Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja

[ Pregleda: 3725 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

darezoka
Darko Nikolic
inzenjer,EPS
Beograd

Član broj: 167358
Poruke: 7
*.eps.co.yu.

ICQ: 601976


Profil

icon [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja30.01.2008. u 12:04 - pre 196 meseci
Da li je moguce u Exel-u, kada dobijemo neki dijagran (krivu), da izracunamo povrsinu ispod te krive, i tu povrsinu da transformisem u pravougaonu povrsinu?

Veliki pozdrav i hvala.
dnikolic
 
Odgovor na temu

PonyExpress
Nis

Član broj: 65121
Poruke: 168
77.46.251.*



+7 Profil

icon Re: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja02.02.2008. u 20:45 - pre 196 meseci
Vidi na www.praktikum.co.yu ili posalji pitanje Draganu Grbicu, tesko da postoji veci poznavalac Office-a u nas od njega...
Computer asked me something and I said ‘Yes’ / You can’t stop an idiot from being an idiot…
 
Odgovor na temu

darezoka
Darko Nikolic
inzenjer,EPS
Beograd

Član broj: 167358
Poruke: 7
*.eps.co.yu.

ICQ: 601976


Profil

icon Re: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja04.02.2008. u 08:54 - pre 196 meseci
U svakom slucaju hvala na savetu. Nadam se da ce barem neko uspeti da me usmeri. na sve moguce nacine sam pokusao, .... da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja, ..... ali nisam siguran koliko je to tacno. Ako ne moze exel da mi automatski odredi povrsinu ove krive, i da je transvormise u pravougaonu povrsinu, interesuje me da li postoji neki program gde se to moze uraditi.

Veliki pozdrav.
dnikolic
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja04.02.2008. u 09:21 - pre 196 meseci
(04.02.2008. - 11:21) Tema je premeštena iz foruma Anonimnost i privatnost u forum Office.
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja04.02.2008. u 10:12 - pre 196 meseci
Postoje različite numeričke metode kojima se ovo može realizovati, što zavisi od tipa/oblika krive. U Excelu se u principu može realizovati bilo koja od tih numeričkih metoda.

http://people.stfx.ca/bliengme/ExcelTips/AreaUnderCurve.htm

Objašnjenje metode trapeza http://oregonstate.edu/~haggertr/487/integrate.htm

[Ovu poruku je menjao Jpeca dana 04.02.2008. u 11:32 GMT+1]
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

darezoka
Darko Nikolic
inzenjer,EPS
Beograd

Član broj: 167358
Poruke: 7
*.eps.co.yu.

ICQ: 601976


Profil

icon Re: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja04.02.2008. u 12:48 - pre 196 meseci
Poslao sam i exel file u kome je nacrtana ta kriva. Sada je potrbno nju sto tacnije zategnuti(ispraviti), kako bi se tacno moglo odrediti gde se ona nalazi izmedju ove dve prave, i pri tome objasniti postupak.
dnikolic
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2267
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja04.02.2008. u 14:10 - pre 196 meseci
Što se tiče pravougonika ekvivalentne površin, ako se dobro sećam matematike, u tvom slučaju jednostavno izračunaj srednju vrednost funkcijom Average, ako su ti intervali u uzorku jednaki.
Što se tiče "ispravljanja" krive možeš dodati trend line na dijagram na osnovu serije podataka "vrednost ostvarene"
Jednostavno selektuj tu seriju podataka, pa iz konteksnog menija izaberi Add Trendline.
Detaljnije vidi http://www.mrexcel.com/tip067.shtml.
Trend linija u ovom slučaju može biti linearna ili neke druga funkcija (kvardratna, eksponencijalna...)
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Kako da izdelim krivu na nekoliko segmenata, na osnovu njenog rasta, opadanja

[ Pregleda: 3725 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.