Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta

[es] :: SOHO Networking :: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta

[ Pregleda: 2904 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

helicobacter

Član broj: 104764
Poruke: 6
*.internet.krstarica.net.



Profil

icon Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta26.09.2007. u 19:38 - pre 202 meseci

Molio bih sve ljude dobre volje koji imaju znanja i malo viska vremena da mi pomognu savetom oko mog problemcica.

Elem, dobio sam zadatak da postavim mrezu gde bi jedan kompjuter bio server, a ostala 4 klijenti koji bi bili vezani preko svicha za server.
Nesto sam sam petljao ali nije mi uspelo za rukom da sve postavim kako treba ( od tehnike ima, 5 racunara,svaki po mreznu ,a server dve mrezne kartice, svitch , kablove smo sami pravili ,e sad mislim da smo se tu sjebali jer smo sve kablove pravili streight utp rucno , server bi dobijao internet vezu iz drugog svicha ).

Jako jako jako jako bih bio zahvalan kad bi mi neko ako je moguce sto detaljnije objasnio korake kako da ovo postavim, kako hardver tako i podesavanje softversko u windowsu,usput mogu li da svi kompijuteri imaju windows xp,ili server mora da bude windows server.

Puno pozdrava
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta27.09.2007. u 13:51 - pre 202 meseci
Uh, pa ne možeš tako da postaviš pitanje, a da čak ni ne navedeš za šta će "server" da se koristi?

Naravno da može da se instalira i WinXP i Win2k/2k3 server na taj kompjuter koji si namenio za server. Pitanje je šta hoćeš da postigneš.
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

helicobacter

Član broj: 104764
Poruke: 6
91.150.84.*



Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta27.09.2007. u 21:52 - pre 202 meseci

Evo ovako, to bi bilo jedna prosta mreza za neki mini internet kafe, zamisljeno je da preko servera klijenti dobijaju internet vezu ( znaci iz vec postojece mreze kabal do mrezne na serveru (za internet) ,iz druge mrezne servera kabal do svicha, a iz njega 4 kabla za svaki klijent racunar) tako je zamisljenio, posle bi instalirali sofwer za kontrolu internet vremena ,... na klijent racunarima preko servera, serverski deo programa se instalira na serveru , a drugi klijentski na svakom klijentu.

Eto to bi bilo to u principu, pomagaj aman zaman
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta27.09.2007. u 22:01 - pre 202 meseci
1. koliko te placaju da to uradis?

2. mozda si pogresio forum, posto se mi ovde bavimo umrezavanjem racunara (kompjutera) a za kompijuter nisam uspeo da nadjem sta je to u stvari

3. ovakvo umrezavanje je najmanje 15 puta objasnjeno na forumu

4. sve racunare povezi na jedan switch, straight kablovima i podesi im mrezne kartice da automatski podesvaju sve mrezne parametre.

5. Onaj racunar koji ti zoves serverom (iako to nije) drugom mreznom karticom spoj na Internet i na toj kartici ukljuci ICS (Internet Connection Sharing).

6. za dalje nek ti je bog u pomoci...
 
Odgovor na temu

helicobacter

Član broj: 104764
Poruke: 6
91.150.109.*



Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta28.09.2007. u 17:37 - pre 202 meseci
E pa prvo bih zahvalio na savetima, , to sto se tice conecting internet sharing ne funkcionise posto sam probao, automatski sam konfigurise sve adrese i totalno poremeti sve postavke, tako da sam mislio da mi je ovaj pristup najlaksi, sve jedno ovo radim iz hobija nije mi to struka. A koliko dobijam za posao, pa ovaj projekat finansira USA aid na Kosovu ( gde to treba i da postavim) dobicu 1000e da postavim sve to, a posle neku mesecnu nadoknadu za odrzavanje jos nije specifikovano koliko ce biti.
A komentari tipa pogresio forum, i druge packe kojima me kao spustas samo govore o tebi ili si nesto debelo nezadovoljan svojim zivotom ili si los covek .Sve jedno hvala sto si mi odgovorio Predraze i daj malo kulture nisi glup covek ne spustaj se na takav nivo.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta28.09.2007. u 18:28 - pre 202 meseci
Moj komentar je sasvim na mestu. Odmah je mirisalo na to da radis stvar za neke vece pare, a ne umes, pa ocekujes da ti ovde neko to objasni.

