Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)

[ Pregleda: 9293 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejangti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 138033
Poruke: 44
195.252.74.*



Profil

icon [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 14:27 - pre 198 meseci
e ovako importovao sam podatke iz nekog starog programa u excel
i on je sve lepo odradio sem jedne stvari, a to su brojevi
naime broj je upisan kao 524,105.00 i posto ima bas dosta brojeva, ne mogu ni da sabiram ni bilo sta pokusavao sam da promenim tip celija, i nesto sam radio u custom tipu celija ali nikakav rezultat..
pomoc
dohc
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 15:11 - pre 198 meseci
Citat:
dejangti: broj je upisan kao 524,105.00
po ovome bih rekao da nije ispravan format broja, pa će ga Excel prepoznati kao tekst.
Probaj promijeniti 524,105.00 => 524.105,00 i potom zbrajati
 
Odgovor na temu

dejangti
dejan kuzmanovic
beograd

Član broj: 138033
Poruke: 44
195.252.74.*



Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 15:32 - pre 198 meseci
znaci podaci su importovani iz txt fajla, i ima preko nekih 3000 redova x 10 kolona, da li moze po nekim automatizmu da sve to prebaci u normalan tip celije number, preko custom tipa? da bih mogao da sabiram te brojeve. posto ih on tako unete uopste ne prepoznaje kao broj
dohc
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 16:19 - pre 198 meseci
Citat:
dejangti:  i ima preko nekih 3000 redova x 10 kolona, da li moze po nekim automatizmu da sve to prebaci u normalan tip celije number
probaj ovako
1 - Kopiraj sve to u Excel ( svi tzv. brojevi su ti poravnati u lijevo u ćelijama )
2 - Edit => Replace pa stavi znak , da ti zamjeni sa - => Replace All
3 - Edit => Replace pa stavi znak . da ti zamjeni sa , => Replace All
4 - Edit => Replace pa stavi znak - da ti zamjeni sa . => Replace All

Sada ti svi brojevi trebaju biti poravnati u desnu stranu ćelije, i normalno ih zbrajaš
 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 18:50 - pre 198 meseci
Prihvatljivo resenje osim da u koraku broj 2 menja "," u "-"
jer ce zabrljati sve negativne brojeve. Bolje koristiti neki drugi
simbol npr. "&"

A moze i sa formulom

Code:

=VALUE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(A1,".",""),",","."))


gde je u A1 prva "pogresna" brojka. Treba iskopirati formulu za
celu kolonu i preneti je preko originalnih podataka po vrednosti,
a zatim formatirati rezultate na odgovarajuci nacin (npr. Comma style)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 19:31 - pre 198 meseci
Citat:
timmy:
Code:

=VALUE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(A1,".",""),",","."))

a zatim formatirati rezultate na odgovarajuci nacin (npr. Comma style)
@timmy
Nešto mi ne štima sa ovim rješenjem.
Mislim, formula je OK, samo kod mene ide točka-zarez umjesto zareza za razdvajanje
Code:

=VALUE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(A1;".";"");",";"."))

No kada idem odrediti dvije decimale nikako ne mogu dobiti ispravan broj.

Tako rezultat za broj 524,105.00 može biti
- brojčana je kakva i jeste 52410500
- valutna je 52.410.500 bez da dodajem opciju za decimale
- isto tako je i opcija za računanje 52.410.500 bez da dodajem opciju za decimale

nikako da dobijem broj 524.105,00 sa ovom formulom, a radio sam i neke izmjene, ali ne i ne
btw: slažem se sa izmjenom simbola u "&"

 
Odgovor na temu

timmy
Jovan Timotijevic

Moderator
Član broj: 37087
Poruke: 634

Sajt: www.e-tim.net


+89 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 22:29 - pre 198 meseci
Ooops,

nisam pazljivo procitao pitanje, vec po navici (jer sam vise puta resavao ovakav problem)...

Za mene licno je logicno da je decimalni znak "." a ne "," - na stranu sto se to na ovim
prostorima pise obrnuto. Moja navika je jos iz vremena kada nismo imali Regional Settings
pa sam amerikanizovao pisanje brojeva (od toga nisu uspeli da me oduce ni profesori u
gimnaziji i fakultetu - lakse je bilo da dignu ruke)... Dakle, problem sa kojim se ja susrecem
je kada importujem podatke koji su zapisani u "srpskom" formatu gde je decimalni znak ","
pa sami dao formulu koja ce to da prevede u "normalan" broj.

Naravno, ima onih kojima nije normalno da pisu brojeve kao ja i koji bi da naprave obrnutu
konverziju. Resenje bi tada bilo:

Code:

=VALUE(SUBSTITUTE(SUBSTITUTE(A1;",";"");".";","))


Evo sad sam se potrudio da i separator nabrajanja pisem "naopako"

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)17.01.2008. u 22:56 - pre 198 meseci
Citat:
timmy: Za mene licno je logicno da je decimalni znak "." a ne "," - na stranu sto se to na ovim prostorima pise obrnuto.
imaš pravo, no što je tu je. Ja recimo razdvajanja moram raditi sa točka-zarez a netko samo sa zarezom
Ovo je sada OK.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Problem sa numeričkim vrednostima nakon Importa (decimalna tačka i zarez)

[ Pregleda: 9293 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.