Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??

[ Pregleda: 10716 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nocopy
Dusan Filipovic

Član broj: 85572
Poruke: 24
212.200.195.*



Profil

icon CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??14.03.2008. u 01:13 - pre 195 meseci
Planiram da kupim gore navedenu cnc glodalicu,pa me interesuju da li neko ima iskustva u radu s`njom, i karakteristike iste....Na netu nista detaljno o njoj,skoro i da ne postoji....lutao po raznim forumima,gde su inace zastupljene cnc masine,i nista....Hvala unaped....
 
Odgovor na temu

ivostar
Ivan Stankovic
Beograd

Član broj: 75360
Poruke: 30
*.BVCOM.NET.



Profil

icon Re: CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??14.03.2008. u 21:43 - pre 195 meseci
informacija o cnc glodalici

-ACIERA je svajcarska firma za proizvodnju vecinom kordinatnih busilica i glodalica iz 80 godina i vodeca firma po kvalitetu malih masina u to doba moja firma je imala takvu glodalicu radnog stola negde X Y Z 400 x250 x350 mm sa ELESTA upravljanjem i bila je veoma tacna .i pouzdana masina /bez spoljnog ulaza podataka u memoriju samo smo je rucno programirali standardnim G codom i to 2 osna X Y simultano i +Z osa u posebnom bloku /tako kvalitetno se vise ne pravi ........te moj ti je predlog ako joj mehanika dobra promeni joj upravljanje i kontrolnu jedinicu /sa Simens opremom/i imaces vecnu masinu ali to kosta ...........ali pamet u glavu mehanika ,krutost i geometrijska tacnost masine je vaznija od elektronike koja danas vise i nije tako skupa samo mora biti nove generacije a najbolje digitalna.
p.s
DALI IMAMO NEKU DOKUMENTACIJU O NJOJ PROSPEKT ,EL.SEMU SERVISNA UPUSTVA MORAM POGLEDATI U NASOJ ARHIVI SERVISA ZA ODRZAVNJE MASINA .
pozdrav !
[email protected]
 
Odgovor na temu

nocopy
Dusan Filipovic

Član broj: 85572
Poruke: 24
212.200.200.*



Profil

icon Re: CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??15.03.2008. u 11:33 - pre 195 meseci

Znam da je Svajcarska firma,i to da vise nisu u funkciji ili ti ne rade...pa bas zato me i muci sema za elektroniku,posto mi nije stigla uz dostavljenu dokumentaciju
o upravljackom sistemu Poselesta 2...navodno su je poslali,ali se negde zagubila prilikom transporta...e sad,trazio sam na netu,na Elestinom sajtu,i u
dawnload sekciji imaju samo manual za Poselestu 2 i 3,koji ja vec imam,a od seme samo neke delice...Da li postoji neka sansa,da ako znas neku firmu koja ima isti ili slicni model,tipa f35 elesta 5000,pa da od njih nabavim kopiju seme,ili nesto slicno tome...Model ove cnc glodalice koja je kod mene:Aciera f35,elesta 3500,upravljacki sistem Poselesta 2,ima 4 ose x,y,z,d...poseduje rs232-c/CCITT v.24 port,za povezivanje sa racunarom koji mi je isto stigao uz nju,i programiranje se vrsi u ISO standard i DIN formatu...E sad,posto sam pocetnik i nemam iskustva sto se povezivanja i pustanja u rad tice,kao i da razlikujem G kodove,posto ih ima vise vrsta,a poznajem rad u Inventoru i Autocadu,a poceo sam da radim i u Mastercamu X...pitanje je da li ce moci masina da cita G kod koji mastercam napravi,ili mi je potrban neki drugi program za gore navedene formate?Softver koji su oni koristili za povezivanje je ADMIA Badge,koji takodje ne mogu nikako da nabavim,a masina jos uvek nije pustena u rad,da bih proverio kako taj softver funkcionise...da li postoji neko drugo softversko resnje,za povezivanje sa masinom,osim ovog,i kako ga realizovati?Unapred zahvalan Ivane...
 
