Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bugarsko drzavljanstvo

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3497563 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 15:29 - pre 83 meseci
Cestitam svima koji su dobili ukaze! Sve najbolje vam zelim.
Na moju zalost pre oko sat vremena i ja i clanovi moje porodice vraceni smo na dopunsku proveru.
Intervju smo imali pocetkom aprila i tom prilikom smo predali samo proishod. U cetvrtak 22.6.2017 predali smo i ta dodatna originalna dokumenta ali izgleda da oni to nisu ni pogledali posto su nas pre sat ipak vratili na dopunu.
Pozdrav svima. Neka neko javi ovde, ako mu se kojim slucajem vrati sa dopunske na finalnu.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 15:32 - pre 83 meseci
Loulo, uopšte nisi imao "finalni" status?

Pravo sa "Prepiskata se namira v procedura po zadъlžitelno sъglasuvane" na dopunsku?
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 15:37 - pre 83 meseci
Bili smo na finalnom od 21.2.2017 do malopre
Intervju pocetkom aprila prosle godine u Sofiji
 
Odgovor na temu

ikac2000
ikac2000
Nis

Član broj: 27534
Poruke: 519



+18 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 15:44 - pre 83 meseci
Kada sam predavao za decu u konzulatu (ne u SRB), u formularu koji sam popunjavao postoji pitanje gde zelite podici proishod.

Tu mozete navesti Sofiju ili konzulat.
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 15:45 - pre 83 meseci
OK, hvala, nije bilo precizirano koji je april u pitanju.
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 16:15 - pre 83 meseci
Citat:
izvrnuta torta:
Pa cekaj, kad si proveravao status i video da ti je ukaz potpisan, zar ti nije tamo pisalo da mozes da zakazes termin kad da ga podignes, i ponudjene ti neke opcije sa slobodnim datumima?

Ja koliko sam shvatio svi su tako dobijali opciju. Evo Vojkanche reci ti kako ti je pisalo sad kad ti je potpisan ukaz.


Upravo tako odabereš datum i izadju ti slobodne satnice

[Ovu poruku je menjao vojkanche dana 28.06.2017. u 17:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 16:34 - pre 83 meseci
Šta treba da a podizanje ukaza?
Kad može da se preda zahtev za EGN?
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 16:50 - pre 83 meseci
Ovo je neko skoro postovao, pa sam sačuvao:

Citat:
Evo da vam javim kako je prosao odlazak u Policiju za pasos i licnu kartu.
Pre odlaska u Policiju u bulevar "Knyaginya Maria Luiza 48" (u ovoj ulici je glavna autobuska i zeleznicka stanica) sam otisao po EGN dokument u opstini Sredec. Ista gospodja kod koje sam predao zahtev mi je i izdala EGN. Pokazite pasos na uvid. Bio je gotov za 7 dana, ali mozete telefonom pozvati da proverite da li je gotov. Iskopirajte ovaj dokument, mozda vam nekad zatreba u zivotu, tako bar ja radim. Za policiju spremite:

- primerak Ukaza koji ostavljate kod njih
- kopiju prve strane pasosa ostavljate
- pasos na uvid
- udostoverenie za postoianen adres je tacan naziv dokumenta koji uzimate iz Opstine (vas EGN i adresa...). Predajete original.
- izvod iz matične knjige rođenih preveden i legalizovan. Original na uvid, a kopiju ostavljate
- zahtev se popunjava na salteru 16 ili 17. Ovde dajete sva dokumenta samo na uvid, odredjujete brzinu izrade licnih dokumenata i potpisujete neke papire da ste predali za izradu ovih dokumenata. Zahtev je delimicno sistemski popunjen (prvi deo), drugi deo sam morao da popunjavam licno. Mada me je sluzbenica pitala, da li hocu licno da popunjavam ili da ona otkuca na masini-kompjuteru, ali ja sam rekao, ja cu:-). Za ono sto je sistemski popunjeno imate mogucnost da potvrdite ili osporite tacnost. Npr. u pasosu i licnoj karti ce vam stajati ime i prezime na bugarskoj azbuci-cirilici i prevod na engleski-latinicu. U mom slucaju je bilo da mi se na cirilici prezme zavrsava na cirilicno Č, a na latinici je pisalo CH. Ovde imate opciju da promenite nastavak u prezimenu samo na C. Od ostalih podataka sam upisao boju ociju, visinu, ime i prezime roditelja i datume rodjenja, ime i prezime za suprugu, itd., imate ovaj formular postavljen nedavno u mom postu. Onda vas upucuje na salter za placanje.
- takse se placaju na salterima 1 i 2. To su ustvari izdvojeni salteri banke. Ekspresna usluga je 303.5 leva za pasos i licnu kartu. Pasos na uvid. Potpisujete uplatnice i preuzimate iste
- Sve gore navedeno predajete na salter 6 ili 7. Sluzbenica proverava sva dokumenta i zahtev i onda se slikate, ostavljate digitalni potpis i otisak oba kaziprsta. Zamolio sam je da mi dokumenta budu gotova do 15 sati zbog prevoza, i to nije bio problem. Mada mi je ona rekla za 15:30. Inace, zahtev sam predao oko 11h. Dace vam papiric pod kojim se vodi vasa predaja zahteva.
- na salteru 16 ili 17 preuzimate pasos i licnu kartu. Pasos i delovodni broj na uvid. Ne secam se da li se potpisuje nesto da ste preuzeli dokumenta.

