Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(

[es] :: ISP :: ADSL :: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(

[ Pregleda: 3994 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
77.46.242.*



+3 Profil

icon TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(01.01.2008. u 01:24 - pre 198 meseci

Jel ima neko TP-Link TD-W8910G (ADSL router, 4 LAN porta + Wireless, anex A, naravno) i jel uspeo da ga natera da radi na Telekom ADSL-u umesto onog Huawei MT882?


Naime, ja na ugovoru imam username i password (onaj [email protected] itd.) - ali kada konfigurisem TP-Link non stop mi u Wan prijavljuje da mi je PPP down? Kao da ne prodje PPP auth?

U PDF fajlu koji dolazi na CD-u uz TP-Link je prikazano kako se to treba setovati za neku (cini mi se) raniju verziju softvera, ali nema neke vece razlike, koliko sam mogao da vidim:

VPI/VCI : 8/35
Service category: UBR without PCR
Quality of Service - ostavljam odstiklirano
biram PPPoE
enkapsulacija: LLC/Snap-bridging (alternativa ovome je VCU/MUX - ali mislim da treba LLC)


ubacujem username i password koji sam dobio od Telekoma (one [email protected]), stavljam neki "service name" (recimo pppoe_0_35_1), authentification metod stavljam AUTO (probao i sa PAP ali nema razlike), stikliram Enable WAN service, save/reboot i to bi trebalo da radi?

Ali nece.

ADSL lampica ne svetli, a u statusu (Device info/WAN) stalno pise PPP Down.

Ili gresim negde kapitalno?

Mozda ovaj ruter iz nekog razloga nece da radi s Telekomovom opremom s druge strane?

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(01.01.2008. u 17:34 - pre 198 meseci
Kod mene je na drugom TP link ruteru i Sezamu skoro isto tako podešeno, samo što je konkretno postavljeno na PAP i jedino što mi deluje različito je username koje nema ono .yu na kraju nego ide samo username@sezampro. Možda bi neko ko je već promenio ruter mogao malo više da pomogne.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
79.101.150.*



+3 Profil

icon Re: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(02.01.2008. u 10:55 - pre 198 meseci

Nakon, ne znam ni ja koliko sto soft sto hard reboota, konacno je i kod mene proradio... ali, radost je bila kratkog veka
Naime cim ostavim ruter neko duze vreme bez ikakvog saobracaja (tako mi se makar cini, recimo iskljucio sam kompjuter preko noci),
on se nekako diskonektovao od Telekoma (na PPP nivou) i u statusu pise Authentification failure.

Ok, uradim reboot - i on se ponovo ukonekture... ali, majku mu, zar to mora tako? Ovo je bilo dakako retoricko pitanje, posto sam
poludeo od ovog rutera!

Na fizickom nivou mi je stikliran samo G.dmt i cenim da je on najpouzdaniji. Mada, s istom linijom mi Huawei radi(o) kao satic vec par
meseci, bez ijednom da je stucnuo.


Nego, ajde danas reko da updateujem firmaware. Vidim da je verzija ista (valjda 1.2.2) ali je build sveziji (u mom je bio iz avgusta ili
jula, a ovaj koji sam sada skinuo je iz novembra ove godine).

I procitam help koji dolazi uz novi firmware i u njemu pise doslovce:

Write down all the current settings as you have to enter them manually after upgrade.

Tu se ja pomalo iznerviram jer sam par minuta pre toga snimio konfiguraciju (iz web interfejsa samog rutera) u fajl, da bas nebi morao
sve rucno da ubacujem kasnije... No dobro, ajde, pomirim se sa sudbinom, apliciram firmware, reboot soft, reboot hard (za svaki slucaj),
da, zaista je promenio firmware... i gle... sva setovanja ostala netaknuta ;-)
Nije cak morao da se radi ni upload snimljenih setovanja!

Govori li ovo nesto o firmi TP Link? Tipicna kineska firma gde leva ruka ne zna sta radi desna ruka? ;-)

U svakom slucaju, ne vidim da se promenom firmware-a ista promenilo OSIM sto se pojavilo setovanje za MTU (stoji na 1492, nisam to
menjao) kada se definise PPPoE konekcija.

Da li to mozda treba menjati?

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(02.01.2008. u 13:15 - pre 198 meseci
Kad malo razmislim, meni se nešto slično dešavalo prvih dana a u logu je pisalo ... kao ne može da postavi MTU na 1500 ili tako nekako. U Sezam uputstvu piše da se to postavlja na 1448. Posle nekoliko dana je prestao da se povremeno diskonektuje i sada radi sasvim pristojno. U poslednje vreme sam bar 2-3 puta gasio komp noću i ujutru je i dalje sve bilo u redu.
Baš da pogledam ima li novi firmware za ovaj moj TP-Link, tada sam tražio ovakvo podešavanje.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
77.46.216.*



+3 Profil

icon Re: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(04.01.2008. u 12:24 - pre 198 meseci
Citat:
calexx: Kad malo razmislim, meni se nešto slično dešavalo prvih dana a u logu je pisalo ... kao ne može da postavi MTU na 1500 ili tako nekako. U Sezam uputstvu piše da se to postavlja na 1448. Posle nekoliko dana je prestao da se povremeno diskonektuje i sada radi sasvim pristojno. U poslednje vreme sam bar 2-3 puta gasio komp noću i ujutru je i dalje sve bilo u redu.
Baš da pogledam ima li novi firmware za ovaj moj TP-Link, tada sam tražio ovakvo podešavanje.


Ja sam sada iz Huaweia koji su mi dali u Telekomu procitao MTU vredednost i ona je 1432. To je vrednost koja, cenim odgovara DSLAM-u na kojoj je moj ADSL.
To zavisi od DSLAM-a u konkretnom slucaju, i kako je on podesen, ne od provajedera internet usluge.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(04.01.2008. u 12:39 - pre 198 meseci
Pa šta znam, Sezam konkretno navodi da se podesi na onu vrednost, ne pominju centrale.
 
Odgovor na temu

zepp
beograd

Član broj: 94455
Poruke: 66
77.46.244.*



Profil

icon Re: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(20.05.2008. u 19:58 - pre 193 meseci
Ja imam Td W8920D
U zadnjih nekoliko dana nemam internet prepodne, dodje tek oko 16,17h.
Naravno, Telekom nije kriv...
U poruci pise PPP down.
Pre ovih problema, dogadjalo se da se ubaguje, uz poruku o Authentication Error
Podesavanja su mi ista kao sto je gore navedeno.
Danas sam dobio tehnicku podrsku ( 3 dana pokusavam ) a tu me teraju da nakacim Huawei, koji je riknuo. Kada njega nakacim, mrezna karta ne uspeva da dobije IP adresu - dobije na sekund, pa pukne, pise network cable unplugged, pa ponovo dodeljuje , i tako u nedogled . To je dovoljan razlog da teh.pod. zakljuci da nesto nije u redu sa kablom ( preko kog sad pisem ), kompom ( takodje ) i TCP/IP protokolom ( takodje ) .
Ima li neko resenje?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: TP-Link TD-W8910G i Telekom - nece nikako da proradi :(

[ Pregleda: 3994 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.