobijem turisticku vizu za Italiju - nezaposlen, zavrsio studije?

[ Pregleda: 5422 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.