Svi sluzbenici su bili krajnje ljubazni. Na kraju sam im odneo neke slatkise, kao da castim za pasos:-)

Taksi od autobuske stanice do cafe "Costa Coffee" je oko 5 leva.

Imate Regional Police Station ul. Knyaz Boris I 215, to je iza hotela Ramada, blize je glavnoj autobuskoji i zeleznickoj stanici. Cuo sam da i tamo idu za licne dokumente.

Ovde su cene izrade dokumenata: http://www.yambol.mvr.bg/Uslug...novite_bulgarski_documenti.htm

Status izrade dokumenata mozete da pratite na sajtu https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

Pozdrav, i srecno svima!
 
Odgovor na temu

Kreuz

Član broj: 331687
Poruke: 101



+10 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 17:03 - pre 83 meseci
Pre toga i ovo (bbane, oktobar 2016), a možeš i dodatno da prelistaš temu:

Citat:
Juce sam bio da podignem ukaz, tako da imam sveze informacije pa da razjasnim neke nedoumice, za samo podizanje ukaza ti trebaju samo pasos i dve slike (slike nikako da budu iste kao na zahtevu, meni pravili problem sto je mala razlika izmedju slika iako su slikane u razmaku od godinu dana), cim se uzme ukaz moze istog trena da se ide u opstinu za ENG (tako sam i ja uradio iz ministarstva pravo u opstinu, opstina radi do 17 i 30 tako da ima vremena da se to zavrsi) za EGN treba fotokopija pasosa, fotokopija ukaza i popunjena molba, ne treba preveden izvod ali zato za u policiju TREBA PREVEDEN IZVOD (svratio sam u policiju pa pitao). Ako ne umete da popunite molbu za EGN, kao sto ja nisam umeo, oni u opstini nece da vam je popune (meni nisu hteli) ali imate tu u blizini notara meni je uzeo 3 leva da mi popuni. Prilikom podizanja ukaza moras da navedes adresu na koju hoces da se prijavis (ja sam Lege 6) istu tu adresu moras da napises i posle u molbi, ne mogu da se razlikuju. Takse za ukaz su 56 leva a za EGN 30 leva i ceka se maksimalno 7 dana.
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 20:46 - pre 83 meseci
6.aprila 2016 je bio moj intervju @Kreuz

Imam molbu za clana @smartem da napise ovde koliko je bio na dopuni posto sam iz nekog njegovog posta shavtila da je bio na dopunskoj proveri. Ako moze nesto malo detaljnije o tome: kad je vracen na finalnu, kad je dobio ukaz i kad mu je obrazuvana prepiska.
Mnogo bi znacilo nama koji smo vraceni na dopunsku proveru.

Jos jednom da naglasim da sam ja prosle nedelje odnela originalna dokumenta i tad sam jos uvek bila na finalnoj a od danas sam na dopunskoj.
 
Odgovor na temu

2017daca

Član broj: 336676
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo28.06.2017. u 21:10 - pre 83 meseci
Ja sam zakazala podizanje ukaza 19.7. AKo neko ide pre mene (vojkanche / smeker90) neka napise kako je sve proslo.

