Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838834 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.211.65.133.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 16:23 - pre 116 meseci
Citat:
Nesh-co: 3 godine je i sada. Nista nije menjano.
Sto se tice prve pomoci i teorije, prvi put cujem tako nesto. Ako ima fora, onda je podeli sa drugima.
Mene je cela stvar sa dozvolom kostala 18.000 kruna bez ijednog neobaveznog casa.
Vrlo je verovatno da je ta fora sa prvom pomoci i teorijom iz istih izvora kao i 5 godina za permanent.
Dovoljno je bilo da odes na udi.no, kao sto sam recimo ja sad i proveris iz prve ruke sa stoprocentnom tacnoscu koliko ti treba do permanenta ili sta vec drugo.
Citat:
Nesh-co: 3 godine je i sada. Nista nije menjano.
Sto se tice prve pomoci i teorije, prvi put cujem tako nesto. Ako ima fora, onda je podeli sa drugima.
Mene je cela stvar sa dozvolom kostala 18.000 kruna bez ijednog neobaveznog casa.
Vrlo je verovatno da je ta fora sa prvom pomoci i teorijom iz istih izvora kao i 5 godina za permanent.
Dovoljno je bilo da odes na udi.no, kao sto sam recimo ja sad i proveris iz prve ruke sa stoprocentnom tacnoscu koliko ti treba do permanenta ili sta vec drugo.




Nema fore Nesh-co,ako si stariji od 25 godina tebi treba samo obligatorisk,znaci voznja plus prva pomoc. mene je izaslo 12000 obligatorisk pakke prva pomoc je bila 550 i to je to. Imas sve informacije na sajtu Vegvesena. Ulogujes se sa svojim podacima pomocu bank id a i sve fino pise,koliko ti treba jos i sta ti treba jos


A to da sve kosta 10000 nema sanse. ispod 13000 14000 ne moze.



5 godina za permanent je ako imas EU pasos
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 16:32 - pre 116 meseci
Nisam ja druze rekao da ne treba prva pomoc. Postoji ralika u ceni od skole do skole, to je tacno, Ali da je 4.000 nisam siguran.
Medaggz kaze da moze da se izbegne prva pomoc i Teorija, a ti potvrdjujes takodje da ne moze. Negde se nsimo razumeli.
Ja sam polozio pre nekih sest meseci mozda, ne znam tacno i nista sto nije moralo nisam platio. Mislim na dodatne casove itd. E sad ko je tu zbunjen ja ne znam.
Na udiju, kao sto znas, proveris tako sto krenes redom, odaberes zemlju iz koje dolazis i dobijes podatke. Za EU zemlje nisam gledao, ako je 5 onda se ni tu nista nije menjalo. Dakle 0:0

 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.helsenord.no.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 20:04 - pre 116 meseci
Moja greska, izvinjavam se, na to sam i mislio, samo teorija moze da se izbegne ako imas 25 godina ili vise.
U Karasjoku ovde je 11 000 maksimum ( 10-11 000) zavisi, od toga sta ti traze itd.. Sve zavisi od mesta do mesta, i koliko se instruktor zalozi za tebe.. Da li uzimas te dodatne ili ne .. Ja sam video da su neki pisali da ih je izaslo i 14-15 hiljada.. neke i 18-22,23 .. zavisi sve.

Znaci za EU zemlje (nemam eu pasos) je 5 ? Nije 3, ili ?
Pokusao sam da udjem na udi.no , nego nece da mi ucita preko telefona.. Posle cu kod kuce da procesljam to !
Hvala na informacijama. Ima previse ljudi koji sire dezinformacije, koje nikako nisu tacne.. Izgleda da sam u prvom trenutku naleteo na takve , ali uvek imam vas ovde na forumu :D
Pozdrav
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 20:25 - pre 116 meseci
razlika je u tome što mi sa EU pasošem odmah dobijamo neograničenu dozvolu boravka a možemo da apliciramo za tu radnu dozvolu posle 5 god dok vi sa ne EU pasošem dobijate dozvolu boravka vezanu za vreme dok imate ugovor o radu a možete da aplicirate za neograničenu radnu dozvolu posle 3 god

Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

moukoko

Član broj: 168931
Poruke: 171
..9-247-133.customer.lyse.net.



