Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivan_bajalovic
Sabac, Beograd

Član broj: 108389
Poruke: 33
*.adsl.static.sezampro.yu.

ICQ: 244375419
Sajt: www.ivanbajalovic.com


Profil

icon Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O28.08.2007. u 09:29 - pre 202 meseci
POMAGAJTE LJUDI.. :)

Ovako.. Imam neku tabelu koju preko query-ja otvaram u dbgrid.. kada se kreces kroz dbgrid i kliknes na neki zapis da se edituje ( to sam napravio posebnu formu koja se otvara u novom prozoru..) i tamo izmenis podatke koje hoces i ides na dugme OK.. onda pomocu execSQL izvrsim sve te izmene, i onda koristim "select * from..." upit da bi dobio nove podatke..


ali nakon svega toga, meni ce se u dbgridu selektovati prvi zapis u tabeli a ne onaj koji sam ja ustvari izmenio.. zbog ove "select * .." komande.. Kako da 'preskocim' preko toga i da nakon izmene ostane izabran taj zapis koji sam menjao...

HITNO MI JE..........
What one fool can do, another can.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O28.08.2007. u 10:29 - pre 202 meseci
Sačuvaj trenutnu poziciju u Datasetu, čini mi se da svojstvo RecNo, uradi operaciju koju trebaš i posle se vrati na tu istu. Još preciznije rešenje, sačuvaj vrednost primarnog ključa, uradi operaciju i posle se vrati na slog sa sačuvanim primarnim ključem, metode su otprilike Find, FindKey itd.
 
Odgovor na temu

obucina

Član broj: 38191
Poruke: 723

Jabber: obucina


+7 Profil

icon Re: Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O29.08.2007. u 16:42 - pre 202 meseci
Moze i sa DataSet Bookmark mehanizmom, procitaj help...
 
Odgovor na temu

franjo_tahi
Franjo Tahi
Zagreb

Član broj: 34712
Poruke: 399
213.147.114.*



+1 Profil

icon Re: Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O14.09.2007. u 11:57 - pre 202 meseci
Bolje rješenje je TIBDataset koji ima RefreshSQL pa ti osvježi samo aktivni redak u gridu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako da zapamtim poziciju u DBGrid-u posle editovanja tabele!? H I T N O

[ Pregleda: 2098 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.