Vidis, to sto treba da uradis je trivijalnost. Svako ko se imalo razume u racunare to moze da podesi. A ti, posto za to uzimas 1000 evra, ako vec ne umes da namestis lepo uposli nekoga i posteno mu plati da to sredi.
 
Odgovor na temu

helicobacter

Član broj: 104764
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta28.09.2007. u 20:28 - pre 202 meseci
Ha ha ha,sad si dokazao da nisi pametan a i zavidan si pride.Odmah si se upecao na 1000e,znao sam.Tvoj misaoni proces ide ovako: on da mlati pare a ja da ga ucim, he he. E moj Predraze da su svi kao ti Linux nikad nebi postojao, a ni ovaj forum. Ako te bas "jede" koliko dobijam za ovo cimanje, platili su mi 50 e za putne troskove,i to je to a ti ako si voljan kao strucnjak koji "zna" evo dodji do Kosova da odradis ovaj trivijalan poslic,rado cu podeliti svoju zaradu sa tobom,posteno 25e tebi, 25e meni.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta28.09.2007. u 22:16 - pre 202 meseci
iskreno se divim svemu sto sam do sad vidio na ovom forumu! Ali je ovo VRH! Dragi prijatelju forum postoji za razmjenu iskustava srodnih ljudi sa slicnim znanjima i radi pomoci pocetnicima u prvim koracima u nekoj "nauci". Ali doci i u 5-tom postu na forumu nalepiti ovako covjeka koji ti je vec POMOGAO stvarno nema smisla! Pogotovo covjeka koji prilicno zna o ovoj temi...
 
Odgovor na temu

helicobacter

Član broj: 104764
Poruke: 6
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta28.09.2007. u 22:46 - pre 202 meseci
Nebih volio da me neko pogresno shvati, da sam neki nezahvalni moron, cenim sve ljude na ovom forumu, i smatram da su svi manje vise super ljudi u svakom pogledu. Narocito cenim razmenu znanja, po tom pitanju se vidi nivo intelektualca. Jedino mi smetaju neki komentari sa zadnjim namerama, a to sam primetio da pojedinci koji znaju malo vise imaju tendenciju da ponize na sitno ove ispod sebe. Za mene je to jadno i bedno. A sto se tice gos. Predraga ne sumnjam da je on i strucan i dobar lik, sigurno daleeeko zasluzniji za dobrobit ovog foruma od mene, jednostavno pogodio me u zivac. Elem ova diskusija je totalno van teme, ja sam svoje rekao i necu vise da razglabam dalje.Hvala svima koji su postovali jos jednom.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6280

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta29.09.2007. u 01:20 - pre 202 meseci
Pa sta? I ti si mene pogodio u zivac, kada ne umes da podesis tako banalnu stvar i pri tome neces ni da se potrudis da procitas kako se to radi, a osim na ovom forumu (ovde ima najmanje jedna tema u kojoj je do tancina objasnjeno kako se podesava ICS), to imas objasnjeno na svakom sajtu koji sadrzi ona uputstva za neupucene kako da urade ovo i ono.

Tvoj problem je sto ne poznajes ni terminologiju, ne znas ni gde da utaknes kabal, a hoces da zaradis pare i to tako da ti neko objasni kako to da uradis. 50 evra ili 1000 evra, potpuno je nebitno.

Da se iz tvog pitanja videlo da si nesto zaista pokusao i da si zapeo, siguran sam da bi ti neko do sada vec pomogao (ne propusti da primetis da sam ti ja jedini napisao ta treba da uradis). Nasuprot tome, iz tvog pitanaj moze jedino da se zakljuci da verovatno ni kablove nisi napravio kako treba, a kamoli da si probao da nesto drugo uradis.

 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Potreban savet za pravljenje mreze server- 4 klijenta

[ Pregleda: 2904 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.