+55 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 20:37 - pre 116 meseci
e znate sta - znam coveka kojeg je sve za voznju izaslo celih 199 NOK!!!

mislim, ajte ljudi vise sa tim da sve moze da se zavrsi za 10-11-12.000 NOK.. pa samo da se iz prve polozi i teorija i voznja i izda vozacka kosta 2.000 NOK LINK

"samo obligatorisk" ukljucije - voznju po ledu, voznju po gradu, prvu pomoc, voznju po mraku, medjugradsku (daleku) voznju, casovi preticanja, 2 obavezna casa - procena vozackih sposobnosti. Sve linkovi sa Vegvesena LINK 2, [url=mailto:http://www.vegvesen.no/Forerko...sonbil/Grunnlegende+opplaering]LINK 3[/url], LINK 4, LINK 5. Na tim linkovima stoji i koji broj casova je minimum za te "samo obligatorisk" kurseve, pa ako neko uspe da u tih preostalih 8-9-10.000 NOK upakuje tih 25-30 casova svaka mu cast Pre ce biti da nesto nije dobro sabrano ili sagledano u potpunosti, al eto - svako veruje u sta hoce da veruje, sloboda izbora

[Ovu poruku je menjao moukoko dana 13.10.2014. u 21:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 20:49 - pre 116 meseci
Citat:
moukoko: e znate sta - znam coveka kojeg je sve za voznju izaslo celih 199 NOK!!!

mislim, ajte ljudi vise sa tim da sve moze da se zavrsi za 10-11-12.000 NOK.. pa samo da se iz prve polozi i teorija i voznja i izda vozacka kosta 2.000 NOK LINK

"samo obligatorisk" ukljucije - voznju po ledu, voznju po gradu, prvu pomoc, voznju po mraku, medjugradsku (daleku) voznju, casovi preticanja, 2 obavezna casa - procena vozackih sposobnosti. Sve linkovi sa Vegvesena LINK 2, [url=mailto:http://www.vegvesen.no/Forerko...sonbil/Grunnlegende+opplaering]LINK 3[/url], LINK 4, LINK 5. Na tim linkovima stoji i koji broj casova je minimum za te "samo obligatorisk" kurseve, pa ako neku upakuje da u tih preostalih 8-9-10.000 NOK upakuje tih 25-30 casova svaka mu cast Pre ce biti da nesto nije dobro sabrano ili sagledano u potpunosti, al eto - svako veruje u sta hoce da veruje, sloboda izbora

Ja uvek sebi ostavim prostora da previdim nešto, ili da sam eventualno lud, jer nema tog ludog koji je svestan toga, pa mi ta rezerva uvek stoji.
Precizno sam vodio evidenciju i sve prošao iz prve i znam da je bilo nešto preko 18.000 i da mi niko direktno nije rekao da je prošao jeftinije, nego je uvek neko čuo od nekog da je neko negde nekako i na neki sistem.
Čega sam se sve naslušao za ovih par godina, mila majko.
Moja supruga treba da polaže uskoro pa ću Vam reći tačno koliko i šta košta. Ima razlike u ceni, ali sam siguran da ne može da bude 4-6 soma kruna, to nema šanse. A ako ko može da dokumentuje tih 10-12 soma, voleo bih, jer nemam neki poseban razlog da plaćam 18 ili više kad mogu 10.000 jel tako?

Evo LINK sa cenama u školi u kojoj sam ja to obavio.

 
Odgovor na temu

videks

Član broj: 303176
Poruke: 39
*.75.9.46.customer.cdi.no.



+2 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 21:28 - pre 116 meseci
Jel ovo sa linkova pokriva sve sto je potrebno? Ako jeste, eto koliko to kosta u Trondheim-u.
http://www.heimdaltrafikkskole...eter/97-oktobertilbud-klasse-b
http://easytrafikkskole.no/kurstilbud/
Ima sa slicnom cenom i jos jednoj skoli, ne secam se tacno kojoj.
Meni vazi jos uvek dozvola iz Srbije, ali moram da planiram unapred :). Krecem sada u potragu za autom, po mogucstvu na lizing/kredit, da li neko ima iskustva sa tim?

Dodatno me interesuje, koliko da ocekujem da mi bude porez (tek sam dobio racune u banci i fødselsnummer, pa ne znam jos)? Pise mi 35% na papiru koji sam dobio.
Sa mnom su zena (nezaposlena) i dete koje krece u vrtic, ali jos nisu dobili dozvolu?

