Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?

[es] :: Matematika :: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?

[ Pregleda: 3307 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?03.10.2007. u 19:06 - pre 201 meseci
Matematicka analiza 1, metricki prostor... Sta je to, moze li neko jasnije objasnjenje?

Prvo predavanje na FTN-u u Novom Sadu, i svi studenti su zateceni. Mislim da je mali broj njih uopste shvatio sta to znaci... Moze li neko ovde svojim recima pojasniti sta je to? Unutrasnjost i spoljasnjost skupa i tako to?
...
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?03.10.2007. u 23:22 - pre 201 meseci
Ako se secas limesa i ostalih gluposti, sve se uvodi preko tamo nekog rastojanja.

E zamisli sada da imesto standardnog rastojanja na brojnoj pravoj uvedes neko uvrnuto levo zajebano rastojanje nad nekim skupom :). E ono sto se izrodi ce biti kao metricki prostor :))).

Naravno, da nisi lencuga i da si u google upisao metricki prostor dobio bi ovo: http://www.google.com/search?h...BSearch&q=metricki+prostor

E sada ja ti savetujem da sledeci put probas google, pa onda wikipediju: http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80

Tako neces ti zavrsiti faks, ako treba drugi da ti tumace nesto staro sto godina :).

CHUPCKO
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.mgnet.co.yu.



+33 Profil

icon Re: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?04.10.2007. u 01:13 - pre 201 meseci
Eh ta metrika...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.mgnet.co.yu.



+33 Profil

icon Re: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?04.10.2007. u 12:34 - pre 201 meseci
Zasto je to bitno? Pa uzmi skup realnih brojeva R. Tada je (R,d) metricki prostor. I uredjeni par (Rn,d) je metricki prostor. Mislim da ti je sada jasnije. Kada ne kazem samo neki neprazan skup X nego skup R. Uvek je lakse sa primerom.

Okacio sam ti sliku sa koje ces jasno videti sta je spoljasnjost, a sta unutrasnjost skupa. Nazvrljao sam, al mislim da je jasno. Zutom bojom oznacio sam unutrasnjost skupa A, a zelenom spoljasnjost. Pa prema tome tacka a je unutrasnja tacka skupa A, a tacka b spoljasnja tacka skupa A.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Brolly

Član broj: 66668
Poruke: 363
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?13.10.2007. u 19:45 - pre 201 meseci
Ok, hvala ljudi, mislim da sam sada shvatio... pozzz
...
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
*.eunet.yu.



+67 Profil

icon Re: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?16.10.2007. u 14:26 - pre 201 meseci
hahaha , kolega , verovatno si se uplasio od ilijinog nastupa s mahanjem i otvorenim loptama , pise lepo u knjizi sta je :)
no nebitno , stvarno nas je isprepadao prvog dana :)

@petram , svaka cst za sliku :)
 
Odgovor na temu

petarm
Petar Mali
Zrenjanin

Član broj: 20220
Poruke: 1879
*.ns.ac.yu.



+33 Profil

icon Re: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?19.10.2007. u 14:07 - pre 201 meseci
Samo da znate da vam je asistent Vlada Curic magistrirao danas na PMF-u i Ilija je bio na magistarskom!
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Ptice cvrkucu, lishtje zuti, predavanja su pocela a ja blage veze namam sta je METRICKI PROSTOR?!?

[ Pregleda: 3307 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.