Odgovor na temu

ivostar
Ivan Stankovic
Beograd

Član broj: 75360
Poruke: 30
*.bvcom.net.



Profil

icon Re: CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??17.03.2008. u 18:28 - pre 195 meseci
-zaista ne znam ko ima trenutno taj ili slican tip cnc masine i obecavam da cu pogledati dali kod mene ima nesto u firmi zaostalih shema pritiskaj me da ti ovo odradim.

-za vezivanje upravljacke jedinice sa externim uredjajem citac/pisac/ili PC je standardni RS232 intreface koja verzija
zavisi samo u vecini slucajeva od broja aktivnih pin-signala koja su potrebni ili kratko receno kako je KABAL /za zicanu vezu/i koliko zica vezanih IN/OUT ima tvoj kabal ako si ga dobio uz masinu a ako nemas kabal moraces ga sam napraviti uz pomoc sheme za vezu RS232-tvoje verzije.
-prvi korak je da napravis kabal za vezu /ovde moras imati podrsku strucnjaka koji je to vec radio/

-softwer za vezu RS232 - PC imas u izvanrednom CAM softweru MASTERCAM 9.0 /ili X/ koji si vidim izabrao cestitam na dobrom izboru ovaj CAM softwer je veoma pristupacan za dizajniranje i paralelno dobijanje G coda kretanja CNC masine po zeljenom dizajnu kako kod 3 axsis glodanja tako isto i kod 5 axsis glodanja /vidim imas i 4 osu na masini/ naravno kada ti neko objasni princip .

-dizajn je identican kao kod drugih CAD softwera baza mu je SOLID a perfektno radi i SURFACE i ostale 2D/3D opcije
posto ima izuzetno glupu masku mnoge to nervira i nije moderan na probirljivom srpskom trzistu / u USA je jedan od najzastupljenijih CAM softwera 3 i 5 axsis softwera / ali ima prednost sto mnoge probleme rasava za najmanje KLIKTANJE misom /ali uvek je najbolji onaj softwer u kome si naucio da radis i imas najvise sati u njemu/

-programiranje putanje alata se za 8-10 sati obuke shvati /3 axsis glodanje / a za 20 sati se udje u MULTIAXSIS 5axsis glodanje te izborom zeljenog postprocesora / tvoje masine / koji se NAJVEROVATNIJE nalazi u obimnoj bibilioteci MASTERCAM 9.0 dobijas kao izlaz G cod standardni ISO /DIN koji je ulazni podatak za kretanje tvoje masine.
Mozda malo KOMPLIKOVANO izgleda ali iz iskustva ti kazem da na kraju / kad ti sve pukne pred ocima / i sve provalis vidis da je JEDNOSTAVNO ali je neophodno da prodje izvesno vreme rada sa ovom problematikom.

-drugi korak je da imas primer NC programa /zapis tip G koda ,kakav je tip cirkularne interpolacije itd. / da se vidi kakav je ulaz u u tvoju cnc-masinu /upravljacku jedinicu/

-treci korak je da udjes u MASTERCAM 9.0 te u delu MENU ,SCREEN,CONFIGURACION,COMMUNICACION, setujes program za prenos podataka u tvoju cnc upravljacku jedinicu /normalno ovo zahteva strucniju podrsku i vreme dok ne provalis pravi protokol koji pogoduje za tvoju kontrolnu jrdinicu/...........dalje......
ukoliko neuspes probaces sa softwerom CIMCO za prenos podataka cnc masina -PC i jedan od ta dva sigurno radi /iz iskustva uvek je problem u KABLU za komunikaciju koji biva kilavo uradjen/ali ove operacije iziskuju vreme ,strpljivost ,i podrsku.

Puno srece toliko od mene
Ivan
[email protected]
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: CNC glodalica Aciera f35,elesta 3500,poselesta 2...karakteristike,iskustva??

[ Pregleda: 10716 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.