 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.docsis.trollnet.no.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 22:35 - pre 116 meseci
Ma i ja se raspitujem oko toga.. svi kazu drugacije, ali sam proverio sada par gore navedenih linkova, i pozvao licno, cena je malo veca nego sto sam u prvom trenutku napisao.
12 do 13 hiljada kruna .

Moram sto pre da upisem to i da zavsim.. ne mogu vise na bicikli , a dolazi -45 uskoro :D

pozdrav svima !

Bobane hvala na odgovoru !
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.211.65.133.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 22:49 - pre 116 meseci
Citat:
moukoko:
e znate sta - znam coveka kojeg prva pomocsve za voznju izaslo ceNosio nocnu vožnju pposto sese ona9 NOK!!! :) :) :)

mislim, ajte ljudi vise sa tim da sve može. da se zavrsi za 10-11-12.000 NOKplaćaju viseamo da se iz prve položi i teorija i voznja i izda vozacka kosta 2.000 NOK LINK

"samo obligatorisk" ukljucije - voznju po ledu, voznju po gradu, prvu pomoc, voznju po mraku, medjugradsku (daleku) voznju, casovi preticanja, 2 obavezna casa - procena vozackih sposobnosti. Sve linkovi sa Vegvesena LINK 2, [url=mailto:http://www.vegvesen.no/Forerko...sonbil/Grunnlegende+opplaering]LINK 3[/url], LINK 4, LINK 5. Na tim linkovima stoji i koji broj casova je minimum za te "samo obligatorisk" kurseve, pa ako neko uspe da u tih preostalih 8-9-10.000 NOK upakuje tih 25-30 casova svaka mu cast :) Pre ce biti da nesto nije dobro sabrano ili sagledano u potpunosti, al eto - svako veruje u sta hoce da veruje, sloboda izbora :)

[Ovu poruku je menjao moukoko dana 13.10.2014. u 21:49 GMT+1]

To

Ja ne znam čoveka, ja sam sam platio 12000 nok plus prva pomoć i taksa za izlazak. Nisam vozio noćnu voznju posto se ona vozi posle 15 Oktobra. Ako mi ne verujete poslacu vam Fakture . Ja hoću da pomognem ljudima da ne plaćaju više a ne da me vi pravite budalom.
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 23:03 - pre 116 meseci
Ajde ako Vam nije problem, ne u cilju prepucavanja, već u cilju informisanja, da napravite listu, taksativno sa troskovima za svaki obavezni deo koliko ste platili, jer ja da nisam pisao, sigurno ne bi znao tačnu cifru. Ja ne mislim Surbat druže da ti lažeš, aman, ali hoću da probam da vidim u čemu je caka, prvenstveno zbog mog ličnog budžeta, a biće korisno i ostalima. Kakvi dokazi, kakvi bakrači, ali ako uporedimo cifre, znaćemo u čemu je razlika. Iskreno, ti si prvi za koga ja znam da je prošao sa toliko para.
Ovaj link sa popustom što je videks izbacio, ne uklkjučuje ni glat ni morkekjoring ni taksu vegvesenu, sto je skoro pa kao moja cifra kad sve sabereš.
Eto, ako Vam nije teško uzmite onaj cenovnik sa mog linka pošto je on "raščlanjen" i koncizan, pa samo napišite za svaku stavku cenu. Ne samo vi, nego ako ima još nekog ko je prošao tako jeftino.

 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.211.65.133.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 23:13 - pre 116 meseci
Medaggz ,da ti odgovorim javno posto jos nekkoga interesuje. Nisi mi rekao koji pasos ima,ako ima pasos srbije treba mu:

Diploma i svedocanstvo za sve zavrsene razrede (prevedene na Eng.)
Minimum 2 do tri reference gde je radio ranije i opis posla, takodje na Eng
Cv
3 do cetri godine radnog iskustva
Plata u ugovoru ne manja od 155nok(mozda je sada veca) propisana sindikatom
Ugovor i ponuda za posao na udi obrazcu
Ja sam prilozio i kopiju oglasa na koji sam se javio .
Kopije pasosa.
Mislim da je to to. Bitna je plata,skola i malo radnog iskustava,ako to ispunjava mislim da ce dobiti vizu.
Dalje,pisao sam ranije neka izbegava Oslo u trazenju posla, Stavanger(tu su najbolje plate dobice ladno 170-180 po satu), Drammen i sto severnije.
ako ima EU pasos ne treba mu nista od dokumentacije,ali sve jedno neka izbegava Oslo. Ako ti treba jos neki podatak ili nesto drugo specificno za moju struku tu sam .
Pozz
 
Odgovor na temu

surbat
kokk
Serbia

Član broj: 188377
Poruke: 198
*.211.65.133.getinternet.no.