Ukratko:

23.7.2015 sam predala papire za onaj dokaz o poreklu (predala sam tatin originalan izvod iz maticne knjige rodjenih gde pise da je Bugarin)
05.10.2015. sam taj dokaz sa ostalim dokumentima odnela u ministarstvo

16.3.2016. sam bila na intervjuu
od 25.1. 2017. sam bila na finalnom

28.6. potpisan ukaz
19.7. idem da ga podignem


sve sam zavrsavala preko posrednika

Srecno svima!!!
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
212.200.247.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.06.2017. u 06:21 - pre 83 meseci
Citat:
Kreuz:
Ovo je neko skoro postovao, pa sam sačuvao:

Citat:
Evo da vam javim kako je prosao odlazak u Policiju za pasos i licnu kartu.
Pre odlaska u Policiju u bulevar "Knyaginya Maria Luiza 48" (u ovoj ulici je glavna autobuska i zeleznicka stanica) sam otisao po EGN dokument u opstini Sredec. Ista gospodja kod koje sam predao zahtev mi je i izdala EGN. Pokazite pasos na uvid. Bio je gotov za 7 dana, ali mozete telefonom pozvati da proverite da li je gotov. Iskopirajte ovaj dokument, mozda vam nekad zatreba u zivotu, tako bar ja radim. Za policiju spremite:

- primerak Ukaza koji ostavljate kod njih
- kopiju prve strane pasosa ostavljate
- pasos na uvid
- udostoverenie za postoianen adres je tacan naziv dokumenta koji uzimate iz Opstine (vas EGN i adresa...). Predajete original.
- izvod iz matične knjige rođenih preveden i legalizovan. Original na uvid, a kopiju ostavljate
- zahtev se popunjava na salteru 16 ili 17. Ovde dajete sva dokumenta samo na uvid, odredjujete brzinu izrade licnih dokumenata i potpisujete neke papire da ste predali za izradu ovih dokumenata. Zahtev je delimicno sistemski popunjen (prvi deo), drugi deo sam morao da popunjavam licno. Mada me je sluzbenica pitala, da li hocu licno da popunjavam ili da ona otkuca na masini-kompjuteru, ali ja sam rekao, ja cu:-). Za ono sto je sistemski popunjeno imate mogucnost da potvrdite ili osporite tacnost. Npr. u pasosu i licnoj karti ce vam stajati ime i prezime na bugarskoj azbuci-cirilici i prevod na engleski-latinicu. U mom slucaju je bilo da mi se na cirilici prezme zavrsava na cirilicno Č, a na latinici je pisalo CH. Ovde imate opciju da promenite nastavak u prezimenu samo na C. Od ostalih podataka sam upisao boju ociju, visinu, ime i prezime roditelja i datume rodjenja, ime i prezime za suprugu, itd., imate ovaj formular postavljen nedavno u mom postu. Onda vas upucuje na salter za placanje.
- takse se placaju na salterima 1 i 2. To su ustvari izdvojeni salteri banke. Ekspresna usluga je 303.5 leva za pasos i licnu kartu. Pasos na uvid. Potpisujete uplatnice i preuzimate iste
- Sve gore navedeno predajete na salter 6 ili 7. Sluzbenica proverava sva dokumenta i zahtev i onda se slikate, ostavljate digitalni potpis i otisak oba kaziprsta. Zamolio sam je da mi dokumenta budu gotova do 15 sati zbog prevoza, i to nije bio problem. Mada mi je ona rekla za 15:30. Inace, zahtev sam predao oko 11h. Dace vam papiric pod kojim se vodi vasa predaja zahteva.
- na salteru 16 ili 17 preuzimate pasos i licnu kartu. Pasos i delovodni broj na uvid. Ne secam se da li se potpisuje nesto da ste preuzeli dokumenta.

Svi sluzbenici su bili krajnje ljubazni. Na kraju sam im odneo neke slatkise, kao da castim za pasos:-)

Taksi od autobuske stanice do cafe "Costa Coffee" je oko 5 leva.

Imate Regional Police Station ul. Knyaz Boris I 215, to je iza hotela Ramada, blize je glavnoj autobuskoji i zeleznickoj stanici. Cuo sam da i tamo idu za licne dokumente.

Ovde su cene izrade dokumenata: http://www.yambol.mvr.bg/Uslug...novite_bulgarski_documenti.htm

Status izrade dokumenata mozete da pratite na sajtu https://izdadeni.mvr.bg/nld2/nWeb2.nsf/fVerification

Pozdrav, i srecno svima!


