Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema

[es] :: Wireless :: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema

[ Pregleda: 19557 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mishad7
Kg

Član broj: 75788
Poruke: 47
77.46.186.*



Profil

icon Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema30.08.2007. u 18:09 - pre 202 meseci
Vec izvesno vreme koristim telekomov ADSL, i sve je ok. Modem koji su mi dali je Huawei SmartAX MT882u. I posto sam skoro ubacio novi komp, hteo sam da ga na net povezem preko wirelessa. Zato sam danas kupio Allied Telesis/Corega CG-WLBARGO. "Udenem" mrezni kabl od ADSL modema u njega, ukljucim wireless na novom kompu, on sve super prepozna mrezu, ali nema internet. Odem ja u podesavanja (192.168.1.1), a tamo tona nekih opcija. Procackam koliko sam razumeo, ali nista ne pomaze. Onda povezem ethernet kablom, ali isto se desava; prepoznaje mrezu ali nema internet.
Ono u sto sam siguran jeste da problem ne lezi u operativnom sistemu, posto sam probao i Mac i Windows, i u njima sam svakojake stvari probao, i opet isto.

Da li neko moze da mi pomogne da ovo podesim, posto sam izgubio ceo dan a opet sam na pocetku?
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema31.08.2007. u 23:50 - pre 202 meseci
Slabo si opisao problem, tj. nisi dao gotovo nikakve detalje. Koja je IP adresa ADSL modema, a koja Wireless rutera? Koje su IP adrese računara i na koji način ih dobijaju? Gde si zabo kabl od modema jer taj ruter ima pet UTP portova (jedan WAN i četiri LAN)? Kada si otkucao 192.168.1.1 čija podešavanja si dobio, od modema ili od rutera? Sve ovo je potrebno za kvalitetan odgovor.

Da ne bih ispao mrgud, evo nekih smernica. Podrazumevane adrese tvog ADSL modema i tvog novog Wireless rutera su baš identične, tj. 192.168.1.1; eto ti prvog problema.

U tom slučaju ja bih prvo adresu rutera promenio npr. u 192.168.1.100 i isključio njegov DHCP. Zatim bih ADSL modem priključio na jedan od LAN portova rutera, a na računarima bih izabrao automatsko dodeljivanje IP adresa (sve to pod predpostavkom da DHCP na modemu i dalje radi).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mishad7
Kg

Član broj: 75788
Poruke: 47
77.46.253.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema01.09.2007. u 12:31 - pre 202 meseci
Citat:
Koja je IP adresa ADSL modema, a koja Wireless rutera?
IP adresa i modema i rutera su iste 192.168.1.1.
Citat:
Koje su IP adrese računara i na koji način ih dobijaju?
Nemam pojma koje su IP adrese racunara ni kako ih dobijaju (recimo da sam pocetnik kada su mreze u pitanju).
Citat:
Gde si zabo kabl od modema jer taj ruter ima pet UTP portova (jedan WAN i četiri LAN)?
Kabl od modema je u WAN portu.
Citat:
Kada si otkucao 192.168.1.1 čija podešavanja si dobio, od modema ili od rutera?
Kada probam preko wirelessa, dobijam podesavanje wirelessa, ali podesavanjima modema pristupam jedino kada direktno ubacim kabl iz modema u komp.
Citat:
Podrazumevane adrese tvog ADSL modema i tvog novog Wireless rutera su baš identične, tj. 192.168.1.1; eto ti prvog problema.

E sad, nemam pojma kako da promenim IP adresu modema ili rutera; nesto sam brljao po podesavanjima, ali nisam nasao kako.
Citat:
U tom slučaju ja bih prvo adresu rutera promenio npr. u 192.168.1.100 i isključio njegov DHCP. Zatim bih ADSL modem priključio na jedan od LAN portova rutera, a na računarima bih izabrao automatsko dodeljivanje IP adresa (sve to pod predpostavkom da DHCP na modemu i dalje radi).
Probacu malo kasnije, cim dodjem kuci. Ako to bude radilo, da ga ostavim i da ne diram nista vise, posto (bar koliko znam, a to nije puno) kabl od modema bi trebalo da stoji u WAN portu?
 
Odgovor na temu

chex37
Beograd

Član broj: 155710
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema01.09.2007. u 13:13 - pre 202 meseci
Mislim da ti treba ADSL Router.
 