+14 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 23:23 - pre 116 meseci
Iskreno ja znam samo jednog momka iz Srbije da je prosao jeftino ,polagao u Bærumu. Svi ostali su placali min 16 ili 18000. E fora je u tome sto sam ja uzeo paket sve 12000
jos mi covek nije naplatio tileg do Dramena. Ako sme da se stavi link, ja cu da stavim. Vec sam slao ljudima u ibox. Zao mi je samo da ljudi ne placaju vise- Posto ima na sajtu cifra . E sada ja mogu da ti posaljem fakture,ozbiljno,pa ti stavi na sajt posto ja nemam vremena. Znam da sam platio prvu fakturu 5000 drugu 7000. prva je za Voznju na ledu i taksa za zakup i onaj pripremni cas a druga je za dugu voznju i pripremni cas sa zakupom vozila. Ali nisam vozio,ponavljam nocnu voznju. Uzeo sam dozvolu koja vazi do 31.01.2015. A zvanicno 15 god.


12000
950
550
620

To sam ja platio.

 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 23:32 - pre 116 meseci
Ma mani fakture, ine zezaj.
Dakle tebe je ovo izašlo 14120 i bez nocne voznje. Kad dodas nocnu onda ima logike, razlika je samo par hiljada. Takav popust mogu da razumem, hiljadu i nesto kruna. Jer ja sam u mojih 18.000 racunao i knjigu 400 i teoritentamen online testove i prove.no testove, zajedno sve je oko hiljadu jos preko. Znaci razlika je max. dve hiljade, za taj neki paket koji ja recimo nisam imao, odnosno nije mi ni ponudjen.
A voleo bih da se oglase i ostali. Hvala surbat druže.


 
Odgovor na temu

Medaggz
Marko Mihailovic
miljøterapeut helsefagarbeider
SANKS upa
Karasjok

Član broj: 314117
Poruke: 76
*.docsis.trollnet.no.



+11 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 23:35 - pre 116 meseci
Citat:
surbat:
Medaggz ,da ti odgovorim javno posto jos nekkoga interesuje. Nisi mi rekao koji pasos ima,ako ima pasos srbije treba mu:

Diploma i svedocanstvo za sve zavrsene razrede (prevedene na Eng.)
Minimum 2 do tri reference gde je radio ranije i opis posla, takodje na Eng
Cv
3 do cetri godine radnog iskustva
Plata u ugovoru ne manja od 155nok(mozda je sada veca) propisana sindikatom
Ugovor i ponuda za posao na udi obrazcu
Ja sam prilozio i kopiju oglasa na koji sam se javio .
Kopije pasosa.
Mislim da je to to. Bitna je plata,skola i malo radnog iskustava,ako to ispunjava mislim da ce dobiti vizu.
Dalje,pisao sam ranije neka izbegava Oslo u trazenju posla, Stavanger(tu su najbolje plate dobice ladno 170-180 po satu), Drammen i sto severnije.
ako ima EU pasos ne treba mu nista od dokumentacije,ali sve jedno neka izbegava Oslo. Ako ti treba jos neki podatak ili nesto drugo specificno za moju struku tu sam .
Pozz


Hvala ti puno !
Za sada ispunjavam oko 80% ovih uslova, ali polako. Imam vremena, mlad sam, tek mi je 20 . :) Mislim da sam u PRAVO vreme otisao..kasnije i studije :)

Imam srpski pasos, a i on isto. Samo sto ima neko "evropsko" priznanje- nisam siguran sta je to ( radio je u parizu u restoranu s najboljom ocenom (miselinima)) i dobio je neku potvrdu za rad u eu (fr), nisam siguran oko toga, tako da necu nastavljati o tome.

Ako mi bude bilo sta trebalo , kontaktiracu te u sto kracem periodu, hvala ti puno !
 
Odgovor na temu

Neutralac

Član broj: 322755
Poruke: 53
*.188.249.62.customer.cdi.no.



