Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )

[es] :: Grafički dizajn :: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )

[ Pregleda: 4749 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 01:45 - pre 198 meseci
Cao.

Mene ceo zivot muci jedno pitanje.Otkud ljudima smisao za graficki dizajn.Ja sam kupio silne knjige iz Corel-a a iz mnogih drugih programa ........................ >OK ja sam to procitao i naucio ali i dalje nemam pojma,mislim znam ja to iz knjige ali nemam smisla.

Ako bi mi neko nesto trazio ja bih mi to uradio kao da sam crtao nogama a ne na racunaru.

ISKUSNI MAJSTORI IZ CorelDRAW-a mozete mi preporuciti neki sajt ili video tutorial sa kojim ste stekli znanje i smisao za GRAFICKI DIZAJN ......
Kako ste vi stekli to znanje koje imate,....mnogi i imaju firme koje se bave grafickim dizajnom

dzaba imam ja VOLJU ali to nije dovoljno nazalost.Po ceo dan ja nesto crtam u Corelu bezveze ali nikako da dobijem smisao........

jednostavno nacrtam ja to sto mi ( NEKO ) trazi ali nije lepo .....



Pozzzzzzzzz :) nadam se da ce izaci uskoro neki automacki program ( ja mu lepo kazem sta mi treba ) i on to umesto mene nacrta,a ja fino uzmem pare

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.12.2007. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
77.46.226.*

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 02:46 - pre 198 meseci
Smisao za grafički dizajn se ne može "steći".
Džaba ti sve knjige, ako ti to ne ide.

Tutorijale možeš naći po torrent sajtovima.
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 07:09 - pre 198 meseci
ali ja volim da radim u CorelDRAW-u al me nazalost visa sila sprecava.Znam i web dizajn ali imam i tu isti problem.


A sto se tice imam sve zive knjige a i nasao sam nesto tutoriala ali problem je isti

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 28.12.2007. u 10:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 09:40 - pre 198 meseci
Za početak, prestani da ređaš nepotrebne objekte po ekranu (kao ove koje si, potpuno nepotrebno, okačio u poruci).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 11:25 - pre 198 meseci
Resenje za tebe, kao i za sve koji su Corel naucili iz knjiga ili su studirali graficki dizajn, pronadji neku dobru stampariju ili dizajn studio, gde ces nakoliko meseci volontirati.
Pricam iz licnog iskustva, mogao sam zavrsiti 100 skola i fakulteta, dok se nisam dobio priliku da se sretnem sa klijentima i stamparima, dzaba sve.
Ako si decko na mestu, verujem da ce te svako primiti da volontiras i tako gradis znanje i iskustvo. U pocetku se trudis da ne smetas, a vremenom se polako ukljucujes u posao i eto majstora.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 11:38 - pre 198 meseci
A znas li neku u okolini Uzica da preporucis koja trazi volontere.

>>> trzio sam ja posao sto se tice dizajna letos ali svi traze neko radno iskusto a ja to nemam - imam ali samo u BRANJU MALINA <<<<<

 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 11:45 - pre 198 meseci
StORM48 (BG)


izvini ali ne razumem na sta si mislio ( za pocetak prestani da redjas ..... )

ja sam napisao kompletan moj problem,od pocetka sta mi je uspelo i sta nije.


izvini ali nemoj ovu poruku da shvatis ( da te ze.....) stvarno ne znam u cemu je problem.Da nije u pitanju krsenje pravila foruma pa mi zbog toga kazes ( za pocetak prestani da redjas ..... )
 
Odgovor na temu

Skandy
AB, Canada

Član broj: 152655
Poruke: 944
*.cable.casema.nl.



+41 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 11:53 - pre 198 meseci
Za pocetak, niko javno ne trazi volontere i tesko ce te neko zaposliti bez radnog iskustva. Treba sam da krenes od stamparije do stamparije i da trazis.
Predstavis se ko si sta si i zbog cega si dosao, sve iskreno, nikakva zvaka ili prica. Volontiranje je rad bez novcane naknade, a za uzvrat dobijas znanje i iskustvo. Najvise sto mozes da dobijes, ako se pokazes dobro, jeste dobra preporuka. Sa tim ces posle lakse doci do posla, jer ces moci da kazes, da imas, ono sto oni traze, ISKUSTVO i ZNANJE.
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl-1.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )28.12.2007. u 15:27 - pre 198 meseci
Problem je sto ja nisam ni u novinama,ni na radiju,televiziji .... cuo da traze volontere ( naravno bez novcane naknade ).I za volontere traze radno iskustvo jer se plase ljudi da cu nesto da im mozda ze..m


E nisu to nekadasnja vremena kada si primao platu a da ne znas sto ( posto odes na posao i ne radis nista )
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
212.200.118.*



Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )29.12.2007. u 13:53 - pre 198 meseci
Dizajn je cudo :)
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

Dahaka
Dusan Tomic
My site
Niksic

Član broj: 142372
Poruke: 115
*.crnagora.net.

ICQ: 479483885
Sajt: www.dusantomic.110mb.com


+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )31.12.2007. u 15:27 - pre 198 meseci
Zasto ti ne ide dizajn.

Za dizajn je potreban dobar crtac.

Ako nijesi dobar crtas veoma tesko da mozes biti dobar dizajner.
Ima izuzetaka ali je pretezno tako.
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.adsl-3.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )01.01.2008. u 18:01 - pre 198 meseci
Dizajn na racunaru a ne slobodnom rurkom na papiru.


Nije meni problem nesto !!! dizajnirati !!! ali jednostavno to sto nacrtam nema smisla ( znam ja program ekstra ali ... )- ko da me je neko tero da crtam .
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )04.01.2008. u 19:43 - pre 198 meseci
Citat:
unisoft: StORM48 (BG)
izvini ali ne razumem na sta si mislio ( za pocetak prestani da redjas ..... )


Pa na primer, naređao si 550 000 raznih znakova interpunkcije u SVAKOM bogovetnom postu koji si okačio na ES. Ne znam da li Ti je Pravilnik promakao, ali to nije dozvoljeno. Znači, šta Tebi znači ovo:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<

???

I tome slično?

Ako očekuješ da Ti neko pomogne, za početak pokušaj da postaviš čitljivo pitanje, bez suvišnih znakova! Ako kojim slučajem ne primećuješ takve znakove u svojim postovima, to je zato što sam Ti editovao skoro sve postove koje si okačio na ES.

I još uvek radiš isto to:

Citat:
unisoft: Nije meni problem nesto !!! dizajnirati !!! ali jednostavno to sto nacrtam nema smisla ( znam ja program ekstra ali ... )- ko da me je neko tero da crtam .


Čemu služe znakovi uzvika na krajnje neprikladnom mestu?

Još uvek nije jasno?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

unisoft
Uzice

Član broj: 124050
Poruke: 346
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )05.01.2008. u 14:03 - pre 198 meseci
Izvinjavam se .Trudicu se da to vise ne radim.Tacno je da nemam nikakvog razloga da stavljam te znakove.

Pozzzz
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Graficki dizajn - CorelDRAW X3 ( Iskusni mastori pomoc - smisao za rad )

[ Pregleda: 4749 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.