Odgovor na temu

mishad7
Kg

Član broj: 75788
Poruke: 47
77.46.253.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema01.09.2007. u 13:46 - pre 202 meseci
Citat:
chex37: Mislim da ti treba ADSL Router.

Nisam siguran sta ce mi, posto kabl ide pravo iz modema u wireless ruter.

Inace internet radi kada je kabl iz modema ubacen u jedan od LAN portova, ali i dalje me zanima da li je to u redu, ili je bitno da kabl ide u WAN port.
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema02.09.2007. u 01:12 - pre 202 meseci
Citat:
chex37: Mislim da ti treba ADSL Router.
Njegova dva uređaja su sasvim dovoljna. Ako bude želeo da ta dva uređaja zameni sa jednim trebaće mu ADSL Wireless Router jer je želja da se laptop spoji bežičnim putem.

Citat:
mishad7: Inace internet radi kada je kabl iz modema ubacen u jedan od LAN portova, ali i dalje me zanima da li je to u redu, ili je bitno da kabl ide u WAN port.
Na mreži nikako ne smeju biti dve iste IP adrese. Ako postoje mreža neće raditi kako treba, a možda čak uopšte neće raditi. Ako Internet radi kada kabl od modema staviš u LAN port rutera rekao bih da si ipak nešto nesvesno promenio u podešavanjima modema ili rutera. Ako si to uradio, nadam se da si to uradio na ruteru jer je njega lako i bezbolno vratiti na podrazumevana podešavanja. I na modemu je to lako uraditi ali ne i bezbolno jer ćeš možda morati da ga nosiš u Telekom da ga ponovo konfigurišu za tebe.
Što se tiče onoga oko WAN i LAN porta, može i jedno i drugo, ali će biti različita podešavanja rutera. Najkraće rečeno, ako UTP kabl staviš u WAN port konfiguracija će biti malo složenija. Zato se drži onog mog predloga.
Adresu rutera ćeš promeniti tako što ćeš otkačiti modem od rutera, tj. na ruter neka bude priključen samo desktop (ili laptop, svejedno). Sada u IE otkucaj 192.168.1.1 i negde u sekciji LAN promeni tu adresu u 192.168.1.100. Nekako moraš da sačuvaš tu promenu, obično ima dugme ˝Save˝, a možda te obavesti i da treba uraditi i ˝Reboot˝ rutera. Pre toga iskoristi priliku pa ujedno isključi DHCP na ruteru (oslonićemo se na DHCP na modemu). Ostalo kako sam predložio, s tim što se malko ograđujem od potencijalnih problema jer ne znam šta si sve promenio (a možda i nisi).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mishad7
Kg

Član broj: 75788
Poruke: 47
77.46.255.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema02.09.2007. u 10:18 - pre 202 meseci
Uspeo sam da promenim adresu za podesavanje rutera bas kao sto si opisao. Kabl od modema je u lan portu, i sve radi super. Rekoh samo da se zahvalim svima na pomoci.
 
Odgovor na temu

nele_gm
G.Milanovac

Član broj: 4733
Poruke: 12
91.150.116.*

ICQ: 113570137


Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema07.03.2008. u 17:45 - pre 196 meseci
Citat:
plavigor:
Što se tiče onoga oko WAN i LAN porta, može i jedno i drugo, ali će biti različita podešavanja rutera. Najkraće rečeno, ako UTP kabl staviš u WAN port konfiguracija će biti malo složenija. Zato se drži onog mog predloga.
Pozdrav


Imam slican problem. Kupio sam LinkSys WRT54GL ali bih hteo da ga upravo podesim preko WAN porta. Mozes li da mi das instrukcije za konfiguraciju rutera. Inace IP adrese i na modemu i na ruteru sa takodje 192.168.1.1.
 
Odgovor na temu

Pinokio
Nenad Toplicanin
Krusevac

Član broj: 15292
Poruke: 92
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tehnokomerc.com


Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema09.03.2008. u 02:39 - pre 196 meseci
ko ti je provajder?

 
Odgovor na temu

DarioBH
Bosna i Hercegovina

Član broj: 86881
Poruke: 453
*.europronet.ba.