Hvala puno
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.06.2017. u 09:03 - pre 83 meseci
Jos jednom da zamolim @smartem da napise nesto preciznije o svojoj dopunskoj proveri posto sam iz ranijih postova videla da je bio na dopunskoj samo 6meseci. Pa ako moze nesto detaljnije o tome.
 
Odgovor na temu

Nikol84
Komaromi Eleonora
Ne radim
Nema

Član broj: 335829
Poruke: 21
80.215.172.*



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.06.2017. u 11:50 - pre 83 meseci
Moj muž ide u ponedeljak 3.jula po ukaz pa javljam,šta je uradio.pozdrav
 
Odgovor na temu

vojkanche

Član broj: 335134
Poruke: 458
5.57.75.*



+20 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.06.2017. u 14:50 - pre 83 meseci
Dali je neko skoro podizao ukaz da napise sta je sve potrebno da se ponese od dokumentacije,slika itd?
 
Odgovor na temu

Suzafica
Leskovac
Leskovac

Član broj: 335074
Poruke: 25
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.06.2017. u 21:56 - pre 83 meseci
Do kad su stali sa potpisima za proishod cekam od marta mi je promenjeno da je odobren proishod cekam taj potpis,papiri sredjeni samo da zakazem kad da ga podignem?
 
Odgovor na temu

jotev74
Nis

Član broj: 326369
Poruke: 151
*.exe-net.net.



+35 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo29.06.2017. u 23:12 - pre 83 meseci
Citat:
vojkanche:
Dali je neko skoro podizao ukaz da napise sta je sve potrebno da se ponese od dokumentacije,slika itd?

Potrebno je sledece :
1. Dve fotografije pasoskog formata (ne starijeg datuma od one koju si predao u Ministarstvu. Na jednoj ce ti reci da napises ime i prezime.
2. Dokaz o uplacenoj taksi od 50 leva (Mozes da uplatis u banci koja se nalazi u ulici sa desne strane zgrade Ministarstva ( Allianz banka). Udjes,kazes da ti treba taksa za Ukaz i platis 56 leva (50lv+6lv provizija )
3. Odstampan dokaz o zakazanom terminu za podizanje Ukaza (nekada traze na ulazu )
4. Pasos

Sve to levo od ulaza na salter br.4 kada te prozovu. Na parcetu papira koji ti budu dali upisujes ime i prezime i adresu na kojoj ces biti prijavljen .
Dobices to dugo cekano parce papira sa kojim kasnije mozes da odes da podneses zahtev za EGN a otprilike 7 -10 dana kasnije ,kada EGN bude gotov i dokumenta za spas.
 
Odgovor na temu

Darac94
Turismus kaufmann

Član broj: 335522
Poruke: 41
*.web.vodafone.de.



+4 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.06.2017. u 08:54 - pre 83 meseci
Pozdrav ljudi. Sećam se da je neko pisao o boravišnoj dozvoli u Bugarskoj,znaci napominjem samo za boravak.Da li je neko upućen na koji način se to dobija i šta je sve potrebno da bi se to dobilo? Mislim da je Acabgd pisao o tome ,ali nisam siguran niti Mogu naći to.Izvinjavam se svima znam da nema veze sa temom.I imam još jedno pitanje,naime ja sam dobio pasos preko mog oca tj njegove familije i ja sam jedini u mojoj porodici koji je hteo da ima taj pasos sad hoće i ostatak porodice da ga ima. Zanima me da li moj otac mora istu proceduru da prolazi kao i ja ili je dovoljno da se kaže da sam ja pomoću njegovog oca(mog dede)dobio poreklo i državljanstvo?
 
Odgovor na temu

Loulo

Član broj: 336893
Poruke: 21
*.exe-net.net.



+1 Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.06.2017. u 10:57 - pre 83 meseci
@Darac94 bez obzira sto ti imas pasos preko porekla tvog oca, tvoj otac ce morati da prodje celu proceduru na osnovu tih istih dokimenta o poreklu i trenutno je najbolje da ide preko ambasade tako da rlje najbolje da pozoves njih.
O boravisnoj vizi ja ne znam nista tako da se nadam da ce ti odgovoriti neko drugi
 
Odgovor na temu

ttiixx




Profil

icon Re: Bugarsko drzavljanstvo30.06.2017. u 12:01 - pre 83 meseci
http://times.bg/news/view/2629...d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%b2
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Bugarsko drzavljanstvo

Strane: << < .. 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3497563 | Odgovora: 15725 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.