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?13.10.2014. u 23:56 - pre 116 meseci
Ako neko ima preporuku za smestaj za dvojicu u Oslu neka javi. Treba nam neka garsonjerica/studio na nekih 2-4 meseca. Cena naravno sto manje, okvirno ono 6000-8000nok. Danas smo stigli u Oslo, sutra cemo da precesljamo finn i ostale oglase, ali ako neko sa foruma mozda zna dobar a jeftin smestaj neka javi.

Takodje imamo par flasa viskija, par flasa domacih rakija od raznog voca, imamo i po koji box cigara, pa ako nego zanima neka se javi na PP.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2014. u 03:41 - pre 116 meseci
Citat:
videks:
Jel ovo sa linkova pokriva sve sto je potrebno? Ako jeste, eto koliko to kosta u Trondheim-u.
http://www.heimdaltrafikkskole...eter/97-oktobertilbud-klasse-b
http://easytrafikkskole.no/kurstilbud/
Ima sa slicnom cenom i jos jednoj skoli, ne secam se tacno kojoj.
Meni vazi jos uvek dozvola iz Srbije, ali moram da planiram unapred . Krecem sada u potragu za autom, po mogucstvu na lizing/kredit, da li neko ima iskustva sa tim?

Dodatno me interesuje, koliko da ocekujem da mi bude porez (tek sam dobio racune u banci i fødselsnummer, pa ne znam jos)? Pise mi 35% na papiru koji sam dobio.
Sa mnom su zena (nezaposlena) i dete koje krece u vrtic, ali jos nisu dobili dozvolu?


ako pazljivo pogledas karticu koju si dobio videces da je 35% na drugi posao ako ga budeš radio a otkrićeš da ti je poreska kartica tj plate na toj kartici oporezovana sa nekih 25 do 30 %. Koliko god da je oporezovana za period dok ti supruga ne nađe posao dobićeš na kraju godine poresku olakšicu koju ćeš naravno morati da tražiš kao i 10% povraćaja POREZA za prve dve godine u Nor koje isto moraš da tražiš, ne vraćaju ništa što se ne traži od njih
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Aleksandar73
Aleksandar

Član broj: 325592
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2014. u 11:49 - pre 116 meseci
Pozdrav,
Iscitao sam forum i imam EU pasos. Planiram uskoro u Norvesku kako bih kroz koju godinu postao lekar. Do sada je bilo da moram cekati 3 godine da bih krenuo na staz(ukoliko imam samo srpski pasos). Da li znaci, posto imam EU pasos da moram cekati 5 godina? Obrazovanje je iz Srbije, tako da mi je jasno da moram raditi nostrifikaciju. Mislio sam da mi je EU pasos olaksica u smislu vremena koje treba proci da bih mogao stazirati, a sad ispade da moram umesto 3, 5?
 
Odgovor na temu

boban 13
trenutno moler :-)
acel-plast doo
Alta

Član broj: 310767
Poruke: 524
85.113.177.*



+125 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2014. u 16:16 - pre 116 meseci
svašta ti nešto brkaš mada je simpatično. Tvoj pasoš kada je u pitanju medicina ne znači ništa bitno je gde si završio fakultet. (supruga je u procesu nostrifikacije) ali to nema nikakve veze sa dajim tvojim pitanjem. Kada pošalješ dokumenta SAK-u od njih ćeš dobiti odgovor šta treba da odradiš i koliko će to vremenski trajati. To nema nikakve veze sa radnom dozvolom o kojoj smo malo pre pisali.
Bekstvo iz bolne stvarnosti uvek proizvede neku dobrobit...... Z. Frojd
 
Odgovor na temu

Aleksandar73
Aleksandar

Član broj: 325592
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?14.10.2014. u 16:23 - pre 116 meseci
Hvala puno.
 
Odgovor na temu

vladarus1
Nis

Član broj: 324126
Poruke: 11
*.netnet.rs.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?15.10.2014. u 09:38 - pre 116 meseci
Pozdrav
Ima li neko iskustva sa polaganjem FSE kusra (prva pomoc) preko sajta trainor.no? Kako uplatiti novac tamo za kurs?

Interesuje me da li su nekom od vas kada ste resavali dokumentaciju oko posla i ugovora za posao trazili skenirani potpis da im posaljete?

Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 962 963 964 965 966 967 968 969 970 971 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7838834 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.