Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli

[es] :: MS SQL :: Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli

[ Pregleda: 2806 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mvlado
Vladimir Milatovic

Član broj: 6491
Poruke: 89
*.crnagora.net.



Profil

icon Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli14.02.2008. u 23:54 - pre 197 meseci
Zdravo,
Kako da dobijem informaciju koji je SQL user izvrsio upit nad nekom tabelom?
Funkcija USER_NAME mi uvek vraća dbo.
Da li je ovo uopšte moguće obzirom da se triger uvek izvršava na serveru i koji ga user izvršava?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Predrag Glumac
Luxembourg

Član broj: 167588
Poruke: 127
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli15.02.2008. u 00:56 - pre 197 meseci
Sa system_user, i moguce je, jer ce se trigger izvrsiti pod nalogom koji je otvorio konekciju i izvrsio komandu.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli15.02.2008. u 17:00 - pre 197 meseci
Citat:
Kako da dobijem informaciju koji je SQL user izvrsio upit nad nekom tabelom?


Nesto mo ovde nije jasno. "Upit" bi trebalo da bude isto sto i "Query". nesto ne znam da triggeri uopste znaju kad je neko izvrsio query. Ako korisnik izvrsi UPDATE ili ISNERT, to je druga prica. Onako kako si napisao ispada da hoces da registrujes kad je neko izvrsio QUERY.

Mislim da ima nesto slicno tome, ali nije triger na tabeli nego trigger na bazi, ili cak na serveru. Jeste, u verziji 2005 postoje trigeri na nivou baze i na nivou servera. Nisam ih koristio, ali znam da postoje, pa mozda mogu da registruju kad je neko izvrsio "upit", to jest "query"



 
Odgovor na temu

mvlado
Vladimir Milatovic

Član broj: 6491
Poruke: 89
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli15.02.2008. u 21:59 - pre 197 meseci
Hm, loše sam se izrazio, kad neko izvrši INSERT, DELETE ili UPDATE nad tabelom, tada želim da trigger upiše u drugu tabelu podatke o korisniku koji je to napravio. Mislim da sam dobio odgovor i nadam se da radi.

Ni ova nova opcija sa trigerima nad bazom nije loša.

Hvala
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Triger koji upisuje koji je SQL user je izvršio izmenu na tabeli

[ Pregleda: 2806 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.