Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?

[es] :: Windows mreže :: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?

[ Pregleda: 3141 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 11:39 - pre 200 meseci
Na Windows 2003 serveru je podesen Active User Directory. Profili svih korisnika su smestni "Profiles" share-u.

Situacija je sledeca:
Imam polisu koja, kad je aktivna, uradi redirect "Application Data", "Desktop" i "My Documents" foldera na neku drugu lokaciju van profila korisnika, sto lepo funkcionise. Problem je u tome sto, kad se korisnika loguje, ceo profil i dalje biva "povucen" sa servera i svi fajlovi koji su bila u navedenim folderima su dostupni korisnicima, ako otvore explorer i otvore lokaciju "C:\Documents and Settings\ime_usera".

Postoji li nacin da se nekako zabrani dovlacenje roaming profila (kad je ukljucena ta polisa)?
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 12:18 - pre 200 meseci
Ako korisnici nisu administratori, koliko znam neće moći da vide sadržaj (lokalnih) foldera drugih korisnika. Inače mislim da se kod roaming profila ne može sprečiti da jedan deo bude snimljen lokalno, pošto to tako funkcioniše. Ako ti i dalje to ne odgovara koristi jednostavno Folder redirection umesto roaming profila.
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 12:32 - pre 200 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Ako korisnici nisu administratori, koliko znam neće moći da vide sadržaj (lokalnih) foldera drugih korisnika. Inače mislim da se kod roaming profila ne može sprečiti da jedan deo bude snimljen lokalno, pošto to tako funkcioniše. Ako ti i dalje to ne odgovara koristi jednostavno Folder redirection umesto roaming profila.
Korisnici nisu administratori, nije problem u tome da li oni vide, ili ne vide foldere drugih korisnika, vec da zabranim dovlacenje roaming foldera sa server kad je aktivna odredjena polisa.
Kako mislis da koristim Folder redirection umesto roaming profila? Sta ti to znaci?
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 12:38 - pre 200 meseci
Pomoću redirekcije foldera možeš da izmestiš foldere kao što su My Documents, Desktop i slične na proizvoljno mesto i onda se ne "dovlače". Znači da uopšte ne koristiš roaming profile za te foldere.
Ako hoćeš da koristiš i roaming profile i redirekciju foldera, poželjno je da isključiš foldere koji su preusmereni iz roaming profila, da ne bi radio dupli posao. Vidi ovde npr.
http://www.computerperformance...oup_policy_folder_redirect.htm
http://support.microsoft.com/kb/814592

Uglavnom imaš dosta informacija preko Googla, ključne reči "Folder redirection" i "Roaming profile".
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 13:25 - pre 200 meseci
Shvatio sam sta mi kazes, jedini je problem sto to nije uredjeno u startu tako, pa da bi ovo uspelo, trebao bih obrisati svima iz profila te foldere koje cu da redirektujem :(
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 13:30 - pre 200 meseci
Ako se dobro sećam ne moraš ih brisati. Samo redirektuj foldere koje hoćeš, one krupne na primer - desktop, my documents, a oni sitniji mogu da ostane roaming. Samo treba da posle da ih izuzemš iz Roaming profila. Ne znam tačno napamet, ali snaćeš se. Napravi jednog probnog korisnika, pa vidi kako se ponaša. :)
 
Odgovor na temu

kule
Beograd

Član broj: 18372
Poruke: 47
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 18:36 - pre 200 meseci
Našao sam tačno šta sam tražio
Nalazi se u: "Computer Administration"\"Administrative Templates"\"System/User Profiles"\"Only allow local user profiles".
Evo sta piše o njoj u help-u:
Citat:
This setting determines if roaming user profiles are available on a particular computer. By default, when roaming profile users log on to a computer, their roaming profile is copied down to the local computer. If they have already logged on to this computer in the past, the roaming profile is merged with the local profile. Similarly, when the user logs off this computer, the local copy of their profile, including any changes they have made, is merged with the server copy of their profile.

Using the setting, you can prevent users configured to use roaming profiles from receiving their profile on a specific computer.

If you enable this setting, the following occurs on the affected computer: At first logon, the user receives a new local profile, rather than the roaming profile. At logoff, changes are saved to the local profile. All subsequent logons use the local profile.

If you disable this setting or do not configure it, the default behavior occurs, as indicated above.

If you enable both the "Prevent Roaming Profile changes from propagating to the server" setting and the "Only allow local user profiles" setting, roaming profiles are disabled.

Note: This setting only affects roaming profile users.

U svakom slučaju hvala na pomoći
Open Source - Open Possibilities
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?23.10.2007. u 19:23 - pre 200 meseci
Ne vidim baš kako ti to pomaže, ali dobro, važno da je rešen problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Win2003 server, kako zabraniti ucitavanja roaming profila?

[ Pregleda: 3141 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.