+1 Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema09.03.2008. u 12:45 - pre 196 meseci
Ruter podesavas preko lan porta ubodi kabla u lan port i u browseru ukucaj njegovu ip adresu
a nece to raditi ako su iste ip adrese kod dva uredjaja
 
Odgovor na temu

roliki

Član broj: 175272
Poruke: 11
79.101.140.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema10.03.2008. u 15:04 - pre 196 meseci
Već 4 sata čitam o ADSL-u i Wireless routerima i više ni ne znam šta je šta! Nikada se nisam bavio mrežama,ali mi je sve konfuznije i konfuznije! Imam desktop i laptop i Telekomov ADSL(Huawei SMartAX MT882)! Ja hoću da povečem na neki uređaj(valjda wireless route) preko LAN-a svoj dektop,a preko mreže laptop,stim da imam net na oba uređaja,i da mi taj wireless router bude nezavistan od dektopa(odn. radi kada je dektop ugašen)! Da li za ovo postoji mogućnost i šta mi treba,jel mi više ništa nije jasno! Dobro mi došla sugestija koji tačno uređaj da kupim,od nekog ko je to uradio i da mu funkcioniše! Inače živim u kući na spartu i oba kompa su gore,mada bi signal neta i dole bio poželjan! Da li i ovo može! Hvala unapred!

I da koliko gubim od brzine neta(512),ako ga koristim wireless?

I da imam običnu liniju,nemam ISDN,pošto vidim da je i to bitno za neki A ili B standard! A na lap-topu 802.11b/g! Pošto vidim da svi hvale neki n standard!



[Ovu poruku je menjao roliki dana 10.03.2008. u 16:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

nele_gm
G.Milanovac

Član broj: 4733
Poruke: 12
91.150.116.*

ICQ: 113570137


Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema10.03.2008. u 16:39 - pre 196 meseci
E ovako:
IP adrese na modemu (Huawei MT882) i ruteru (LinkSys WRT54GL) bile su iste 192.168.1.1. Promenio sam adresu na ruteru na 10.0.10.1 i sve radi OK. Kabl iz modema ide u WAN port na ruteru. Ostala podesavanja kao sto je sigurnost i ostalo definisao sam kada sam pristupio ruteru posle promene IP adrese.
Inace ovaj wireless ruter je odlican, predhodno sam uzimao na probu d-link DI-524 ali je ovde signal primetno jaci.
 
Odgovor na temu

roliki

Član broj: 175272
Poruke: 11
79.101.140.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema10.03.2008. u 17:51 - pre 196 meseci
Hvala! Napokon i ja da razumem nešto! : Baš ću da potražim netu gde ima da se kupe! Jel su sama podešavanja posle komplikovana?
 
Odgovor na temu

Maputo
Student

Član broj: 186854
Poruke: 2
91.150.108.*



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema04.07.2008. u 15:01 - pre 192 meseci
Pozdrav svima!

I ja imam slican problem sa povezivanjem wireless rutera i ADSL modema. Kod mene je slucaj da imam stalnu konekciju na internet, znaci ne moram da pokrecem onaj dial-up program da bih se konektovao (PPPoE mod rada). Kada povezem wireless ruter sa modemom, naizgled sve je u redu, osim sto nema interneta.
Negde sam nacuo da modem mora biti podesen u Pure Bridge mod rada da bi mogao da se poveze sa ruterom, sto u neku ruku i ima smisla jer sam prilikom podesavanja wireless rutera morao da ukucam PPPoE username i password...
Da li neko zna nesto vise o ovome, i konkretno, da li je tacno da ADSL modem mora biti podesen u Pure Bridge mod rada?

Unapred zahvalan!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

okno
Beograd

Član broj: 68154
Poruke: 325
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema05.07.2008. u 08:40 - pre 192 meseci
Ima dosta tih problema sa adsl-om i broadband ruterima. Najbolje resenje za takvu mrezu je obican acceess point .
Jednostavno broadband ruter nikako ne dobija parametre za wan konekciju, bilo da je dobija od adsl modema ili od adsl provajdera preko tog modema.
Zato svima preporucujem da broadband ruter u ovom slucaju namestite bukvalno kao bezicni swic !
Jednostavno to izgleda kao da ste se direktno konektovali na adsl modem ili adsl ruter.

Ovde sam objasnio kako..

http://www.elitesecurity.org/t328471-0#1994204
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Pomoc oko podesavanja Wireless router-a i telekomovog ADSL modema

[ Pregleda: 19557 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.